آیا انتخاب کودک اهمیت دارد؟

همه ما در شکل و شمايل خداي مهرباني ساخته شده‌ايم و به ما قدرت انتخاب بخشيده است.

با اين حال در سراسر دنيا فقر، اين حق انتخاب را از کودکان دزديده است. «Worlds Vison» (سازمان بشر دوستانه مسيحي که به کودکان و خانواده‌ها و جوامع آنها کمک مي‌کند تا بر فقر و بي عدالتي غلبه کنند) اينگونه فکر مي‌کنند که اگر مي‌توانستيم حق انتخاب را به اين کودکان برگردانيم چه اتفاقي مي‌افتاد؟

فراخوان جديد انجمن ورلدز ويژن براي حاميان را به شما معرفي مي‌کنيم: «Chosen، برگزيده» به جاي اينکه شما فرزندي را از ميان چندين عکس انتخاب کنيد و حامي او شويد، همانند پروسه حمايت از کودکان که براي چندين دهه به اين شکل انجام شده است، عکس شما براي انجمني که به شما نياز دارد ارسال مي‌شود. اين بدان معناست که حق انتخاب بر عهده کودکان است.

برخي از اين کودکان مدت زمان زيادي را منتظر مانده‌اند تا انتخاب شوند. حالا حق انتخاب با خود آنهاست. انتخاب براي تصاحب آينده‌شان، براي رفتن به دنبال عطاياي الهي‌شان، براي ايجاد تغيير در جوامع و خانواده‌هايشان و حتي حق انتخاب براي ورود به رابطه‌اي با شما که زندگيتان را متحول مي‌کند. و اين رابطه، رابطه‌اي دوطرفه است که از کتب مقدس الهام گرفته شده است، رساله اول تسالونيکيان 5 :11 «پس يکديگر را تشويق و تقويت کنيد، چنانکه اکنون نيز مي‌کنيد.»

داشتن حق انتخاب براي حاميشان، فقط زندگي کودکان را تغيير نمي‌دهد، بلکه مي‌تواند منجر به ايجاد تحول در زندگي حامي نيز باشد. جمله ساده «من تو را انتخاب مي‌کنم» پيام قدرتمندي از عشقِ خداوند را به همراه دارد که تاثيرات بسيار گسترده‌اي روي هر دو طرف مي‌گذارد. «داي کيم» شبان کليساي «کراس پوينت» در «چينو» بيان مي‌کند: «تقريبا 100 کودک «اکوادوري» با ميل خود خانواده‌هاي ما در کليساي کراس پوينت را انتخاب کرده‌اند. آنها يکديگر را تشويق و کمک مي‌کنند. من مي‌دانم که خانواده من نيز از لحاظ معنوي رشد خواهند کرد، چرا که ما براي دوست جديدمان «رونالدو» دعا مي‌کنيم و بله همه ما از طريق دوستان جديد اکوادوريمان رشد خواهيم کرد.» «برگزيده، Chosen» واقعاً انجمن شگفت انگيزي است. هزاران حامي از جمله شبان کيم توسط کودکان انتخاب شده‌اند. آيا شما نفر بعدي خواهيد بود؟

حضور داوطلبین برای کمک به قربانیان گردباد

حضور بيش از 100 داوطلب در بنياد خيريه «ساماريتان پرس» براي کمک ‌به قربانيان گردباد در «کنتاکي» ، «آرکانزاس». بيش از 100 نفر در بنياد کمک‌هاي بشر دوستانه انجيلي «ساماريتان پرس» براي کمک به آسيب ديدگان در گردباد مرگباري که در شش ايالت مختلف رخ داد و ده‌ها کشته برجاي گذاشت، داوطلب شدند.

«تاد تيلور» مدير برنامه «ساماريتان پرس» در سامان دهي فاجعه ايالت متحده، کسي که در بيش از 130 طوفان رخ داده کمک رساني انجام داده، از جمله کساني است که در «ميفيلد»، کنتاکي به افراد نيازمند کمک مي‌کند. تيلور در مصاحبه با «کريستن پست» در توصيف طوفاني که جمعيت يک شهر 10.000 نفري را تحت تاثير قرار داده مي‌گويد: «مثل اين مي‌ماند که شهر را در يک مخلوط‌کن ريخته باشي، حسابي هم زده و آن را بيرون ريخته باشي.»

بنياد خيريه ساماريتان پرس در کمک‌رساني به اين فاجعه با سه کليسا همکاري مي‌کند. اولين، انجمن کليساي خداوند در ميفيلد، کليساي «باپتيست کالواري» در «بولينگ گرين» و کليساي باپتيست در جاده ««ميپل» در شمال شرقي آرکانزاس مي‌باشد.

داوطلبان با قطع و جمع آوري درختان شکسته شده، پوشاندن سقف‌ها، نجات مال و جان مردم و پيدا کردن وسايل خانه‌هاي ويران شده به طوفان زده‌ها کمک کرده‌اند.

تيلور مي‌گويد: «ما مي‌خواهيم عشق عيسي مسيح را به افرادي که پايين در گودال‌ها گير افتاده‌اند نشان دهيم، ما مي‌دانيم که آنها نياز به کمک دارند و ما قادر هستيم در نام عيسي مسيح دقيقاً در جايي که هستند به آنها کمک کنيم.»

او مي‌گويد: «زمانيکه حياط خانه‌ها تميز شوند، با وجود اينکه خانه‌هايشان ويران شده است، به صاحبخانه‌ها اميد و جايي براي شروع دوباره مي‌دهد و اين دقيقا زماني است که ما مي‌توانيم شروع به بشارت کنيم.»

تيلور مي‌گويد: «اين واقعا براي يک جامعه سخت است، گردبادها من را وا مي‌دارد تا متن کتاب مقدس را به ياد بياورم که مي‌گويد: هيچکس زمان فرا رسيدنش را نمي‌داند، چرا که هيچکس نمي‌دانست.»

«شباهت‌هايي بين تخريبي که مردم در مسائل عاطفي با آن روبرو مي‌شوند با تخريب‌هاي گردباد و طوفان وجود دارد. ولي گردباد به شما زمان مي‌دهد تا آماده شويد. مردمي که با اين گردباد مواجه شدند از 20 دقيقه قبل از رخ دادن آن به آنها هشدار داده شده بود، مردمي که تحت تاثير اين گردباد قرار گرفتند بهترين کاري که مي‌توانستند انجام دهند اين بود که دعا کنند. «ما بايد در دعا باشيم… پدر آسماني ما دعاي ما را مي‌شنود. اينکه مردم مصيبت زده بدانند، همه افراد در سراسر‌کشور براي آنها دعا مي‌کنند، آرامش را برايشان به ارمغان مي‌آورد.»

انتظار برای فصل سوم سریال «The Chosen»

«سريال پرطرفدار «The Chosen، برگزيده»، به کارگرداني «دالاس جنکينز» که زندگي عيسي و شاگردان را به تصوير کشيده است.»

اين سريال که اکـنون يک اثر خـارق‌العاده جـهاني به شمار مي‌آيد؛ در برزيل در جـرگه ده اپليکيشن رايگان و محبـوب قرار گـرفت. يکي از بينندگان در پيامي اعلام کرد: «اين فيلم باعث شد تا کتاب مقدس در زندگي من دوباره زنده شود و باعث بيداري من نسبت به آن شد.» در آمريکا نيز اين سريال قدرتمند در رده هشتم جستجوي «گوگل» قرار گرفت يعني دو رده فراتر از فيلم «مرد عنکبوتي». جيکينز مي‌گويد: «بازخوردهايي که از تماشاي اين سريال دريافت مي‌کنم خود نشان دهنده اين است که خدا در مرکز اين کار عظيم قرار دارد. وقتي بينندگان مي‌گويند که اکنون بيشتر از هميشه کتاب مقدس را مي‌خوانند، بيشتر از هميشه دعا مي‌کنند و رابطه آنها با عيسي بيشتر از هر زمان ديگري رشد کرده است، خب ثابت مي‌کند که اين فيلم خدا محور است.»

در طول دو فصل اول اين نمايش محبوب، بينندگان شاهد حيات شاگردان عيسي بودند، نه به عنوان شخصيت‌هايي مقدس، بلکه به ‌عنوان افرادي معتبر با مشکلات و شخصيت‌هاي متفاوت. اين سريال با سرمايه‌گذاري طرفدارانش، بيش از 024 ميليون بازديد از هر قسمت‌ و امتياز صد درصدي در «SEOTAMOT NETTOR» دارد، همچنين به بيست وشش زبان ترجمه شده است.

ماه نوامبر سال 2202، اين نمايش در جوايز «EVOD AMG»، افتخارات موسيقي معاصر مسيحي، جايي که براي فيلم/ سريال الهام بخش سال برنده شد، شناخته شد.

اين سريال پس از رکوردشکني در سينماهاي پرفروش «کريسمس» در دسامبر، امسال براي دومين بار نيز روي صفحه نقره‌اي نمايش داده مي‌شود.

بيش از يک سال پس از پخش پاياني فصل دوم در جولاي 2021، فصل سوم آغاز مي‌شود و شاگردان دوازدهمين عضو خود، يهودا را در آغوش مي‌گيرند و با دوره جديدي روبرو مي‌شوند، جايي که هزينه پيروي از عيسي نمايان مي‌شود. از 18 نوامبر، دو قسمت اول فصل جديد سريال «The Chosen» در بيش از 2000 سينما در سراسر ايالات متحده، کانادا، نيوزلند، استراليا و بريتانيا اکران شده‌است. به گفته جنکينز، مبلغ حاصل از فروش بليط امکان نمايش رايگان براي همه بينندگان را فراهم کرد و در ماه دسامبر، اين قسمت‌ها به صورت رايگان براي همه در برنامه، وب‌سايت و ديگـر «پلتفـرم‌هـاي استـريم، Platform stream» سـريـال The Chosen در دسترس قرار گرفت.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
آلفج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست