آزار و جفا در کشورهای غیر مسیحی همچنان ادامه دارد و اعضای کلیساهای خانگی در ایران به طور رسمی به حبس محکوم می‌شوند.

به گفته محبت نیوز یازده تن دیگر از مسیحیان اعضای کلیسای خانگی به یک سال حبس محکوم شده‌اند و به مسیحیان اتهام خطر علیه امنیت ملی را وارد کرده‌اند. خانواده‌هایی که برای بازجویی خوانده شده بودند به خبرنگاران محبت نیوز چنین گفته‌اند: چیزی که در بازجویی‌ها خیلی واضح به چشم می‌خورد این است که نیروی قضایی ایران به دنبال این است از مسیحیان اعتراف بگیرند که با خارج از کشور به ویژه آمریکا، بریتانیا و اسرائیل در رابطه هستند و این کشورها هستند که شما را هدایت می‌کنند در ایران کارهایی ضد امنیت ملی انجام دهید، تا انگشت اتهامات را به سمت این کشورها برده که آنها قصد دارند ایران را به نقض حقوق بشر متهم کنند.

در هفته گذشته یازده تن دیگر از کلیسایی در یک شهر بندری در جنوب غربی ایران (بوشهر)، به اتهام فعالیت تبلیغاتی علیه نظام و حمایت از صهیونیست از طریق برگزاری جلسات خانگی به یک سال حبس و حتی تبعید محکوم شدند.

طبق حکمی که قاضی عباس عسگری از دادگاه انقلاب اسلامی شهر بوشهر در سال 2012 صادر کرده است فشارها همچنان ادامه دارد و حتی رو به افزایش است.

یکی از بازداشت شدگان ادامه می‌دهد که بارها و بارها توسط پلیس عمومی دفتر نیروی انتظامی به محل احضار شدم و درباره روابط من و ارتباط‌هایم با خارج از کشور من را تحت بازجویی قرار دادند، درباره اعتقادی که من به مسیحیت دارم من را بازجویی کرده و به خاطر اینکه به تبلیغ راه نجات و مسیحیت اصرار ورزیدم مغازه‌ای که در شهر بندری بوشهر داشتم را کاملاً بستند و اعضای خانواده‌ام را دستگیر کرده آن‌ها را تحت فشار زیادی برای تحقیقات قرار دادند.

در بازجویی روی این تاکید داشتند که شما با صهیونیست در تماس هستید و می‌خواهید کاری انجام دهید که ایران را به نقض حقوق بشر متهم کنید.

پس از گذشت مدتی، حدود ساعت ۸ صبح چند تن از ماموران اطلاعات با لباس شخصی به منزلم حمله کرده و تمام وسایلم از قبیل کامپیوتر، دفاتر، تلفن همراه، فلش رم و سی‌دی، کتاب‌ها، جزوه‌ها و هر آلبوم عکس شخصی که وجود داشت را برداشته و من را به دفتر اطلاعات بوشهر بردند. در طول تمام روز من را بازجویی کردند. عده‌ی زیادی را دستگیر کرده بودند و مورد بازجویی قرار دادند.

احکام صادر شده این افراد را به خارج شدن از دین اسلام متهم کردند. آن‌ها پس از بررسی کامپیوتر و وسایلی که از من ضبط کرده بودند به من ‌گفتند تمام سی‌دی، جزوه و نشریات شما نشان‌گر این می‌باشد که شما تشویق می‌شوید نماز نخوانید و روزه نگیرید. تمام این اتهامات به خاطر این بود که من در کامپیوترم کتاب مقدس الکترونیک داشتم و دیگر دروسی که مربوط به آموزه‌های مسیحی و شاگردسازی بود، حتی نقاشی و تابلوهای منزل من راجع به مسیحیت بود و آن‌ها همه را به نفع دولت مصادره کردند.

“منصور برجی” عضو گروه حمایت حقوق مسیحیان در ایران به نام گروه “ماده 18” به خبرگزاری محبت نیوز نیز چنین می‌گوید: سازمان امنیتی کشور و سازمان اطلاعات ایران در راه جلوگیری از گسترش مسیحیت در ایران نابکار مانده، از همین رو آن‌ها به اتهامات دروغین و فشارهای غیر قانونی توسط دادگاه انقلاب اسلامی روی آورده‌اند.

آزارو اذیت اقلیت‌های مذهبی به ویژه مسیحیان در ایران بسیار پُر رنگ می‌باشد و این باعث شده است که خیلی از نوکیشان و مسیحیان ترجیح دهند خانه و زندگی خود را رها کرده و از ایران خارج شوند تا برای خود و فرزندانشان نیز مشکلاتی به وجود نیاید.

همچنین سه مسیحی دیگر که در 22 ژانویه گذشته در منزلشان دستگیر شده بودند با اتهامات مشابه‌ای روبرو شده و آن‌ها را به ترویج مسیحیت صهیونیستی و تشویق خروج از اسلام متهم کرده و در حکمی که به تازگی اجرا شد به آن‌ها اتهامات سیاسی و رابطه با صهیونیست زده و این اشخاص را روانه زندان کردند.

طبق ماده 23 قانون اساسی ایران تحقیق درباره باورها و اعتقادات افراد ممنوع بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند به دلیل داشتن اعتقادی خاص مورد بازجویی قرار بگیرد. ولی وزارت اطلاعات و دادگاه انقلاب اسلامی برای فرار از این قانون به مسیحیان اتهامات سیاسی زده و آن‌ها را با اینگونه اتهامات با احکام سنگین مواجه می‌کنند.

ایران جزو کشورهایی‌ست که در آن حقوق بشر به وضوح نقض می‌شود و در آن آزادی انتخاب دین و آزادی بیان و عقیده منع می‌شود. کمیسیون بین‌المللی آزادی عقیدتی در دنیا هم طبق گزارش خود اعلام کرده که ایران جزو 50 کشوری است که در آن به مسیحیان جفای زیادی وارد می‌شود.

بیایید همگی با هم دعا کنیم برای ایران، برای نرم شدن قلب مسئولین، و برای امنیت و حفاظت ایماندارانی که در این جفاها همچنان نام خداوند را بر سر زبان‌های خود جاری ساخته و نام قدوس عیسی مسیح را بی‌حرمت نمی‌کنند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
دلمه برگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست