بازشو

دسته‌بندی نشده

اسمیرنایی‌های عزیز و همراهان گرامی، شالوم خداوند بر شما باد و باشد که صلح و آشتی خداوند و سلامتی و شفای او همواره بر افکار و گفتار و کردار ما جاری باشد و در شاگردی او هر روز شبیه‌تر به استاد پیش رویم و عمل کنیم.

خداوند محبت است و محبت در رابطه و مشارکت معنا پیدا می‌کند. مشارکتی که در آن گفتگو، عشق و راستی جاری است و در مشورت با خداوند از او و کلام زنده او هدایت می‌شویم و در جاده و مسیر زندگی هر روز در اراده او گام برمی‌داریم و کلام او برای پاهای ما همچون چراغی استواری و اطمینان را به ارمغان می‌دهد.

در این راه او گوش‌های ما را شنوا به صدایش می‌کند تا او را همواره پیروی کنیم و  زبان ما را در کلام خود قدرت می‌بخشد که برای او و جلال نام او سخن بگوییم و بر قلب‌ها نور و نمک این جهان باشیم.

در انجیل مرقس باب هفتم می‌خوانیم که عیسی به قلمرو دکاپولیس قدم می‌گذارد. محلی که سمبل نااطاعتی و گناه در کلام بود. مردمی که حتی می‌بینیم که ترس از تغییر زندگی خود دارند و بر منطق‌های خود بیش از خدا و حکم او اعتماد دارند و از او دور شده‌اند. مسیح برای گناهان ما بر زمین آمد و مردمی که نااطاعتی و گناه را در بر کرده‌اند را ملاقات می‌کند تا با شناخت خداوند و محبت بی‌مانند او بسوی او بازگشت کنند و صدای او را بشنوند.

در ادامه آیات مردی که لُکنت در زبان دارد و گوش‌های ناشنوا را به نزد او می‌آورند و عیسی او را شفا می‌دهد. او فرمان می‌دهد به تمامی بستگی‌ها، تعصبات، ناشنوایی‌ها و نابینایی‌ها تا باز شوند. “اِفَتَح”؛ کلمه‌ای که در دم بینایی و شنوایی را به ما هدیه می‌دهد و قدم اول قدمی پُر از ایمان است که به حضور عیسی برداشته می‌شود و برای ملاقاتی با آن قدوس به عمل می‌رسد.

انگشتان او… انگشتانی که الواح سنگی را نگاشت امروز قادر است فهم و درک ما را در کلام باز کند و چشمان ما را با آب طاهر یعنی آن روح‌القدس موعود به حقیقت کلام زنده روشن کند و ذهن‌های ما را مُنور سازد.

در آیه 33 می‌خوانیم عیسی آن مرد را از میان جماعت به کناری برده و با او ملاقات خصوصی دارد. خداوند تشنه‌ی این ملاقات خاص و منحصر به فرد است و ما را به آن دعوت کرده است. دعوتی که در ادامه آیات می‌خوانیم عیسی از درک نکردن این دعوت توسط ما آه عمیقی می‌کشد.

عیسی به میان ما آمد چنانچه در یوحنا می‌خوانیم که آن نور در میان ما آمد تا به ما این حق و این امتیاز را بدهد تا بار دیگر فرزندان خدا شویم و محبت بیکران او بر ما باشد و با شنوا ساختن و بینایی در کلام و شناخت راه‌های او ما را در مسیر این اراده پسندیده و کامل و نیکو رهبری کند.

آمین که به صدای او امروز گوش بسپاریم و با ملاقات او چشمان ما بر حقیقت بینا شود.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

ویتامین D
دلنوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست