قاچاق زنان مسیحی پاکستانی برای مقاصد جنسی به چین

اسوشیتد پرس به فهرستی از زنان مسیحی دست اشاره کرده است که در سال ۲۰۱۸ میلادی به نام ازدواج با مردان چینی، به چین انتقال داده شده­اند ولی از آنها به منظور تجارت جنسی بهره برداری شده است. شمار این زنان ۶۲۹ نفر اعلام شده است.

محبت نیوز با اشاره به این مبحث درباره قاچاق دختران پاکستان به چین گزارشی منتشر کرده است که خانواده­های این دختران از طبقه­های فقیر مسیحی این کشور می­باشند. آنها با گرفتن چندین هزار دلار و به امید اینکه برای دختران آنان شوهران پول­دار و مسیحی در چین پیدا خواهند شد آنها را به فروش می‌رسانند. ولی زمانی که این دختران به چین می‌رسند، معمولاً بر خلاف خواسته­شان به ازدواج داده می‌شوند و در برابر انواع بدرفتاری‌ها و خشونت‌ها قرار می‌گیرند.

بعد از انتشار این خبر دیدبان حقوق بشر با انتشار بیانیه­ای از چین و پاکستان برای جلوگیری از قاچاق زنان، خواستار متوقف کردن این کار شد و به خطرات بردگی جنسی زنان و دختران پاکستان در چین هشدار داد. به گزارش این خبرگزاری، بزرگترین پرونده قاچاق ناموفق در ماه اکتبر گذشته بود که در آن ۳۱ نفر قاچاقچی با هویت چینی، به تجارت جنسی متهم شناخته شدند. چندین زن قربانی توسط پلیس مصاحبه شده ولی یا از ترس و یا به خاطر رشوه گرفتن، حاضر به شهادت دادن در دادگاه نشدند.

اقبال سلیم، فعال حقوق مدنی مسیحیان در پاکستان گفته است که دولت پاکستان همکاری لازم را برای تحقیق بر روی این پرونده نکرده است و حتی برای بسته شدن پرونده قاچاق دختران به چین به بازرسان فشار آورده است. در تحقیقات مربوط این پرونده دریافتند که دلالان از مردان چینی حدود ۲۵ تا ۶۵ هزار دلار برای انجام این معاملات می­گرفتند اما سهم خانواده عروس از این پول هنگفت فقط در حدود ۱۵۰۰ دلار بوده است.

فعالان حقوق بشر را به بی­توجهی به این موضوع متهم کرده و می­گویند که دولت پاکستان در مورد قاچاق زن­ها به چین سکوت اختیار کرده تا این موضوع خدشه­ای به روابط این کشور با چین وارد نکند.

رئیس دفتر خامنه‌ای در قم: دشمنان اسلام با دو عامل زن و شراب مسلمانان را منحرف کردند

به گفته رئیس دفتر علی خامنه‌ای در قم برخی مسیحیان باغ انگور را برای فراهم‌سازی شراب جهت در اختیار قرار دادن جوانان وقف کردند تا از این طریق اسلام را از بین ببرند. به گزارش محبت نیوز در شهر قم که به عنوان پایتخت مذهبی جمهوری اسلامی به حساب می­آید چنان فساد و بی­بندباری زیاد شده که برای روحانیون منشاء آبرو ریزی شده است. او با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مقابله با آرمان‌های انقلاب اسلامی گفته خطر در کمین قم و فاسدکردن از درون است و باید از امروز اقدام برای جلوگیری از این اتفاق را آغاز کنیم.

در سخنرانی­های اخیر طلبه­ها و روحانیون در منبرهای قم مشکلات اجتماعی و فسادهایی که در جامعه اتفاق می‌افتد و عامل اصلی این اتفاقات را به مسیحیان نسبت داده‌اند که بعید نیست اقدامی سازماندهی شده برای تخریب مسیحیت است. همچنین مکارم شیرازی اعلام کرده است که مسیحیان با شراب مجانی در اندلس مسلمانان را شکست دادند. همچنین در یک سخنرانی حجت‌الاسلام سیدباقر هاشمی شاهرودی رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت با تعریف و تمجید از اسلام و جامعه اسلامی اظهاراتی مشابه داشت و در یک جلسه پرسیده چرا آمار طلاق، سن ازدواج و شراب‌خواری و گرایش به دین مسیحیت افزایش پیداکرده است؟ باید بتوانیم با نگاه و رفتار، فرد را جذب اهل بیت کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

گمشده
طرد شدگی ها و بارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست