شناسنامه فیلم:

فیلم «زیر نظر» اولین اثر مجید صالحی در مقام کارگردانی می باشد که در سال ۱۳۹۷ با موضوع کمدی خانوادگی ساخته شده است. تهیه کنندگی این فیلم را محمد شایسته عهده دار بوده و بازیگران بنامی چون رضا عطاران، امیر جعفری، آزاده صمدی، سروش جمشیدی، مهران احمدی و امیر نوری نیز در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

خلاصه فیلم:

موضوع این فیلم حول محور مبلی می‌باشد که سوراخ شده است. محسن (رضا عطاران) پس از خرید به خانه برمی‌گردد و متوجه می‌شود مبلی که امید (امیر جعفری) بر روی آن نشسته سوراخ است. محسن مقصر این اتفاق را امید می‌داند. مهشید، همسر محسن که به این مبل علاقه خاصی دارد، در حال برگشتن از سفر است و برای مخفی کردن این اتفاق، ماجراهایی در طول فیلم پیش می‌آید که…

بررسی فیلم:

این فیلم درباره ساختمانی‌ست که داستان آن بی‌شباهت به زندگی ما نیست. ماجرا از سوراخ شدن یک مبل شروع می‌شود و نظیر این سوراخ‌ها و حفره‌ها باعث شروع شدن شوخی‌های غیرعرف در زندگی ما می‌گردد. سوراخ‌های کوچکی که باعث باز شدن درب‌های بزرگ‌تر در زندگی‌ها شده و ما را به سمت تباهی و تاریکی می‌کشاند و در چه مسیرهایی که گام برنمی‌داریم.

گاهاً به خاطر برطرف کردن این حفره‌ها دست به هر اقدامی می‌زنیم و تمام زندگی خود را تحت شعاع قرار می‌دهیم. به جای آن می‌بایست اشتباهات کوچک خود را بپذیریم و با قلبی باز معترف شده و اجازه دهیم که خداوند در ما و آن اشتباهات جلوس کرده تا طعم بخشش و رحمت او را بچشیم؛ اما در عوض با انکار و خرابکاری‌های بدتر، خود را بیشتر و بیشتر در اشتباهات غرق می‌کنیم؛ به دنبال راهی می‌گردیم تا اشتباهات و نواقص و ضعف‌های خود را مخفی کنیم و غافل از آنیم که مسیر ما اشتباه است و می‌بایست با آغوش باز اشتباهات را پذیرفته و با بازگشت از مسیر اشتباه در جهت و مسیر درست گام برداریم. بدینگونه است که تمام زندگی خود را به خرابی و نابودی می‌کشانیم چراکه مخفی کاری باعث ورود تاریکی به زندگیمان شده و دیری نمی‌پاید که تاریکی تمام زندگی ما را در بر گرفته و آن را به تباهی می‌کشاند. در مسیر نادرست رفته رفته دید ما کمتر و چشمانمان نیز بسته می‌شود، درست مثل اتفاقی که در این فیلم منجر به شکستن تلویزیون می‌شود؛ عده‌ای نیز در پی سو استفاده بر می‌آیند تا شاید از این شرایط چیزی عایدشان شود و فقر خود را مرتفع سازند، و عده‌ای دیگر نیز ما را به گناهان مختلف می‌کشانند و هر لحظه بیشتر در این منجلاب فرو می‌رویم.

تصویری که در این فیلم به چشم می‌خورد این است که انسان‌ها با نابودی و خرد کردن زندگی خود و دیگران در دروغ و دورویی درصدد این هستند که از اشتباهات و سو تفاهم‌ها سوراخ‌های زندگی خود را پوشانده و مخفی کنند.

تماشای این فیلم را برای گرفتن دید و نگاهی متفاوت به اشتباهاتِ هر چند کوچک که باعث بوجود آمدن درهای باز و رخنه شیطان در زندگی‌هایمان می‌شود، آن هم زندگی‌ای که به بی‌عیبی و پارسایی در آن فراخوانده شده‌ایم به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

چهار اثر از فلورانس اسکاول شين
پرونده مسیح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست