اهدا کننده

شناسنامه فیلم:
«اهدا کننده» فیلمی بر اساس رومانی بسیار مشهور به قلم لوئیس لوری می‌باشد که در سال ۲۰۱۴ و به کارگردانی فیلیپ نُویس ساخته شد و در آن بازیگران بنام قدیمی و نوظهوری مانند جف بریجز، مریل استریپ، برنتون توایتز، اودیا راش، کامرون مانهن، الکساندر اسکارشگرد، کیتی هلمز و تیلور سوئیفت ایفای نقش کرده‌اند.

خلاصه فیلم:
اهدا کننده جامعه‌ای را به تصویر می‌کشد که پس از بروز فاجعه‌ای بزرگ همه مردم در محدوده‌ای معین و زندگی روتین بر اساس آنچه که رهبران تعیین می‌کنند را می‌گذرانند. جامعه‌ای که در آن حتی شغل آینده نیز برای مردم آن تعیین می‌گردد و مردم می‌بایست مطیع آن باشند.
در این بین خاطرات و وقایع تلخ و شیرین گذشته تنها در ذهن یک شخص به نام اهدا کننده حک شده که وی می‌بایست این خاطرات را به شخص جدیدی که از دوره تحصیل به دوره بعدی گام گذاشته منتقل کند.
جوناس پسر جوانی است که برای این منظور انتخاب شده و در حین دریافت خاطرات اتفاقاتی پیش می‌آید که او را به ماجراجویی می‌کشاند.

بررسی فیلم:
این فیلم تصویری از دنیای امروز ما را به نمایش می‌گذارد، دنیا و آدم‌هایی که به نظر بی‌نقص و کامل می‌آیند. با گذاشتن قوانین و در پوش‌هایی که حاکی از نشناختن حقیقت است، روز به روز بیشتر در گناهانمان فرو می‌رویم و از خدا و حقیقت دنیا فاصله می‌گیریم.
در این فیلم مکانی به تصویر کشیده شده که دروغ و پنهان کاری و خیلی از چیزهایی دیگر که در واقع گناه هستند، وجود ندارد، ولی نه برای اینکه دانسته اینکار را انجام دهند یا اینکه گناه را می‌شناسند و آنرا انجام نمی‌دهند، بلکه بنا بر قوانینی که وضع شده تا در واقع آنها را از یافتن حقیقت، دور کند و کاملاً موفق عمل کرده است و در واقع مردم بدون آنکه متوجه باشند در زندانی مبحوس شده بودند.
شخصیت اهدا کننده در این فیلم مسیری را به ما نشان می‌داد که نجات از این گرفتاری تنها از آن طریق امکان پذیر بود و چه زیبا عیسی مسیح به ما می‌گوید که من تنها در هستم و نجات تنها بوسیله‌ی عیسی مسیح فراهم است. تنها راهی که ما را به خانه و خدای پدر می‌رساند و در ادامه فیلم می‌بینیم که مسیری که اهدا کننده به منتخب یعنی جوناس نشان می‌دهد راه رهایی از اسارت است و انتهای این مسیر سخت و دشوار به کلبه‌ای که ماوا می‌باشد ختم می‌گردد.
شیطان انسان را در بند و حبس نگاه داشته و با نشان دادن چیزهای خوب اما دروغ و فریب سعی بر این دارد که ما را در زندان‌هایی که برایمان فراهم کرده محبوس سازد و تا زمانی که ما گرفتار در این قل و زنجیر نامرئی دچاریم نمی‌توانیم تشخیص دهیم که چه چیزی دروغ است و چه چیز واقعی می‌باشد. در این فیلم تمام مردم عین مسخ شده‌ها قدم به راه‌هایی می‌گذارند که برایشان پیش بینی شده و حق هیچگونه سوال و کنجکاوی را ندارند، تا جایی که جوناس به عنوان دریافت کننده انتخاب می‌شود و پا به دنیای حقیقت می‌گذارد. زمانی که جوناس با اهدا کننده روبه‌رو می‌شود به او اعتماد کرده و اجازه داد که او را با خیلی از خاطرات در گذشته روبرو کند. خاطراتی که به او تلخی و حقایق را نشان می‌دهد.
جوناس با رویاهایی که دریافت می‌کند متوجه می‌شود که ماموریت او برای زندگی فراتر از اینهاست و درک می‌کند که همگی درگیر دروغ بزرگی شده‌اند و بدون دانستن آن به زندگی ادامه می‌دهند. به مرور با باز شدن چشمان جوناس تصاویری را که تا کنون خاکستری می‌دیده رنگی شده و امید زندگی در جوناس پررنگ می‌گردد تا جایی که جوناس به مفهوم عشق و محبت واقعی پی می‌برد و چه زیباست که خداوند با دادن رویا و هدف به فرزندان خود آنها را در مسیر حقیقت و شناخت محبت رهنمون می‌گردد تا جایی که شناخت حقیقت سبب آزادی فرزندان دربند گردد.
«حقیقت را خواهید شناخت و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد.» (یوحنا ۸: ۳۲)
آمین که چشمان همه انسان‌ها به روی حقیقت و عشق و محبت خداوندمان عیسی مسیح باز شود تا با نور او تمامیِ تاریکی‌ها و گناهان و اسارت‌ها به آزادی و امید تبدیل گردد.
پیشنهاد ما به شما دیدن این فیلم در جمع دوستان و خانواده می‌باشد، و خوشحال می‌شویم نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

اپلیکیشن های ارتباطی زوم – قسمت چهارم
هیولا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست