تبلیغ ضد مسیحیت و یهودیت در کشور ترکیه

در شهر قونیه ترکیه حزب حاکم (حزب عدالت و توسعه) با نصب پلاکاردها در ایستگاه­های اتوبوس و در سراسر شهر شروع به تبلیغات ضد مسیحیت و یهودیت کردند و در این تابلوها با ذکر آیه­ای از قرآن (سوره مائده آیه 51) که می­گوید: «ای اهل ایمان، یهود و نصاری را به دوستی مگیرید، آنان بعضی دوستدار بعضی دیگرند، و هر که از شما مؤمنان با آنها دوستی کند به حقیقت از آنها خواهد بود؛ همانا خدا ستمکاران را هدایت نخواهد نمود،» مردم را با دشمنی با مسیحیان و یهودیان تشویق کردند و در این تبلیغ­ها دو نماد مسیحیت و یهودیت صلیب و ستاره داوود را به نمایش گذاشتند.

قونیه یکی از شهرهای گردشگری ترکیه به حساب می­آید، شهری که بدلیل واقع شدن مقبره مولانا در آن، توریست­های زیادی را به این کشور می­کشاند. حامیان این شاعر مشهور فارسی زبان او را یکی از نمادهای مدارا و آشتی ملت‌ها و مذاهب می­دانند.

به همین دلیل برخی از منقدان در اروپا می­گویند رئیس جمهور ترکیه (رجب طیب اردغان) یکی از متحدان اتحادیه غرب می‌باشد چطور با چنین طرز فکری هم چنان عضو متحدان اروپا به حساب می­آید.

تبلیغ چند همسری و بر گزاری کارگاه­های برای مهارت­های چند همسری در ایران

پوسترهای تبلیغاتی مهارت­های ارتباطی خانواده چند همسری این روزها در شبکه‌های اجتماعی مخالفت­های زیادی را در پی داشته است. تبلیغات چند همسری که از ماه­های گذشته در ایران شروع شده رو به افزایش است و حتی در شبکه ۳ تلویزیون جمهوری اسلامی موضوع چند همسری را به بحث گذاشته است و حتی موسسه (وطن توحیدی حیات حسنی) که در شهر قم واقع شده اقدام به برگزاری کارگاه­هایی جهت مهارت­های چند همسری کرده است و محتویات آن را در وب سایت این موسسه منتشر شده و قرار است  به مدت 2 روز نیم در آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ کارگاه­هایی ­جهت مهارت­های ارتباطی خانواده­های چند همسری برگزار شود. این موسسه در آگهی خود تاکید کرده است که با توجه به ابعاد بحران تجرد دختران و زنان سرپرست خانواده این دوره­ها بدون هزینه برگزار می­شود، از جمله اهداف این موسسه ازدواج­های بین فرهنگی در جهان اسلام، ازدواج­های چند همسری اسلامی در سطوح محلی، ملی و بین­المللی عنوان شده است.

به گفته یکی از مدرسان موسسه (حیات حسنی) دکتر علی غلامی که ویدیو سخنرانی آن  در وب سایت این موسسه منتشر شده، فلسفه اصلی ترویج چند همسری و اهمیت آن را به روشنی بیان کرده است اشاره به اینکه اسلام به همه نیازها تا قیامت پاسخ می­دهد (تعدد زوجات شاهکار اسلام در حفظ و حراست از حقوق زنان است) است.

دلایل حامیان چند همسری اسلامی: به دلیل  افزایش جمعیت زنان مجرد و یا افزایش تجرد قطعی در میان زنان و خصلت فطری مردان که به طور تکوینی تعددی خلق شده­اند مهمترین دلایل حامیان چند همسری اسلامی را تشکیل می­دهد. به گفته حجت‌الاسلام محمد عسگری مسئول واحد مشاوره موسسه حیات حسنی که در قم می­باشد در مصاحبه با  ایرنا می­گوید: ما در ایران حدود ۴ تا ۵ میلیون زن­های باکره یا مطلقه داریم که بین سنین 30 تا 49 سال می­باشند و همسر ندارند؛ آیا این­ها حق ازدواج ندارند؟ اما بر اساس پژوهشی در دانشگاه شهید بهشتی مطرح شده است که نسبت زنان و مردان مجرد در بین سنین ۳۰ تا ۳۴ سال تقریباً یکسان و در حدود ۱۵ درصد است و این پژوهش نشان می‌دهد که نسبت تجرد در سنین پایین­تر از ۳۵ سال در بین زنان کمتر از مردان است.

بر این اساس پروژه چند همسری اسلامی اصولاً در پی حل مشکلات پیش روی ازدواج زنان بین ۳۵ تا ۴۹ سال است چرا که تجرد مردان بین ۳۵ تا ۴۹ سال کمتر از زنان است و اصولا با فرهنگ عمومی موجود در ایران که مبتنی بر ازدواج مردان با زنان کوچکتر از خود می­باشد، مردان برای ازدواج مشکلات کمتری پیش روی خود دارند و همچنین به گفته حجت‌الاسلام محمد عسگری «زنان نیاز تکمیلی به شوهر دارند و خدای متعال را بطور تکوینی تعددی خلق کرده و متناسب با آن قانون تشریح کرده» است. قانون که از نظر وی چند همسری اسلامی باعث می‌شود راه فحشا در جامعه بسته شود. و همچنین حامیان چند همسری به طور مکرر برای اثبات این که مردان فطرتاً تعددی هستند بیشتر از احکام درون دینی از جمله آیه ۳ سوره نسا به مطالب شبه علمی استناد می­کند و در وب سایت مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم با عنوان «چند همسری برای مردان چرا؟» می‌نویسد روانشناسان معتقدند زنان به طور طبیعی (تک شوهر گرا) بوده و فطرتاً از تنوع همسر گریزانند و خواستار پناه بردن زیر چتر حمایتی عاطفی و عملی یک مرد می­باشند و تنوع­گرایی در زنان نوعی بیماری محسوب می­شود ولی مردان تنوع­گرا و چند زن­گرا هستند.

این روزها از این قبیل خبرها و در واقع راه‌هایی برای شرعی کردن گناه بسیار زیاد به گوش می‌رسد. روش‌هایی که انسانی را که خداوند به سمت نیکویی فرا می‌خواند را به سمت مخالف اراده خدا و گناه کشانده و هر روز بیشتر و بیشتر غرق در اسارتِ گناه می‌کند. ولی خوب می‌دانیم که هدف خداوند از آفرینش مرد و خلقت زن از دنده مرد این است که این دو با هم یک باشند و در طبیعت و ذات این دو تفاوتی نیست که بخواهیم با کشیدن چادر بر سر گناهان و شرعی کردن آنها چند همسری را امری عادی برای مردان و مورد نظر خدا بدانیم و آن را ترویج دهیم، چرا که خداوند قدوس است و در ذات او تغییری حاصل نمی‌شود و نام او «هستم آن که هستم» می‌باشد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

امروز گامی را بردار
دلنوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست