دادگاه پاکستان قاتلان فردی به اصطلاح «کافر» را محکوم کرد.

یک دادگاه ضد تروریسم در «پاکستان»، در اقدامی متفاوت و بیسابقه، هشتاد و هشت نفر را به اتهام قتل یک شهروند «سریلانکایی» که جرمش توهین به مقدسات بود مجرم شناخته و محکوم کرد.

این در حالی بود که، پیشتر در مواردی این چنینی اقدامی از طرف آنها صورت نگرفته بود. در دسامبر سال ۲۰۲۱، گروهی از کارگران خشمگین یک کارخانه، مرد سریلانکایی_بودایی را که مدیر کارخانه پوشاک در یکی از شهر‌های پاکستان بود کشتند.

ماجرا از این قرار بود که فردی گزارش داد، صاحب کارخانه پوشاک «آر.جیم» پوستر حاوی احادیث اسلام را مخدوش کرده است. پس از انتشار این خبر، جمعیتی متشکل از هشتصد مرد در مقابل کارخانه فرد مورد نظر تجمع کردند. سپس عده‌ای از آنها به داخل کارخانه یورش برده، او را بیرون کشیدند و با لگد، سنگ و میله‌های آهنی مورد ضرب و شتم قرار دادند و در آخر او را آتش زدند. پس از انتشار این خبر تاسف بار، نخست وزیر اسبق پاکستان اعلام کرد که خود پیگیر این مسئله خواهد بود و سپس افزود تمامی کسانی که در این قتل دست داشتند باید پاسخگو باشند و طبق قانون با اشد مجازات با آنها برخورد خواهد شد. پلیس بیش از صد و چهل و پنج نفر را در رابطه با این حادثه تاسف بار دستگیر کرد و مطابق قانون جزایی پاکستان و قانون ضد تروریسم، پرونده‌ای برای آنها تشکیل داد. این دادگاه پس از یک تحقیق فوری و با سرعتی بی‌سابقه، هشتاد و نه نفر را مجرم شناخته و تنها یک نفر از آنها را تبرئه کرد.

این دادگاه همچنین در طول این محاکمه ۶ نفر را محکوم به اعدام، نه نفر را به حبس ابد و هفتاد و دو نفر دیگر را به دو الی پنج سال زندان محکوم کرد.

هرچند دادگاه به جهت حمایت از خانواده مقتول برگزار شد ولی هرگز در مورد اینکه آیا حقیقتاً فرد مذکور به مقدسات هتک حرمت کرده بود یا خیر تحقیقی صورت نگرفت و این در حالی است که قانون پاکستان برای توهین به مقدسات حبس ابد اجباری را تعیین می‌کند نه مرگ. اما افراد اوباش منتظر هیچگونه تحقیقی نشدند و در واقع آنها متهم، قاضی و اجرا کننده حکم بودند.

مرگ شخص مذکور، تنها موردی نیست که با حمله اوباش صورت گرفته و به زندگی فردی، چنین پایان غم انگیزی داده است. بسیاری دیگر نیز هستند که به همین سرنوشت دچار شده‌اند. گزارشات حاکی از آن است که تعداد بیشماری به خاطر توهین به مقدسات، تا سر حد مرگ کتک خورده‌اند و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است.

به نظر می‌رسد قتل خشونت‌آمیز صاحب کارخانه آر.جیم، از معدود مواردی است که تحقیقات و محاکمه در مدت کوتاهی انجام شد و می‌توان گفت که تنها پرونده‌ای است که اکثر متهمین محکوم و مجازات شدند. به نظر می‌رسد که تسریع بررسی روند پرونده به این دلیل بوده که شخص مقتول یک شهروند خارجی بوده است و دولت او در این امر مداخله و خواهان عدالت شده. این نتیجه بسیار قابل تامل است و امید بر این است که هر روزه شاهد کار خداوند و معجزات او در آن کشور و در بین شهروندان آنجا باشیم.

«عیسی حقیقت محض است» M.I.A هنرمند و موزیسین بریتانیایی می‌گوید که بعد از دیدن عیسی مسیح در رویا زندگی او عوض شده است.

«M.I. اعلام کرد که با دیدن یک رویا در مورد عیسی قلب خود را به مسیح داده است. او گفت که این تبدیل در سال ۲۰۱۷ برای او اتفاق افتاده است.

M.I.A که نام اصلی او «مایا» است در مورد تبدیل شدن خود اینطور می‌گوید: «راستش از آن زمان به بعد دیگر من آن آدم سابق نیستم. از آنجایی که من هندو بودم و خب به دنبال حقیقت نیز می‌گشتم در نتیجه رسیدن به این نقطه برایم خیلی سخت و چالش برانگیز نبود و در نهایت با دیدن عیسی در یک رویا توانستم هویت خود را پیدا کنم.» او ادامه داد: «این اتفاق بسیار عجیب و پیچیده است زیرا زندگی و باور‌های من را صد و هشتاد درجه تغییر داد. دیگر چیزی که قبلا به آن فکر میکردم و یا باور داشتم وجود نداشت و نگاه من به زندگی کاملا عوض شد و من فکر میکنم که این یک نشانه است و به نظر میرسد که قرار است اتفاق مهمی در جهان رخ بدهد و مردم باید با این حقیقت و مفهوم آن آشنا شوند.»

مایا، در شهر «لندن» و از پدر و مادری «سریلانکایی» و معتقد به «هندو» به دنیا آمده است. او می‌گوید قبل از دیدن رویای عیسی با اساس مسیحیت آشنایی پیدا کرده بود ولی مفهوم آن را درک نکرده بود.

وقتی از مایا سوال شد که آیا اکنون تو در مسیح تولدی تازه داری پاسخ داد: «بله من در مسیح تولدی دوباره پیدا کردم.»

مایا در ادامه گفت: «قرار نیست که دروغ بگویم. این رویا دنیای من را زیر و رو کرد، اگرچه در ابتدا به نوعی هم نمی‌توانستم اعتقاد قبلی خودم را کنار بگذارم.» با مراجعه به آلبوم سابق او می‌توان دید که نیمی از آهنگ‌های وی تحت تاثیر زندگی سابق او بوده است و مابقی آن برگرفته از ایمان تازه اوست.

او در حال حاضر یک تک آهنگ با عنوان «The One» منتشر کرده است.

مایا می‌گوید: «خب همانطور که میبینید من هنوز خودم هستم و زبان من تغییری نکرده، ابزارها همان ابزارهای قبلی و ریتمها همان ریتمهای قبلی در آهنگهایم هستند اما این رویا به من کمک کرد تا با استفاده از همان ابزارها بتوانم پیام صلح و آرامش را اعلام کنم و در واقع به من هدف و برنامه برای زندگی داد. حقیقت همین است و حتی اگر بهای آن از دست دادن کارم باشد من آن را انکار نمیکنم. من همیشه حقیقت را خواهم گفت و به شما میگویم که در قلب و روح من چه میگذرد. و در انتها، اگر چه ممکن است اکثر طرفداران من به خاطر اینکه من به مسیح ایمان آوردم از من متنفر بشوند ولی من همچنان میگویم که عیسی حقیقت محض است.»

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
چهل شهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست