استان فارس و کلیساهای ایران

موضوع دعا
● کلیساها در ایران
● استان فارس
________________________________________
آن که غُرفه‌های بالاخانۀ خود را در آسمان بنا می‌کند، و بنیانِ تاق خویش را بر زمین می‌نهد؛ آن که آبهای دریا را فرا می‌خواند و آنها را بر سطح زمین می‌ریزد، نامش یهوه است. (کتاب عاموس 9 :6)
خداي لشکرها، عيسي مسيح، ارتشی از زنان و مردان دعا را در سراسر دنيا از هر قوم و ملت و زبان رهبری می‌کند و او امروز ما را کلیسا می‌خواند و از ما می‌خواهد تا یکدل در اتحاد در دعا بایستیم و شالوم را به کلیساها اعلام کنیم و زبان به مدح اعمال عظیم خدا بگشاییم.

دردعا برای بالاخانه‌ها و کلیساها در ایران
خداوندا! شکر که بنا به وعده‌ات در قلب‌های ایمانداران ساکن شدی و از پری تو بهره‌مند شدیم فیض از پی فیض.
بله به ایمان به حضورت می‌آییم…
از شمال تا جنوب از شرق تا غرب بخرام بر ایران بر کلیساها بر مسیحیان در سراسر سرزمین‌مان وکلیساهای خودت را بنا کن تا دلگرم و امیدوار در دعا بایستند و هر روزه مدح تو را گویند. بلی ای خداوند پر کن بالاخانه‌ها را تا در تسلیم تو رشد کنند.
روغن آسمانی تو از اعلا بریزد بر جمع ایمانداران تا در قوت تو نجات را فریاد بزنند به کلامت راهشان را روشن و تجهیزشان کن.
چشمانشان را بگشا تا در حقیقت تو زیست کنند و در عمل به کلامت رشد کنند و تاثیر کلامت را در هر قدم‌شان ببینند. خداوندا! نور تو از بالاخانه‌ها بر گمشده‌ها بتابد تا مردم شگفت زده شوند از راههای خود برگردند و تو را که حقیقت هستی بپذیرند.
محافظت تو ای سردار لشکرها با تمامی این محفل‌ها باشد در برابر هر تاریکی. باشد که در میان مردم کلامت گسترش یابد و چشمان و دستان شیطان از تک به تک آنها کوتاه باشد.
در دعا برای استان فارس
خداوندا شهر به شهر و روستا به روستای این استان را به حضورت می‌آوریم و پادشاهی تو را به زمین و آسمان آن اعلام می‌کنیم.
ای پدر سرمدی! جمع ایمانداران این استان را برکتی نو عطا کن تا در بالاخانه‌هایی که تو آماده کردی اساس پرستش تو را درک کنند و محافظت تو با تک به تک مبشرین و واعظین کلامت باشد تا خوراکی که تو مهیا کرده‌ای را به گشنگان برسانند. خداوندا! تو عجیبی و عظیم و کارهای تو شگفت‌انگیز است، خداوندا! چشمان مردم این سرزمین را به کارهایت بگشا تا ببینند و تو را بشناسند باشد که نیکویی تو را بیش از پیش بچشند. فرزندان و نوجوانان و جوانان این استان را برکتی مضاعف عطا کن تا تو را ای خدای حقیقی از خدایان دروغین تشخیص بدهند و در مسیر تعالیم کلیسا قرار بگیرند. بلی ای پدرآسمانی آنها را زیر بال‌های خود بگیر تا در پوششت مبشرین تو باشند و کارهایت را بازگو کنند. زنان و مردان این استان را از بطالت‌ها و دل‌مردگی‌ها نجات بخش تا در زندگی نوین تو قدم بگذارند آنها را در خواب و بیداری ملاقات و از حیاتت لبریز کن. ازدواج‌های این سرزمین را قوتی نو بده تا در تو پیوندی تازه بگیرند و در سلامتی قرار گیرند. خداوندا قلبشان را از تلخی‌ها پاک کن و راههایشان را در خودت استوار کن. باشد که پیران و خستگان و افتادگان امروز صدای دلگرم تو را بشنوند و در شهامت و فروتنی تو را بپذیرند، برخیزند و با فیض تو طعم خوش نجات و حیات را بچشند. ای یهوه رافا! شفای تو بر تمامی بیماران این سرزمین باشد تا تشنه شناخت تو شوند. محبت و مهمان‌نوازی مردم این سرزمین هدیه‌ای است از جانب تو آن را در دستانت به کار گیر، باشد که در حکمت و رحمت تو ریشه گیرند و ثمرشان ایران را پر سازد. و زبانشان نه به تعارف بلکه لبریز از دعوت و خبر خوش تو باشد. مردان و زنان دعای خودت را از این سرزمین بلند کن تا در شکاف‌ها بایستند و پل‌هایی به حیات بسازند. تو سزاور پرستش هستی خداوندا از اینکه این سرزمین رو برکت می‌دهی و به نام پر جلالت درخواست‌هایمان را اجابت می‌کنی سپاسگزاریم.

________________________________________
از تک به تک شما عزیزان که با ما هم دعا هستید سپاسگزاریم و از شما دعوت می‌کنیم تا درخواست‌های دعای خود و حتی نام شهر و روستایی که در نظر دارید را از طریق راه ارتباطی در انتهای مجله با ما در میان بگذارید.

لقمه روحانی برای مشارکت با خدا
سوالی که نیاز است امروز از خودمان بپرسیم این است: ترس که را در دل داری؟
بیایید ترس خدا را در دل داشته باشیم که مبادا از حضور او دور و دورتر شویم. انتخاب‌هایمان را نه بر اساس ترس بلکه در حضور دلگرم خداوند انجام دهیم و نه بگوییم به ترسی که هدفش جدا کردن ما از خدا و کلیساست.

 

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

کیک کشمشی
مجله فرهنگ وهنر شماره 61

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست