«اگر خداوند خانه را بنا نکند، بنايانش زحمت بيفايده ميکشند. اگر خداوند شهر را نگهباني نکند، پاسبانان بيفايده نگهباني ميکنند.» مزمور باب 721 آيه 1

يهوه صبايوت خداي لشکرها ارتشي از زنان و مردان دعا را در سراسر دنيا از هر قوم، ملت و زبان رهبري ميکند و عيسي مسيح امروز ما را کليسا ميخواند و ما را ميفرستد تا برکت را خانه به خانه اعلام کنيم…

خداوند قدوس، خالق زمين و آسمان، با شکرگزاري به حضورت ميآييم و دستانمان را برافراشته، به طور خاص براي استان « بوشهر» دعا ميکنيم.

اي خدايي که از ازل بودي و تا ابد هستي. پدر مهربان ما، ايمان داريم وقتي تو را مي‌طلبيم حضور داري، ما را با آغوش باز مي‌پذيري تا به عمق‌هاي تو وارد شويم.از محبت تو لبريز شده و با چشماني باز شاهدين کارهاي تو باشيم. امروز زبان و قلب‌هايمان را در مسير اراده خود هدايت و رهبري کن تا مردم سرزمينمان را نزد تو بياوريم و براي شفا و نجات مردم اين استان دعا کنيم.

خداوندا، براي شهرهاي استان بوشهر «برازجان، بندر گناوه، بندر کنگان، خورموج، جم، بندر دير، عاليشهر، بندر ديلم، آب پخش، نخل تقي، چغادک، اهرم، بنک، بندر عسلويه، وحدتيه، کاکي، بيدخون، سعداباد، خارک، شبانکاره، بردستان، بندر سيراف، آبدان، بندر ريگ، دالکي، بهارستان، بردخون، چاه مبارک، دو راهک، دلوار، بادوله، آباد، انارستان، تنگ ارم، ريز، شُنبه، امام حسن، کلمه، بوشکان» و ساکنين اين شهرها تو را شکر مي‌کنيم. از تو مي خواهيم بوشهر و مردمانش را برکت و سلامتي مضاعف ببخشي. شايد امروز کسب و کار مردم اين استان با توجه به منابع طبيعي و ذخاير نفت و گاز از رونق اقتصادي بالايي برخوردار نباشند اما ايمان داريم که تو خداي برکت‌دهنده و مهياکننده هستي، پس مشکلات استان بوشهر را به حضور مقدس تو بلند مي‌کنيم و از تو مي‌خواهيم که در اين مشکلات اقتصادي تو در کنار مردم باشي تا از اين روزها با قوت و برکت تو عبور کنند.

اي خداي مهيا کننده، تو گفتي بخواهيد تا به شما داده شود، بکوبيد تا در به رويتان باز شود، بجوييد تا بيابيد، مشکل بيکاري مردم استان بوشهر را به حضورت مي‌آوريم و از تو درخواست مي‌کنيم  کاري در مسير اراده خودت براي آنها مهيا کني، باشد که نام تو جلال بيابد و قلب‌ها در پرستش تو شعله‌ور شود.مي‌طلبيم باران رحمتت را از آسمان بر فکر و قلب مردم بباراني تا از تو سيراب شوند و نيازهايشان را فقط از تو که قادري با پنج نان و دو ماهي لشکري را سير کني درخواست کنند و بطلبند.

خداوندا، تو برکت، شادي، نيکويي، رحمت و آرامش را به ما دادي اما ما انسان‌ها با کارها، رفتارها، حرف‌هاي نادرستمان، با قضاوت‌ها و هر آنچه که از تو نيست باعث شديم که اين برکت‌ها به راحتي از سرزمينمان بيرون رود. خداوندا، تو ما را خلق کردي تا با تو در رابطه باشيم و در آرامش و امنيت تو ساکن، اما ما به تو گناه کرديم و اين رابطه را شکستيم و از جلال تو اي خداوند، دور شديم اما تو آنقدر ما را دوست داشتي که يگانه فرزندت، عيسي مسيح را فديه گناهان ما کردي تا دوباره با ما رابطه برقرار کني تا هر آنکه به او ايمان بياورد ديگر هلاک نگردد بلکه حيات جاويدان يابد.

خداوندا، نور روي تو بر مردم اين استان بتا‌بد تا در فيضت مردم به سمت تو مايل و زانوها در برابر تو خم شده و تو را اي خداي حقيقي بشناسند و در مسير اراده تو حرکت کنند.

خداوندا، دعا مي‌کنيم اعتمادهاي شکسته اين عزيزان از نو در تو بنا شود؛ اعتمادي که در تسليم و سرسپردگي به تو ساخته شده است. باشدکه نگاهشان از روي اعتماد و توکل بر انسان‌ها برداشته شده و در هر شرايطي قرار مي‌گيرند اول اراده تو را بطلبند و به سمت تو بيايند، بر تو توکل و اعتماد کنند تا محتاج به هيچ چيز نشوند.

اي خداوند آشتي دهنده، اختلاف قومي و قبيله‌اي اين سرزمين را به حضور تو مي‌آوريم، اي يهوه صبايوت، خداوند لشکرها، تو به ما گفته‌اي که انتقام نگيريم و در عوض يکديگر را ببخشيم، چرا که انتقام تنها از آن توست. به نام عيسي مسيح دعا مي‌کنيم بخشش و آشتي تو بر قلب تک به تک عزيزان جاري بشود و صلح، آرامش و امنيت تو بر تمامي نواحي اين استان حمکفرما باشد.

اي پدرآسماني، نوجوانان و جوانان اين استان را تو پدري کن تا نزد تو آرامي بگيرند و اي عيسي مسيح کمکشان کن تا از تو الگوبرداري کنند و هدفهايشان را در تو که راه و راستي و حيات هستي بسازند، در تو رشد کنند و از فکرهاي سلامتي تو پر بشوند.

خداوندا، پدر و مادرها را هدايت کن و سلامتي ببخش، کمکشان کن با حکمت تو فرزندانشان را که هديه تو هستند تربيت کنند تا براي نسل آينده ثمري نيکو باشند.

خداوندا، براي آب و هواي اين استان دعا مي‌کنيم هر آلودگي و بي‌نظمي که در زمين و آسمان اين استان هست به قدرت نام تو برداشته شود.

اي نور عالم، بتاب بر اين استان تا هر گونه تاريکي و شرارت رخت بربسته و نور و روشنايي تو اين استان را در برگيرد. باشد که ريشه گناه فالگيري و جادوگري از اين استان پاک شود. اي قادر، همانطور که زن سامري را ملاقات کردي و روش پرستش را به آن زن تعليم دادي تا در روح و راستي تو را بپرستند، مردم اين استان را نيز ملاقات کن و ايشان را بياموز تا پرستنده حقيقي تو باشند، تا تو که تنها قدوس هستي را بپرستند و اطاعت کنند.

خداوندا، ايمان داريم اين استان براي دليلي در صفحه «ارتشي براي دعا» گذاشته شده، تو فرياد اين مردم را شنيدي و تک به تک اين عزيزان را به نام ميشناسي. غم، گرسنگي، تشنگي، فقر و ترسهايشان را ديدي و قلب تو به درد آمده زيرا تو تمام انسانها را دوست داري و براي همه ما بر روي صليب رفتي. خداوندا، براي مردم استان بوشهر برکت، سلامتي و آرامش تو را ميطلبيم و شالوم تو را بر فکر، قلب، جان، روح و زندگيهايشان اعلام ميکنيم. شکرکه تو به فکر مردم سرزمين پهناور ما هستي و ما را تنها رها نميکني.

شکرت مي‌کنيم که تو ما را ياري دادي تا در دعا بايستيم و اين عزيزان را به تو بسپاريم. ايمان داريم که تو دعاهاي ما را شنيدي و به آنها آمين گفتي چون تو نيکو هستي، تو خالق و مالک ما هستي. دوستت داريم خداوندا و در نام عيسي مسيح دعا کرديم، با شکر و سپاس آمين.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

سالاد ماکارونی
مجله فرهنگ و هنر شماره85

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست