خبرگزاری اُرفان وعده داد که خبرهای خوبی را به اشتراک می‌گذارد.

خبر خوب

«درحالیکه اوکراین با اخبار بد روبهرو میشود، بسیاری از مردم عیسی مسیح را بعنوان نجات دهنده خود پذیرفتهاند.»

درحالیکه میلیون‌ها اوکراینی مجبور به پناهندگی و ترک خانه‌های خود شده‌اند اما بخش‌هایی از اوکراین هنوز تا حدودی آرام است. وعده خبرگزاری اُرفان این است که در صحنه حاضر باشد و برای پناهندگانی که از خشونت به مکان‌های دیگر گریخته‌اند، پناهگاه‌‌هایی فراهم کند.

اینجا در «لویو»، در شهری با حدود یک میلیون نفر جمیعت، هرگز به فکرتان هم نمی‌رسد که در صد مایلی شرقی اینجا جنگ خونینی در جریان است. کافه‌ها شلوغ و مغازه‌ها باز هستند، به نظر می‌رسد مردم از زندگی لذت می‌برند، اما با وجود این، جنگ همچنان در ذهن همه است.

«آنیتا» از ساکنان لویو به ما گفت: «مطمئناً من هم نگران هستم. ما هر روز گریه می‌کنیم و نگران آینده کشورمان هستیم، واقعا امیدواریم که همه چیز به زودی تمام شود.»

وزارت اُرفان سی بی ان «CBN’s Orphans» به کسانی که می‌مانند قول داده است که تمام مراکز خود را در اوکراین به پناهگاه پناهندگان تبدیل کرده و عهد بسته است که بماند و تا آنجا که می‌تواند به اوکراینی‌ها کمک کند. در حالیکه این وزارتخانه مشغول ارائه کمک‌های بشردوستانه است، اما امید معنوی نیز ارائه می‌دهد.

«اولگا»، یکی از سرپرست‌های سازمان اُرفان گفت: «ما در تلاش هستیم تا کاری را که میتوانیم انجام دهیم، ما نمیتوانیم همه را نجات دهیم، اما مهمترین بخش کار ما این است که خبرهای خوب را به اشتراک بگذاریم و پیغام انجیل را به آنها برسانیم زیرا مردم آماده پذیرش عیسی هستند؛ همانطور که در این زمان ما شاهد ایمان آوردن افراد زیادی به عیسی بودهایم.» با اینکه روح جنگ اینجا در اوکراین زنده است ولی مردم همچنان امیدوارنه دعا می‌کنند که این جنگ به زودی پایان یابد.

دعوت «جو بایدن» به دعا

دعوت «جو بایدن» به دعا پس از تیراندازی در مدرسه ابتدایی راب:

«خداوند به دل شکستهها نزدیک است»

 بعدازظهر سه شنبه در 24 ماه می، یک دانش آموز 18 ساله دبیرستان «اووالده» وارد مدرسه ابتدایی «راب» شد و تیراندازی کرد و حداقل 19 کودک و دو معلم را کشت و سپس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بر اساس بیانیه‌ای که روز سه شنبه توسط فرماندار تگزاس، «گرگ ابوت» منتشر شد، فرد تیرانداز پیش از ورود به مدرسه ابتدایی به مادربزرگ خود نیز شلیک کرده است. ابوت افزود که مقامات به طور کامل در حال بررسی این جنایت هستند، او و همسرش «در این ضایعه وحشتناک عزادار هستند» و از مردم خواست تا «حمایت بی‌دریغی به همه کسانی که در رنج هستند» نشان دهند.

رئیس جمهور «جو بایدن» در یک کنفرانس خبری نقل قولی از کتاب مقدس کرد و برای خانواده‌هایی که عزیزانشان را در تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی راب در تگزاس، از دست داده‌اند، درخواست دعا داشت.

بایدن که خود دو فرزند، یکی در سال 1972 در سانحه رانندگی و دیگری به دلیل سرطان در سال 2015، از دست داده است، گفت: «از دست دادن یک کودک مانند جدا شدن تکه‌ای از روح شماست. احساس می‌کنید در سینه شما گودالی وجود دارد که در آن مکیده شده‌اید.»

بایدن مزمور 34 :18 را نقل کرد و گفت: «خداوند نزدیک شکسته دلان است و روح کوفته شدگان را نجات میدهد» و از مردم خواست برای خانواده قربانیان دعا کنند.

رئیس جمهور سپس در پاسخ به تیراندازی دسته جمعی خواستار قوانین سختگیرانه اسلحه شد و پرسید: «چه زمانی به نام خدا می‌خواهیم در مقابل لابی اسلحه بایستیم؟ من از این مسئله خسته و مریض هستم. ما باید اقدام کنیم و به من نگویید که نمی‌توانیم تأثیری بر این قتل عام داشته باشیم. ما هرگز نمی‌توانیم جلوی هر فاجعه‌ای را بگیریم، اما می‌دانیم که قوانین کار می‌کنند و تأثیر مثبتی دارند. وقتی ممنوعیت سلاح‌های تهاجمی را تصویب کردیم، تیراندازی‌های دسته جمعی کاهش یافت. وقتی قانون منقضی شد، تیراندازی‌های دسته جمعی سه برابر شد.»

رئیس جمهور ادامه داد: «این نوع تیراندازی‌های دسته جمعی هرگز به فراوانی آمریکا در جای دیگر، اتفاق نمی‌افتد. چرا؟ چرا حاضریم با این قتل عام زندگی کنیم؟ چرا اجازه می‌دهیم این اتفاق بیفتد؟»

خدا، کمک خلبانم بود

خلبـان هلیـکوپترامداد، پـس از سقـوط هلیکوپتر نجات جان همه سرنشینان را از خدا و کار او می‌داند.

خلبان هلیکوپتر امداد که پس از سقوط، جان سالم به در برده بود می‌گوید: «خداوند جانم را نجات داد زیرا او کمک خلبانم بود.»

این حادثه ماه ژانویه در «فیلادلفیا» رخ داد. خلبان ویلچرنشین پس از مرخص شدن از بیمارستان خدا را شکرگزاری و از خدمه پرواز قدردانی کرد. «دنیل‌مور» گفت: «من خدا را به همراه داشتم و ما به کمک او توانستیم زنده بمانیم.»

هلیکوپتر امداد عضو برنامه «لایف نت» در «هیگرز تاون»، ایالت «مریلند» به همراه دو خدمه پرواز، درحال انتقال یک دختر بچه نوزاد بود که حدود ساعت یک بعداز ظهر کنار کلیسای «کسیل هلیز» سقوط کرد. خوشبختانه هیچ یک از اعضا صدمه‌ای ندیدند. خلبان زخمی شده بود اما به طور معجزه‌آسایی دو خدمه دیگر و نوزاد بیمار هیچ آسیبی ندیدند. شاهد عینی ماجرا در همان لحظه با 911 تماس گرفت و امدادگران را از وقوع حادثه مطلع کرد. خلبان همچنین افزود از اینکه خدمه آسیب ندیده‌اند بسیار خوشحال است و باور دارد که او فقط هدایتگر هلیکوپتر است، اما خدمه پرواز که به بیماران رسیدگی می‌کنند قهرمانند.

بدون شک خدا حین پرواز همراه آنها بوده و از یک به یک ایشان حفاظت کرده است، زیرا هیچ توضیح دیگری برای زنده ماندن و سلامتی آنها وجود ندارد. هنگامی که ما به خدا با جانمان و با همه وجود اعتماد می‌کنیم، او همیشه در کنار ماست و از همه چیز به خوبی مراقبت می‌کند.

«خدایم صخره من است که در او پناه می‌جویم، سپر من و شاخ نجاتم، قلعه بلند من، پناهگاه و منجی‌ام؛ تو مرا از خشونت نجات می‌بخشی. خداوند را که شایان ستایش است می‌خوانم و از دشمنانم نجات می‌یابم.» دوم سموئیل 3:22-4

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

در طوفان های زندگی
مجله فرهنگ و هنر شماره 74

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست