من تا زمانی که آخرین نفس را بکشم خدا را خدمت خواهم کرد. یک شبان هندی گزارش داد که پلیس او را مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم قرارداده و او را از خانه‌اش بیرون کرده است.
با وجود نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات «PEW» در سال ۲۰۲۱ علیرغم باور عمده مردم هندی: «احترام به تمام ادیان بسیار مهم است؛» اما هندوستان به صورت بسیار غم‌انگیزی محل بسیار خطرناکی برای مسیحیان است. در رتبه‌بندی ملل مختلف و طبق گزارش‌های «World Watch» از «Open Doors» در سال ۲۰۲۲ در آمریکا، 10 ملت پر خطر برای ایمانداران مسیحی که آزار و اذیت مسیحیان در آن کشورها رایج‌تر است مشخص شده است.
آزار مسیحیان در کشور هند از زمانیکه افراطیون «هندو» تصمیم گرفتند کشور را از حضور و نفوذ مسیحیان پاک کنند، شدت گرفت.
اخیراً Open Doors داستانی غم‌انگیز و مؤثر از یک شبان هندی که دستگیر شده را منتشر کرده. این شبان به صورت وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در نهایت او را از خانه و مؤسسه خدمات مسیحی‌اش بیرون انداخته‌اند.
شبان «شِخار» که اسم خود را برای
امنیت بیشتر تغییر داده بود، تعریف می‌کرد که چگونه پلیس با او و دیگر کسانی که برای یک فرد بیمار در دعا و روزه بودند مقابله کرده است: «ما در حال دعا و پرستش بودیم که نیروهای پلیس وارد شده و جلسه ما را متوقف کرده و ما را تهدید کردند. در همان موقع بود که متوجه شدم زمان آزار واذیت ما شروع شده است.» پلیس تمام کتاب‌های مقدس آنها را جمع آوری کرد و آنها را به ایستگاه پلیس واقع در محل زندگیشان برد و این درست زمانی بود که شرایط برای آنها سخت‌تر شد. با اینکه گروه ایمانداران مورد تهدید و ضرب و شتم قرار گرفتند و شخار که پرده گوشش در این میان به شدت آسیب دیده و پاره شده بود، گفت: «زمانی که شکنجه می‌شدم و توسط مردم مورد توهین قرار می‌گرفتم، همواره وعده‌های خدا را به یاد می‌آوردم، او وعده داده که ما را به مثال یتیمان رها نمی‌کند بلکه ما را محافظت و تقویت می‌کند.»
زمانیکه شخار آزاد شد، پلیس از او خواست شهر خود را ترک کند و در صورت بازگشت، دوباره بازداشت می‌شود. آنها ظاهراً صاحب خانه او را نیز ترسانده و او و خانواده‌اش را مجبور به فرار کرده بودند. شخار و خانواده او نه تنها خانه خود بلکه خانواده ایمانی و کلیسای خود را از دست داده بودند.
شخار گفت: «من تا آخرین نفسم خدا را خدمت خواهم کرد چه در شادی و چه در غم، حتی اگر کم یا زیاد در سختی باشم، عذاب بکشم و یا حتی اگر جان خود را برای خدا بدهم. من هیچ وقت از خدمت به خدا باز نخواهم ایستاد زیرا که بدون خدمت به خدا نمی‌توانم زندگی کنم، من تمام زندگی‌ام را تسلیم او کرده‌ام.»
در نیجریه شمالی تروریست‌ها فرد مسن مسیحی را می‌کشند و افراد دیگر را به اسارت می‌برند.
ابوجا، نیجریه_ منابع موثق گفتند: «تروریست‌های مسلمان در شمال نیجریه در دوم آگوست، یک فرد ۸۶ ساله مسیحی را در خانه‌اش به قتل رساندند و دو نفر دیگر را به اسارت بردند، که احتمالاً بعد از پرداخت خون بها آزاد شدند.»
افراد مسلح «دانیل یاتائی» را در خانه خود در روستای «مانچوک» در ایالت «کادونا» که عمدتاً مردمی مسیحی دارد در حدود ساعت ۱۱ شب به قتل رساندند؛ بر اساس گفته‌های پسر او، «فیلیپ دانیل یاتائی»، خواهرزاده او هم که تنها ۲۱ سال داشت توسط مهاجمین در روز جمعه به اسارت گرفته شده.
یاتائی به شبکه خبری «Morning Star» اینگونه گفت که: «افراد تروریست، زمانیکه ساکنین خانه در خواب بودند به زور وارد خانه شده، به پدرش شلیک کردند و خواهرزاده او را ربودند. آنها در صبح روز چهارشنبه ۳ آگوست با ما تماس گرفته و درخواست مبلغ ۱۵ میلیون «نایرا» (۳۵،۸۴۵ دلار آمریکا) برای آزادی خواهرزاده‌ام کردند.» در 5 آگوست، یاتائی اعلام کرد خواهرزاده‌اش آزاد شده اما از پرداخت خون بها صحبتی نکرد.
ساکنین محله می‌گویند که مهاجمین با شلیک گلوله وارد روستای آنها در کائورا کانتی در جنوب کادونا شده و سپس به برخی خانه‌ها نفوذ کردند.
گزارش شده آخرین دختر یاتائی، «کریستینا» گفته است: «افراد مسلح دستور دادند که در را باز کنند اما بعد از این که ۵ نفر از بستگان در خانه امتناع کردند، آنها به زور وارد خانه شدند. یکی از افراد مسلح بیرون خانه، از راه پنجره به دانیل یاتائی شلیک کرد و بقیه افراد که به زور وارد خانه آنها شده بودند به اتاق دانیل رفته و برای بار دوم به او شلیک کردند.»
و اما زنان مسیحی ربوده شده.
در ادامه حمله نظامیان اسلامی، در ۲۱ جون در نزدیکی دهکده «کاسان کوگی»، ۲۱ زن مسیحی به اسارت گرفته شدند. «رِو اِزِکیل» شبان کلیسای کوچک «Good News» در دهکده کاسان کوگی به «همبستگان بین المللی مسیحی» گفت که زن او در میان اسیرشدگان بوده است.
شبان «گاربا» به «اخبار نیجریه» گفت: «آنها گفته بودند اگر به عنوان خون بها مبلغ ۱۰۰ میلیون نایرا (۲۳۰،۰۰۰ دلار آمریکا) در چند روز به آنها پرداخت نشود، زنان ما را به ازدواج مردان خود در می‌آورند. آنها همچنین گفته بودند از زنان ما فرزندانی به دنیا می‌آورند تا در آینده ما را بکشند.»
حدود ۳۰۰ تروریست مسلح کلاه‌پوش با لباس نظامی به کاسان کوگی در ۲۰ مایلی شهر «کادونا»، سوار بر موتورسیکلت حمله کردند و «رِو اِزرا شاماکی» و دیگر ساکنین را به قتل رساندند.
او همچنین به اخبار نیجریه گفت: «آنها همسر شبان شاماکی، (یکی از ۲۱ زن به اسارت گرفته شده) به همراه ۶ مرد را ربودند.»
گاربا گفت: «مهاجمین مستقیماً به سمت زنانی که برای رازگاهان در کلیسای انجیلی (ECWA) واقع در محله خود جمع شده بودند رفتند.آنها با عجله وارد روستا شدند و هر یک به طرفی حرکت کردند، بعضی به قسمت‌های دیگر شهر رفتند، درحالیکه برخی از آنها کلیسا را محاصره کردند و شبان کلیسا را کشتند و همسرش را همراه با زنان دیگر کلیسا به اسارت گرفتند.»
و همچنین گاربا اضافه کرد: «مهاجمان قسم خورده بودند تمام روستاهای مسیحی در منطقه را از بین ببرند. رهبر آنها خود را «آکاکابه» از جمهوری «نیجر» معرفی کرده بود.
آکاکابه پایگاه سابق خود در «سوکوتو» را برای همراهی یاران مسلمان خود رها کرده و به اینجا آمده و به من هشدار داده بود تا در جابجایی پول او تأخیری نداشته باشم.»
شبان «آندرو گالوا» در کلیسای کوچک «Good News» در «کاسان کوگی» به همراه همسرش در منطقه‌ای دیگر اسیر شده بود و او را هم برای آماده کردن پول خون بها آزاد کرده بودند.
گالوا به اخبار نیجریه اینطور گفت: «با التماس به آنها می‌گفتم که این دومین بار در سال است که خانواده ما را گروگان می‌گیرند و برای ما پولی باقی نمانده، اما آنها قبول نمی‌کردند.»
«جوناتان آسا»، رئیس جمهور اتحادیه مردمی جنوب کادونا «SOKAPU» به اخبار نیجریه گفت: «در حملات قبلی تروریست‌ها زنان را به بردگی جنسی می‌بردند. آنها زنان را ربوده و برده جنسی خود می‌کردند. بسیاری از زنان با آسیب‌های روحی شدیدی برگشتند، حتی برخی از آنها بعد از آزادی فوت کردند.»
بر اساس گزارش‌ها، نیجریه بعد از کشور چین از نظر حملات به کلیسا با عددی بالغ بر ۴۷۰ مورد قرار دارد.
با شنیدن این خبر و آمار اهمیت دعا برای خانواده‌های مسیحی در سراسر دنیا بسیار برجسته می‌شود. بیایید برای این کشورها، کلیساها و زنانی که مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند در دعا بایستیم تا همچون فرزندان نور عمل بکنند.
همچنین برای سکسانی که به کلیساها حمله می‌کنند در دعا باشیم تا زانوانشان در برابر نور حقیقی خم بشود و خداوند را بشناسند تا از این آزار و اذیت‌ها دست بکشند و به آغوش پدر بازگردند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
بانیفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست