با آغاز همه‌گیری کرونا، تعداد بیشتری به شناخت خدا روی‌آوردند.

بر اساس داده‌های جدید اپلیکیشن You Version، همه‌گیری کرونا منجر به افزایش خواندن کتاب مقدس در سال ۲۰۲۰ شد که تا سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یافت. بر اساس آمارهایی که این سازمان منتشر کرده است، نشان می‌دهد که مردم در سرتاسر جهان ۵۵.۸ میلیارد بار فصل‌های کتاب مقدس را خوانده‌اند و ۸.۲ میلیارد بار، ورژن صوتی آن را گوش داده‌اند. مشارکت روزانه مسیحیان نیز نسبت به سال‌های قبل ۲۴ درصد افزایش داشته است.

در همین حال محبوب‌ترین آیه کتاب مقدس در سال ۲۰۲۱ متی باب ۶ آیه ۳۳ بود که در طی سال بیشتر به اشتراک، نشانه‌گذاری و برجسته شد. «بلکه نخست در پی پادشاهی خدا و انجام اراده او باشید، آنگاه همه اینها نیز به شما داده خواهد شد.»

این سازمان همچنین اشاره کرد که در طول دو سال گذشته تغییر قابل توجهی در الگوهای مشارکت و تعامل در کتاب مقدس وجود داشته است. در ماه مارچ ۲۰۲۰ درست زمانی‌که مردم نمی‌توانستند شخصا به کلیسا بروند، مشارکت کتاب مقدس در روزهای هفته ۱۰ درصد افزایش یافت و در هفته‌های بعدی، افزایش چشمگیر می‌یافت. با باز شدن مجدد کلیساها این آمار در روزهای یکشنبه همچنان رو به افزایش بود.

در دو سال گذشته همچنین شاهد افزایش چشمگیر به اشتراک گذاشتن کتاب مقدس نسبت به سال‌های قبل بودیم. مردم تلاش بیشتری برای تقویت رابطه خود با خدا داشتند و برای عبور از نیاز‌های اولیه خود، به دنبال رشد و عمیق‌تر کردن ریشه خود در خدا و ارتباط با او هستند.

این سازمان همچنین نصب تعداد پانصد میلیون اپلیکیشن در سرتاسر دنیا را جشن می‌گیرد و اعلان می‌کند خوشحال است که علیرغم وجود سختی‌ها و همه‌گیری سراسری بیماری کرونا، کارهای خداوند به طرز عجیبی در حال انجام است.

مؤسس این سازمان می‌گوید: «در حالیکه برخی ادعا می‌کنندکتاب مقدس در زندگی‌ها بی‌تاثیر و مشارکت در کتاب مقدس در حال کاهش است، ولی نصب پانصد میلیون از این اپلیکیشن در سرتاسر جهان خود نشان دهنده چیز دیگریست، کتاب مقدس همچنان قدرت تغییر زندگی‌ها را دارد. پس ما این پیروزی را جشن می‌گیریم ، نه به دلیل آمار و ارقام بلکه به این دلیل که هر نصب، نشان دهنده فرصتی برای کسی است که به خدا نزدیک‌تر و در ایمان خود عمیق‌تر شود.»

پسر مسیحی که بر اثر اسید پاشی به شدت مجروح شده بود پس از ۴۶ روز در بیمارستان جان سپرد.

یک پسر شانزده ساله مسیحی از توابع هند که در حمله اسید پاشی توسط مهاجمان ملی‌گرای هندو، دچار سوختگی ۶۵ درصدی بدن خود شده بود، در بیمارستان جان سپرد.

به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان» به نقل از «رویترز»، این پسر جوان در بیمارستان «آپولو» در شهر «پاتنا» درگذشت. به گفته یک کشیش محلی که با خانواده او در ارتباط بود، پزشکان از هر راهی برای احیای این پسر جوان استفاده کردند. آنها مرتباً به او خون می‌رساندند و پانسمان او را تعویض می‌کردند. پزشکان اظهار کردند که ما امیدوار بودیم که او زنده بماند اما از طرفی نیز می‌دانیم که خدا راه و زمان خود را دارد.

پس از این حمله، خانواده او اذعان کردند که ملی‌گرایان هندو پشت این قضیه هستند، زیرا آنها در منطقه‌ای زندگی می‌کردند که دارای احساسات ضد مسیحی بودند.

این پسر پس از خروج از خانه به قصد رفتن به بازار، صبح زود با اسید مورد حمله مهاجمان قرار گرفت.

بنا بر اظهارات قربانی قبل از فوتش، او گمان می‌کرده که مهاجمان از روی شوخی بر روی او آب پاشیده‌‌اند. اما طولی نکشید که پوست او شروع به سوختن کرد. احساس سوزش او لحظه به لحظه بیشتر می‌شد بطوریکه او سبد خرید را رها کرده و به طرف خانه می‌دوید.

او می‌گفت که حتی پس از این اتفاق، مهاجمان که سوار بر موتور بودند، آنجا را ترک نکردند و او نیز به خاطر درد و جراحت وارده نتوانسته بود آنها را شناسایی و یا پلاک موتورشان را بخواند.

به گفته یکی از پرستاران که مسئول رسیدگی به پانسمان‌های پسر مجروح بود اسید، ۶۵ درصد بدن او را سوزانده بود.

برادر ۱۷ ساله او بیان کرد یک ماه قبل از حمله برخی از افراط‌گرایان در روستا خبر داده بودند که همه افرادی را که از مسیح پیروی می‌کنند از روستا بیرون خواهند کرد؛ ما نیز در مورد آن شنیدیم، اما این تهدید ما را از ایمانمان باز نداشت و ناگهان این حمله و اتفاق برای برادرم رخ داد.

او همچنین بیان کرد که در ماه گذشته، افراط‌گرایان هندو، راه‌های رفتن به کلیسا و شرکت در مراسم یکشنبه را مسدود کردند و مسیحیان را با سوالات مختلف به چالش کشیدند. آنها از همه می‌پرسیدند که به چه دلیل به کلیسا می‌روید و یا برای شرکت در جلسات و پرستش چقدر پول دریافت کردید. ما نیز برای آنها توضیح دادیم که هیچ کس ما را مجبور به انجام این کار نکرده است و ما به میل خود به کلیسا می‌رویم.

این خانواده که به طور منظم جلسات کلیسایی را در خانه خود برگزار می‌کردند، دو سال پیش به مسیح ایمان آورده و دو پسر آنها در کلیسا بسیار فعال بودند و در تمامی مراسم‌ها شرکت می‌کردند.

او می‌گوید: «می‌دانم که اکنون روح برادرم در آرامش است.» او همچنین از دیگر ایمانداران می‌خواهد که برای او و خانواده‌اش و اعضای کلیسا آنها در دعا با قوت بایستند تا ایمانداران تحت جفا آن امیدی را که خداوند در هنگام سختی‌ها عطا می‌کند دریابند.

نگهبانی در یک نمایشگاه آثار هنری در روسیه به خاطر آن‌که «حوصله‌اش سر رفته بود»، برای صورت‌های محو یک تابلوی نقاشی یک میلیون دلاری با خودکار چشم کشید. این نقاشی که «سه صورت» نام دارد توسط «آنا لپورسکایا»، نقاش پیشروی اهل اتحاد جماهیر شوروی سابق، بین سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۴ روی بوم نقاشی شده است.

در جریان بازدید از «مرکز یلتسین» در «یکاترینبورگ» در ماه دسامبر، دو بازدیدکننده چشم‌هایی را دیدند که با خودکار روی کار سه پیکر آنا لپورسکایا کشیده شده بودند.

«آنا رشتکینا»، متصدی گالری، درباره هدف فرد خرابکار از انجام چنین کاری گفت: «انگیزه‌های او هنوز ناشناخته است، اما مدیریت مجموعه معتقد است که این کار حاصل نداشتن سلامت عقلی بوده است.»

به گزارش روزنامه هنر روسیه مسئولان نمایشگاه گفته‌اند که این اثر را یک روز پس از حادثه و جهت مرمت به تیمی در ایالت «ترتیاکوف» فرستاده‌اند. کارمند بخش امنیتی مرکز نیز که ۶۰ سال دارد از سِمَت خود برکنار شده است. اثر هنری لپورسکایا که سه چهره بدون صورت را به تصویر می‌کشد، از «گالری دولتی ترتیاکوف» در مسکو به طور موقت به نمایشگاهی در مرکز یلتسین در شهر «یکاترینبرگ» با عنوان «جهان به مثابه غیرعینی» امانت داده شده بود تا در آنجا به نمایش درآید. پیگرد کیفری علیه کارمند خاطی در ابتدا به دلیل وارد نیامدن آسیب پایدار به تابلو رد شده بود، با این حال پس از رسانه‌ای شدن خبر و فشار افکار عمومی این پرونده بار دیگر تحت اتهام «خرابکاری» مورد بررسی مجدد قرار گرفته است. در صورت محرز شدن اتهامات در دادگاه، مجازاتی شامل پرداخت ۴۶۸ یورو جریمه و یک سال کار خدماتی اجباری می‌تواند در انتظار کارمند خاطی باشد.

انتظار می‌رود که مرمت این قطعه ارزشمند حدود ۳ هزار یورو هزینه داشته باشد، اما کارشناسان مطمئن هستند که می‌توان نقاشی را بدون آسیب جدی به اثرات حاصل از تماس قلم‌موی اصلی با بوم نجات داد. گفته می‌شود جوهر خودکار فقط کمی به لایه رنگ تابلو نفوذ کرده است.

مرکز یلتسین اعلام کرده است که برای جلوگیری از وقوع حادثه مشابه، صفحه‌های محافظی را در بقیه قسمت‌های نمایشگاه نصب کرده‌اند.

آیا ما ارزش آنچه داریم را می‌دانیم؟ ارزش نجات در مسیح، ارزش فرزندیمان را؟ شاید خیلی اوقات مانند این مرد که ارزش تابلو را نمی‌دانست، ارزش آنچه را که در مسیح داریم را نمی‌دانیم و از روی عدم آگاهی بر روی طرح خدا برای خودمان نقاشی می‌کشیم. اینها چیزهایی هستند که هرگز نمی‌توان قیمتی برایشان گذاشت، پس باید خیلی زود صفحه‌های محافظتی روی آنها بگذاریم تا هیچ آسیبی نبینند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

نوری در تاریکی
مجله فرهنگ و هنر شماره 71

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست