گسترش انجیل با آیفون

چگونه آيفون در 15 سال اخير با اپليکيشن رايگان کتاب مقدس به گسترش مژده انجيل، کمک کرده است.

15 سال پيش در 29 ژوئن سال 2007 کمپاني اپل فروش گوشي آيفون را شروع کرد. در اين ميان سوال‌هاي زيادي مبني بر اينکه آيا توليد اين دستگاه به موفقيت منجر مي‌شود؟ و يا چگونه مردم از آن استفاده خواهند کرد؟ پرسيده مي‌شد.

مشخص شد که اين پروژه يک موفقيت فوق العاده است و حتي نقش قابل توجهي در کمک به ايمانداران براي گسترش «مژده انجيل عيسي مسيح» ايفا کرده است. يک سال پس از انتشار آيفون، کمپاني اپل با ارائه اپليکيشن رايگان «YouVersion Bible»، بين 200 اپليکيشن اول در فروشگاه خود، درها را براي فروشگاه اپليکيشن ديجيتال خود باز کرد. سازنده اپليکيشن «YouVersion Bible»، «بابي گرونوالد» به خبر گزاري «CBN» گفت: «من از آيفون بسيار قدردانم زيرا برخورداري از اپليکيشن کتاب مقدس را ممکن ساخت. ما ديديم که تکنولوژي توان دسترسي مردم به انجيل را دارد ولي با اينکه هيچ ايده‌اي نداشتيم، ديديم که چگونه خدا توانست از يک چنين راه قدرتمندي براي ايجاد دسترسي مردم به کلامش در هر کشور و سرزميني استفاده کند و ما توانستيم که به طرز باورنکردني شاهد کاري که خدا کرده باشيم.» تا به امروز اين اپليکيشن در سراسر دنيا بيشتر از 500 ميليون بار در تلفن‌هاي هوشمند، دانلود شده است.

 اپليکيشن «YouVersion Bible» تجربه دسترسي به انجيل رايگان بر روي گوشي‌هاي هوشمند، تبلت‌ و به صـورت آنلاين در

bible.com را ارائه مي‌دهد.YouVersion 2760 نسخه انجيل به 1831 زبان مختلف را به صورت رايگان بدون تبليغات عرضه مي‌کند.

گرونوالد گفت: «من سعي داشتم بفهمم چگونه مي‌توان به مردم کمک کرد تا بتوانند با استفاده از تکنولوژي انجيل را متداوم‌تر مطاله کنند و ما فقط ايمان کافي براي شروع و امتحان کردن آن را داشتيم. البته آن کاري که خدا انجام داد و مي‌بينيم فوق العاده و باورنکردني است. اکنون ايمان ما رشد کرده ولي در آغاز هيچ فکري نداشتيم که چطور پيش خواهد رفت.»

گرونوالد که همچنين يکي از شبانان در کليسا «Life» در «اوکلاهاما» است به خبرگزاري «CBN» مي‌گويد که مرحله بعدي اين اپليکيشن به مردم کمک مي‌کند تا با کليسا‌هاي محلي ارتباط برقرار کنند.

او نيز گفت: «بسيار هيجان زده هستيم که اين مرحله را راه اندازي کنيم چرا که مشتاقانه به کليساي جهاني اهميت مي‌دهيم و باور داريم که اپليکيشن کتاب مقدس ابزار فوق العاده‌اي هست که کمک مي‌کند تا مردم بتوانند با کليسا‌ها و انجمن‌هاي محلي در ارتباط باشند تا از نظر روحاني رشد کنند.»

يکي از بهترين موزه‌هاي «فودور» در «واشنگتن دي سي» موزه «کتاب مقدس» است. YouVersion در مشارکت با موزه کتاب مقدس تا يک نمايشگاه ديجيتالي با تکنولوژي پيشرفته YouVersion راه اندازي کرد تا کتاب مقدس را در همه وقت و همه جا به نمايش بگذارد.

يکي از قسمت‌هاي اين نمايشگاه، محبوب‌ترين آيه‌ها و جستجوهاي کليد واژه‌ها را در هر کشوري که اپليکيشن YouVersion Bible در آن موجود است، نشان مي‌دهد. مدير ارشد بازاريابي موزه «شنون بنت» گفت: «شما مي‌توانيد نگاهي بيندازيد و ببينيد مردم چه چيزهايي را جستجو مي‌کنند، با چيزهايي که در کتاب مقدس جستجو مي‌شود دماي آنچه در جهان مي‌گذرد را اندازه گيري کنيد و ببينيد چگونه حسي دارند.»

بنت باور دارد که اين اپليکيشن به مسيحيان کمک مي‌کند تا مژده انجيل را در سراسر جهان گسترش بدهند. او گفت: «ما مي‌توانيم به YouVersion به عنوان ادامه «سنت گوتنبرگ» که انجيل را به دست همه مردم جهان مي‌رساند نگاه کنيم. شايد شما نتوانيد در «کره شمالي» اپليکيشن کتاب مقدس را دانلود کنيد اما اگر موبايلتان که اپليکيشن بايبل در آن نصب شده است را به آنجا ببريد در اين صورت کتاب مقدس در کشوري وجود دارد که آنرا ممنوع کرده است. در حال حاضر در کليساي لايف تقريبا 150 نفر از سراسر جهان در «متاورس» حضور دارند. شبان کليسا توضيح داد: «چيزي که ما کشف کرديم واقعاً جالب است، مردم هنگامي که از يک چهره ظاهري استفاده مي‌کنند، (براي مثال، چرخيدن در اين محيط مجازي) خيلي راحت‌تر به اشتراک گذاري امور روحاني و احساسي که به نوعي در درونشان مي‌گذرد، مي‌پردازند.»

گرونوالد گفت که آزمايش آنها با کليسايشان در متاورس تاکنون مثبت بوده است و آنها فرصتي واقعاً غني براي خدمت پيدا کرده‌اند.

نجات 154 نفر از طوفان برفی سهمگین در بوفالو نیویورک توسط زوج شبان

زوجي متاهل که به عنوان شبان خدمت ميکنند، به دنبال نجات 154 نفر طي طوفان شديد زمستاني در بوفالو نيويورک به عنوان قهرمان شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاري «CBN»، شبان «آل» و همسرش «ويويان رابينسون» از کليساي محلي «Spirit of Truth» در شهر «بوفالو» درهاي کليسايشان را به روي افرادي که در طوفان گير کرده بودند، گشودند. آل رابينسون خاطر نشان کرد کليساي او در آن زمان تنها محلي بود که دچار قطعي برق نشده بود.

او در مصاحبه اخيرش با «news nation»گفت: «هيچوقت فراموش نميکنم که از همسرم پرسيدم به نظر تو چرا خدا به ما برق داده اما آدمهاي ديگر برق ندارند؟ منظورم اينه که چرا خدا ما را انتخاب کرده؟ و بعد دقيقاً 5 ساعت بعد فهميدم چرا فقط کليساي ما برق دارد.»

خانواده رابينسون در ابتدا قصد داشتند کريسمس را با 9 فرزند خود در خانه بگذرانند، اما اين زوج در نهايت به بسياري از مردم در کليساي خود خدمت کردند.

آل رابينسون به CNN گفت: «ما به سرعت وارد عمل شده و توانستيم 154 نفر را در کليسا پناه دهيم و جانشان را از يخ زدگي و مرگ نجات دهيم. کاش مي‌توانستم اين جمله را در مورد همه کساني که در طوفان گرفتار شدند بگويم.»

در پستي در فيسبوک، ويويان اشاره کرد که او و همسرش در گذشته چگونه در شرايط آب و هوايي سخت به مردم کمک مي‌کردند. او در پست پنجشنبه‌ نوشت: «ما از طوفان اکتبر سال 2006 درب‌هاي خانه و کليسايمان را به روي مردم گشوده‌ايم. در آن سال در سطح شهر به جستجوي آسيب ديدگان پرداخته و آنها را به خانه خود در خيابان «پورتر» آورديم. همچنين ساختمان «YMCA» در خيابان «ويليام» را براي خوراک دادن به مردم اجاره کرديم. مهم نيست در چه فصلي و در چه شرايطي، ما آنچه که بايد انجام بدهيم را انجام خواهيم داد. هيچکس به کاري که مدعي انجام آن هستي اهميت نمي‌دهد بلکه آنچه مهم است کاريست که انجام خواهي داد. عملکرد تيم رابينسون فراتر از سخن گفتن است.»

به گزارش وبسايت «Today»، رابينسون‌ها ذخيره غذايي دو هفته خود را وقف خوراک دادن به مردم کردند. اين زوج همچنين تخت و ملحفه براي مردمي که در کليسا پناه گرفته بودند، فراهم کردند.

آل رابينسون توانايي کمک کردن به افراد نيازمند را به ايمان خود به خدا نسبت داد. او در مصاحبه اش با Today  گفت: «مردم بايد اين را درک کنند که اگر خدا به آنها قدرت کمک به ديگران را داده؛ اين توانايي در واقع مسئوليت و تعهدي است که نسبت به همديگر دارند. ما به هيچ عنوان انتظار هيچکدام از اين آشوب‌ها را نداشتيم. فقط خدا بود که از قبل مي‌دانست چه اتفاقي قرار است بيفتد و او هر آنچه که نياز بود را پيشاپيش فراهم کرد.»

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

مجله فرهنگ و هنر شماره 83
هدیه‌ات را دریافت کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست