جفا بر مسیحیان ایران در سال ۲۰۱۹؛ ایران در فهرست ۱۰ کشور اول

محبت نیوز بر اساس گزارش سالانه‌ای که موسسه «درهای باز» منتشر می‌کند اعلام کرد که ایران همچنان در فهرست کشورهایی قرار دارد که در آنجا مسیحیان مورد بیشترین اذیت و آزار و سرکوب قرار می‌گیرند.

گزارش موسسه «درهای باز» که چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی‌‌ماه) منتشر گردیده است اعلام شده که در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۶۰ میلیون مسیحی در سرتاسر جهان مورد تعقیب و اذیت قرار گرفته‌اند. این رقم در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۴۵ میلیون نفر بود که نشان می‌‌دهد اذیت و آزار مسیحیان در سراسر دنیا رو به افزایش است.

در این گزارش آمده ایجاد محدودیت‌‌های مذهبی در چین و گسترش فعالیت‌های جهادیون مسلمان در کشورهای آفریقایی یکی از عوامل افزایش موارد تعقیب و آزار مسیحیان می‌‌باشد.

کره شمالی در صدر کشورهایی قرار دارد که به صورت سازمان‌یافته در آن اقدام به اذیت و آزار مسیحیان می‌‌کنند. تعقیب و سرکوب مسیحیان در این کشور رو به افزایش است.

افغانستان دومین کشوری است که در آن مسیحیان مورد آزار و اذیت قرار می‌‌گیرند و پس از آن سومالی، لیبی، پاکستان، اریتره، سودان، یمن، ایران، هندوستان و سوریه قرار دارند.

از رویدادهای مثبت سال ۲۰۱۹ در امور مسیحیان کاهش قتل آنهاست. رقم قتل مسیحیان در سال از ۴۳۰۵ در سال ۲۰۱۸ به ۲۹۸۳ در سال ۲۰۱۹ رسیده که در مجموع ۳۱ درصد کاهش را نشان می‌‌دهد.

در این گزارش یکی از عوامل کاهش موارد قتل مسیحیان به تناسب سال ۲۰۱۸ پایین آمدن آمار قتل مسیحیان در نیجریه خوانده شده است. با وجود آن در سال گذشته ۱۳۵۰ مسیحی در این کشور به قتل رسیدند و نیجریه هنوز هم مرگبارترین کشور برای مسیحیان به شمار می‌‌رود.

براساس اطلاعات نشر شده در این گزارش، رقم حملات بر کلیساها در ادامه یک سال اخیر پنج برابر افزایش یافته است. یعنی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ که رقم حملات بر کلیساها به ۱۸۴۷ مورد می رسید، در سال ۲۰۱۹ مجموعاً ۹۴۸۸ حمله بر کلیساها صورت گرفته است. به ویژه در چین دست کم ۵۵۷۶ کلیسا یا مسدود شده و یا خسارت دیده‌‌اند.

سازمان «درهای باز» سالانه لیست ۵۰ کشوری را منتشر می کند که در آنها مسیحیان تحت شدیدترین تهدیدات قرار دارند. تعریفی که این سازمان از «تعقیب» ارائه می‌‌کند شامل خشونت و قتل و سرکوب در زندگی روزمره است.

در ماه‌‌های اخیر فشار بر مسیحیان ایران از سوی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی همچنان ادامه پیدا کرد و موازی با آن قوه قضائیه با صدور احکام سنگین و حبس‌‌های طولانی مدت و صدور حکم تبعید برای مسیحیان شرایط آن را سخت‌‌تر کرد.

اگر در برخی کشورهای خاورمیانه مسیحیان در بطن جامعه مورد اذیت و آزار قرار می‌‌گیرند اما در ایران شبیه کره شمالی این حکومت است که به صورت سازماندهی شده علیه مسیحیان اقدام می‌کند.

کشته شدن ۲۹ مبشر کاتولیک در سال ۲۰۱۹

به گزارش خبرگزاری کاتولیک در آلمان (KNA)، در سال ۲۰۱۹ در سراسر دنیا ۲۹ مبشر کاتولیک که به منظور گسترش پیام انجیل در خدمت بوده و خبر خوش نجات بوسیله‌ی عیسی مسیح را منتشر می‌کرده‌اند کشته شده‌اند که اکثر این موارد مانند سال‌های گذشته در آفریقا رخ داده است.

در این گزارش که محبت نیوز آن را بازنشر داده است ذکر شده که آمار فوق گواه گسترش خشونت علیه مسیحیان کاتولیک در بخش‌هایی از جهان می‌باشد. در حالی که پیش از این قتل مبشران کاتولیک مختص ملت‌ها یا مناطق خاص جغرافیایی بود. به نظر می‌رسد که این پدیده در سال ۲۰۱۹ دامنه‌ای گسترده‌تر پیدا کرده است، آن هم در شرایطی که این آمار فقط مختص مبشرین کاتولیک می‌باشد و می‌دانیم که سایر مسیحیان مانند پروتستان‌ها از این مقوله نیز مستثنا نیستند و هر روزه در سراسر دنیا مورد ستم و جفا و حتی قتل قرار می‌گیرند.

در این دنیا همانطور که عیسی مسیح در یوحنا ۱۶: ۳۳ فرمود برای ایمانداران زحمت خواهد بود، اما دلمان را قوی می‌کنیم و ایمان و امیدمان را به نجات خداوند می‌دوزیم چرا که می‌دانیم عیسی مسیح بر دنیا غالب آمده است.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

نوری در طوفان
شکرگزاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست