شناسنامه فیلم:

«توگو» داستانی بر اساس واقعیتی که در سال 1925 میلادی شکل گرفت نوشته و توسط اریکسون کور ساخته شد. اریکسون که ششمین فیلم خود را در مقام کارگردانی ساخته است پیش از آن تجربه فیلمبرداری در آثار تلویزیونی و سینمایی را در کارنامه هنری خود دارد. بازی بسیار عالی ولیام دفو و همینطور فیلمبرداری بسیار دقیق این تیم نقش بسزایی در اثر گذاری عالی این فیلم داشته‌اند.

خلاصه فیلم:

در سال 1925 میلادی، لئونارد سپالا (ولیام دفو) که مربی و فروشنده سگ‌های سورتمه است داوطلب می‌شود تا برای آوردن سرم آنتی‌توکسین و انتقال آن به شهر نوم در ایالت آلاسکا رهسپار سفری بسیار خطرناک از میان برف و دریای یخ زده شود تا جان اهالی بیمار و رو به مرگ را نجات بخشد. در این سفر همراه قدیمی لئونارد یعنی سگ سورتمه‌کش او «توگو» نقش بسزایی را دارد. لئونارد که گذشته‌ای بدون ایمان به این سگ داشته است حال با تمام ایمان به رهبری او و وفاداری او قدم در سفری پرخطر می‌گذارد…

بررسی فیلم:

«توگو» داستان قلب تپنده برای دیگران است. قلبی که به دیگران اهمیتی متفاوت می‌دهد و برای نجات جان‌ها و رساندن وسیله نجات به دیگران حتی از جان خود دریغ ندارد. لئوناردو که در خانواده خود زندگی می‌کند وقتی به شهر وارد می‌شود و از وضعیت مردم و بیماری آنها و رشد بیماری که هر روزه مبتلایان خود را می‌بلعد و افراد جدیدی را در بر می‌گیرد مطلع می‌شود. او که نظاره‌گر کودکان و نسلی است که در راه این بیماری قرار گرفته‌اند و به دامان مرگ خواهند رفت، نمی‌تواند بی‌پاسخ و بدور از آن بماند چرا که قلبی تپنده برای نفع دیگران را جوییدن دارد. پس قدم در راه رساندن این نجات برمی‌دارد هر چند در این راه، خطر و سختی بی‌مانندی در کمین است تا او و دارایی‌هایش را ببلعد، دارایی‌هایی همچون زحماتی که سال‌ها و روزها برای تربیت هر یک از تیم سورتمه‌کش خود گذاشته است. دارایی‌هایی همچون «توگو» که وابستگی عاطفی و عشق وفادارانه در آن مثال زدنی است. در تماشای این فیلم شما را تشویق می‌کنیم تا به یاد روزها و موقعیت‌هایی باشیم که راه تاریک را برای دیگران دیدیم و قلب‌مان مثل قلب لئوناردو تپنده مژده نجات برای آنان نبود. نسلی که می‌بینیم هر روزه به تاریکی و در راه این بیماری می‌دوند و هر روز بیشتر از قبل دچار همشکلی این عصر می‌شوند و نجات را نه تنها نمی‌شناسند بلکه نقشه عالی و اراده نیکو خداوند برای خود را نمی‌دانند و یا فراموش کرده‌اند. چقدر رهبران و خادمینی که در این راه برای نجات جان‌ها قدم برداشتند و بر‌می‌دارند و حتی از جان خود در این راه دریغ نکردند و نمی‌کنند؛ پس بیایید نه تنها با نگاه کردن به این قهرمانان ایمان بلکه به خود عیسی مسیح که بهترین الگوی این راه است چشمان خود را به صلیب او بدوزیم و راه او را دنبال کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

شبی که ماه کامل شد
هنر در شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست