پخش بروشورهای ضد مسیحی، یهودی و حتی مجوسی در کشور ترکیه

کشور مدعی دموکراسی با پخش بروشورهای ضد مسیحی، یهودی و حتی مجوسی توجهات را به خود جلب کرد و تایید دیگری بر این زده شد تا نشان دهد که با تمام ادیان بخصوص یهودی و مسیحیت سر دشمنی داشته است و آنها را نه تنها کفار بلکه هر که با آنها مراوده‌ای نیز داشته باشد جزو کفار شمرده می­شود.

این در حالی است که تراکت‌هایی با سرتیتر “عید و سال نو مسیحیان که دنیا را با تالاب خون بدل کرده‌اند را جشن نمی‌گیریم چون ما مسلمان هستیم” بدست گروه خبری در شهر ازمیر ترکیه رسید.

در شرح این بروشورها به جفای مسلمانان به دست مسیحیان و یهودیان پرداخته و با ایجاد سوالاتی همچون اینکه چرا ما اعیاد آنها را جشن بگیریم ولی هیچ مسیحی یا یهودی به اعیاد اسلام اهمیت نمی‌دهد ذهم خوانندگان را درگیر و به چالش کشیده است.

این بروشور با آوردن تفسیرهای اسلامی به این می‌پردازد که هرکس اعیاد مسیحیان و یا نوروز مجوسی‌ها را تبریک بگوید جزو کفار محسوب می‌شود، عقد، ازدواج و ایمان خود را از نو باید انجام بدهد. حتی عبادت پنجاه ساله خود را باطل کرده است و این امر را به تمام ادیان مرتبط شمرده. خصوص در انتهای بروشور از تاکیداً از اعیاد مسیحیان نام برده است و شرکت در آن مراسم را برای مسلمانان خلاف شرع و دانسته است.

مسلمانان نیز مدعی هستند که دین آنها از ادیان ابراهیمی است و همچنین در آیاتی از کتاب آنها آمده که می‌بایست به اهل کتاب که همان یهود و مسیحیت است احترام بگذارند، ولی همان کتاب در آیاتی دیگر سایر ادیان را کاملاً کفار می‌نامند؛ و این است ثمره تضادهایی که اسلام برای انسان‌ها به ارمغان آورده است.

دعا می‌کنیم برای تک به تکِ مردم و دولتمردان کشور ترکیه که قلب‌شان لمس شود و چشمانشان به نور حقیقی و تنها درِ نجات باز شود و آرامش حقیقی را در عیسی مسیح بچشند. آمین.

کشف یگ گورستان دست جمعی مسیحیان در اتیوپی

وزارت دادگستری جرم و جنایت اتیوپی در کشور لیبی، اعلام کرد یک گورستان دست جمعی که در آن 34 مسیحی کشته شده بودند را کشف کرده‌اند و به گفته این وزارت  بعد از دستگیری تعدادی از اعضای داعش و بازجویی از آنها این قبر شناسایی شد.

به گفته رویترز در این قبر 34 مسیحی در آن قرار دارد که در سال 2015 توسط داعش که با ضرب گلوله اعدام شده بودند و اکنون به وسیله اطلاعاتی که از اعضای دستگیر شده داعش بدست آورده‌اند این قبر کشف شده.

در سال 2015 داعش در فیلم‌هایی که منتشر کرده بود فیلمی وجود داشت که در آن با شلیک گلوله مسیحیان ربوده شده را می‌کشند و آنها را در قبری دفن می‌کنند، اما جای این قبر در ویديو مشخص نبود. این ویديو را در همان سال از طریق رسانه­های اجتماعی منتشر کرده بودند.

رویترز طی گزارش خود و بیانیه‌ای که در فیسبوک CID نوشته شده تایید کرد که اجساد این قربانیان پس از گذراندن مراحل قانونی داخلی و بین المللی به خانوادهایشان تحویل داده خواهد شد.

تاثیرات فیزیکی در بدن و زندگی ما توسط روزه روحانی

از طریق روزه گرفتن بدن ما مانند یک کارمند برای ما خدمت خواهد کرد. هنگامی که عیسی مسیح ما را برای انجام کاری هدایت می‌کند همیشه نتیجه آن چه از لحاظ معنوی و فیزیکی سودمند می‌باشد. همانطور عیسی در متی باب 6 آیه 16 می‌گوید: هنگامی که روزه می‌گیرید، مانند ریاکاران ترشرو مباشید. زیرا آنان چهره خود را دگرگون می‌کنند تا نزد مردم، روزه‌دار بنمایند. آمین به شما می‌گویم، که پاداش خود را به تمامی یافته‌اید. در اینجا کاملاً آشکار است که هدف و سود روزه گرفتن معنوی و روحانی می‌باشد، اما نمی‌توانیم از مزایای فیزیکی ­روزه هم بگذریم. هنگامی که دعا می‌کنیم و می‌خواهیم به دنبال خدا باشیم نمی‌توانیم با مصرف مواد اعتیادآور و هر چیزی که ما را اسیر خودش کرده است خدا را پیروی کنیم. اما زمانی ­که روزه می‌گیریم وابستگی خودمان را به قسمت‌های نفسانی و فیزیکی به حداقل می‌رسانیم و اعلام می‌کنیم وابستگی ما به خداوند بیشتر خواهد شد.

هنگامی که ما روزه غذا یا گوشت می‌گیریم، به طور مثال زمانی که روزه گوشت می‌گیریم و یا مصرف گوشت را محدود می‌کنیم اضطراب، ترس، شک و تردید، شهوت، حسادت، حتی تلخی و خشم در بدن ما به حداقل می‌رسد و نتیجه آن نیز حتی بر ذهن و روح ما اثرات مستقیم دارد. پس نمی‌توان به تاثیرات مثبت فیزیکی که با اعتقادات روحانی ما انجام می‌شود بی‌توجهی کرد و بی‌اهمیت از آن گذشت.

خیلی وقت‌ها به ما گفته می‌شود برای خیلی از مسائل دعا کنید، اما دعا به تنهایی شاید کافی نباشد. بهتر هست برای آنها روزه بگیریم تا از لحاظ فیزیکی بتواند ما را آماده سازد. مثلاً می‌توانیم از خوردن قند، کافیین و حتی مصرف نیکوتین خودداری­کنیم. روزه بگیریم تا ما از لحاظ ذهنی بر روی خودمان تسلط داشته باشیم و وابستگی ما به بدنمان به حداقل برسد. در واقع این بدن ما باشد که برای ما خدمت می‌کند نه بالعکس.

الان در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم، به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا 10 میلیون کودک چاق وجود دارد و حتی بالعکس آن؛ میلیون‌ها نفر سوء تغذیه دارند. بنابراین مشخص است با هیچ یک از این دو مورد نمی‌توانیم به درستی وارد خدمت خودمان شویم و خیلی جاها با محدودیت‌هایی روبرو هستیم. پس بهتر است حتی از لحاظ فیزیکی به بدن خود توجه کنیم و این بسیار حائز اهمیت است.

از نظر علمی الکترون‌ها یا سلول‌هایی در بدن ما وجود دارند. زمانی یکی از این سلول‌ها آسیب می‌بینند احتمال آن خیلی زیاد است که حتی به سلول‌های کناری خودشان آسیب وارد کنند. به عنوان مثال چاقی؛ داشتن بیش از حد پروتئین و چربی‌ها می‌توانند از سلول‌های مقابل خودشان حتی انرژی را سرقت کنند و یا بشکافند و باعث مرگ خیلی از سلول‌های دیگر شوند. از این سلول‌ها ماده‌ای ترشح می‌شود که بسیار سمی می‌باشد که برای بدن و پوست بسیار مضر است و موجب ناآرامی پوست شده و حتی باعث خارش و التهاب بر روی سطح پوست می‌شود. با این وجود متوجه می‌شویم هر نوع روش زندگی و سبک زندگی می‌تواند ما را به ناآرامی سوق دهد. پس بهتر از به بخش فیزیکی بدن‌مان اهمیت بدهیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
سوپ قارچ و جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست