کمک‌های غذایی در روز شکرگزاری

روز شکرگزاري؛ فرصتي جهت رساندن کمک‌هاي غذايي به نيازمندان

همزمان با فرارسيدن فصل تعطيلات و شروع مراسم روز شکرگزاري ميليون‌ها نفر از مردم درحاليکه در ناامني غذايي بسر مي‌برند، منتظر کمک‌هايي هستند که از سوي سازمان‌هاي غيرانتفاعي به‌ صورت رايگان به ايشان ارائه گردد.

Feeding America يکي از اين سازما‌ن‌هاي غيرانتفاعي است که هر ساله فعاليت‌هايي را در زمينه رساندن منابع غذايي به افراد نيازمند به انجام مي‌رساند. اين سازمان با مراجعه به توليد‌کنندگان، رستوران‌ها و شبکه‌هاي غذاخوري براي اهداي غذاهاي مازاد از سفارشات خود با ايشان براي تهيه جعبه‌هاي غذاي شکرگزاري همکاري مي‌نمايد.

گفتني‌است اين سازمان همچنين با ياري کشاورزان و هماهنگي با ايشان سعي در رساندن محصولات کشاورزي به ‌صورت تازه مي‌نمايد. بر اساس آمار وزرات کشاورزي ايلات متحده سال گذشته بيش از 33 ميليون آمريکايي در وضيعت ناامني غذايي زندگي مي‌کردند. وضيعت ناامني غذايي يعني از داشتن توانايي در به‌ دست آوردن غذاي کافي براي رفع نيازهاي همه اعضاي خانواده مطمئن نبودند.

روز شکرگزاري يک فرصت عالي براي داوطلب شدن در اين رويداد با پيوستن به فرصت‌هاي داوطلبانه جهت اين کار نيک مي‌باشد.

پناهگاه امن

«نيک سيلوريو» بنيان‌گذار «پناهگاه امن» براي نوزادان، از زماني‌که همسرش را از دست داد و اين گروه را به جهت جلوگيري از رها‌ شدن نوزادان تاسيس نمود، او تاکنون توانسته است جان بيش از 300 نفر را نجات دهد.

اين گروه ابتدا در «ميامي» راه ‌اندازي شد و سپس به 67 شهر ديگر در «فلوريدا» گسترش يافت.

گروه پناهگاه امن براي نوزادان، با همکاري 3 هزار مرکز بارداري جهت خدمات مشاوره‌اي به والدين در موقعيت‌هاي سخت و بحراني زندگيشان و نيز اطمينان پيداکردن از داشتن مکاني امن براي مادران و فرزندانشان تلاش مي‌کند.

اين گروه با کمک به مادران براي دسترسي به امکانات لازم، آنها را قادر مي‌سازد تا نوزادان خود را نگه داشته يا طرح فرزندخواندگي را دنبال کنند و يا نوزادان خود را به يک مرکز امن بسپارند.

سيلوريو در مصاحبه‌اي با christian post، گفت: «پس از مرگ همسرم که در جواني او را در حادثه تصادف از دست دادم به‌ ياد دارم شبي درحال مطالعه مجله‌اي بودم، چند ماه از آن حادثه مي‌گذشت من بدون توجه به جملات تنها مجله را ورق مي‌زدم و توجهي به جملات مجله نداشتم که ناگهان انگشت خود را بر روي يک جمله گذاشتم و متوجه شدم آن جمله قسمتي از يک مطلب در مورد نوزادي رها شده در خيابان است؛ همان لحظه احساس کردم که اين اتفاق دعوتي از سوي خداوند است. من معتقدم که در آن لحظه اين پيامي از طرف خدا به من بود که اين کاري است که بايد تا آخر عمر انجام دهم.»

به‌گفته او منبع اصلي بودجه اين سازمان و گروه، سه رويداد سالانه جمع‌آوري کمک‌هاي مالي است و نيز از طريق کمک‌هاي مالي از سوي افراد تامين مي‌شود.

او افزود والدين نيازمند در هر زمينه‌اي مي‌توانند از طريق وبسايت يا خدمات تلفن اين گروه در تمام ساعات شبانه روز و در طول هفته جهت کمک و مشاوره تماس بگيرند و اين خدمات براي تمام افراد به دو زبان انگليسي و اسپانيايي در دسترس مي‌باشد.

ملاقات متیو پری با خدا

«متيو پري» بازيگري که براي بازي در نقش «چندلر بينگ» در مجموعه تلويزيوني موفق «دوستان» شناخته ميشود، در روز شنبه در سن 54 سالگي درگذشت.

اين بازيگر عنوان کرد که چگونه در پايين‌ترين نقطه خود به سمت خدا بازگشته و حضور خدا را تجربه کرده است. او به ياد مي‌آورد که دعا مي‌کرد: «خدايا، لطفا کمکم کن، به من نشان بده که اينجا هستي.»

او خاطرنشان کرد: «من گريه نمي‌کردم چون غمگين بودم، بلکه گريه مي‌کردم زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام احساس خوبي داشتم. من احساس امنيت مي‌کردم.»

پري بيان کرد که تا آن زمان، سال‌ها با ايمان مبارزه مي‌کرد، اما اين ملاقات همه چيز را براي او تغيير داد.

او تعريف کرد: «اين ‌بار براي يک مسئله درست، دعا کرده بودم، کمک! خدا تکه‌اي از زندگي را به من نشان داده بود. او در آن روز مرا نجات داد و همچنين براي همه روزها. او مرا به جوينده‌اي تبديل کرده بود.

پري شهادت داد: «من معتقدم قدرت بالاتري وجود دارد. من رابطه بسيار نزديکي با او که به من کمک زيادي کرد، دارم.»

زندگينامه او تقريبا يک سال قبل از مرگش، در 1 نوامبر 2022 منتشر شد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

آنا باپتیست ها
آذربایجان غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست