خداوند می‌گوید: «سلامتی بر آنان که دورند، و سلامتی بر آنان که نزدیکند، و من ایشان را شفا خواهم بخشید.» (اِشعیا 57: 19)

خداي لشکرها، عيسي مسيح، ارتشي از زنان و مردان دعا را در سراسر دنيا از هر قوم و ملت و زبان رهبري مي‌کند و او امروز ما را کلیسا می‌خواند و از ما می خواهد تا یکدل در ایمان استوار باشیم و لب به دعا و شفاعت بگشاییم.

در دعا برای بیداری ایران

خداوندا! هللویا گویان به حضورت می‌آییم. تو بسیار عظیمی و لایق ستایش؛ خداوندا تو منشا محبت و راستی هستی، محبتی که ما را به حیات و سلامتی می‌رساند.

بار دیگر خداوندا به حضورت آمده‌ایم تا مردم کشورمان را در هر جایی که هستند به حضورت بلند کنیم تا همانند جدعون آنها  صدای تو را بشنوند که می‌گویی «ای جنگاورِ دلاور، من با تو هستم.» بلی ای خداوند، امروز مردم ایران از روی ترس‌ها تنها به فکر خود و محفوظ نگه‌داشتن هرآنچه دارند می‌باشند. بیدار کن قلب‌هایی که از ترس به آنچه که دارند چسبیده و آینده‌ای برای خود نمی‌بینند.

خداوندا! رحم خود را بر چشمان نمایان ساز تا شهامت تو بر آنان قرار گیرد و در پی دریافت و شناخت حقیقت حرکت کنند. چشمانمان را از روی ترس‌ها به امید زنده خودت برگردان. قدم‌ها را استوار گردان و زانوان سست را قوت ببخش تا از هر ترسی آزاد شده و تو را ببینیم که ما را با محبت خود پوشانیده‌ای.

خداوندا لب‌هایی که باید به حمد و ستایش تو باز شود امروز از تو دور شده و دروغ‌ها تو را از ذهن و نگاه آنها دزدیده است. خداوندا! بیداری تو بر ایران باشد تا با ایمان در پی تو و در شالوم تو قدم بردارند. بلی خداوندا طبق وعده‌ات میوه ستایش تو بر لب‌ها و سلامتی تو بر آنان باشد، چه آنانی که از تو خود را دور می‌بینند و چه آنانی که نزدیکند.

در دعا برای استان خراسان

خداوندا شهر به شهر و روستا به روستاي استان خراسان را به حضورت مي‌آوريم و پادشاهي تو را به زمين و آسمان آن اعلام مي‌کنيم.

شکر برای تو ای خدای سرمدی. تو تنها پسر خودت را برای کفاره گناهان بشر فرستادی تا امروز از مذهب و شریعت و اعمال کهنه آزاد شویم و سپاس برای قلب‌هایی که به فیضت در نور تو شعله‌ور شده ‌است.

بلی ای خداوندا! نیکوییِ تو، قدوسیت تو و حقیقیت و خون تو را به خراسان و تمام شهرهای آن اعلام می‌کنیم. باشد که نور تو از این استان که خورشید شرقش نامیدند بتابد و پولس‌ها و رسولان‌ از این سرزمین برخاسته و در شهامت تو قدم بردارند. ای پدرآسمانی! فرزندانت را از خراسان بیدار و هوشیار کن تا در پی تو قدم بردارند و چشمانشان گشوده و محبت عظیم تو را ببینند.

کودکان این منطقه را به طور خاص به حضور تو بلند کرده و در زیر بال‌هایت قرار می‌دهیم تا در امنیت تو ساکن شوند. پیران و سالمندان این سرزمین را در بخشش خودت معرفت ببخش تا تو را ملاقات کنند. می‌طلبیم جوانان را بال‌هایی همچون عقاب عطا کنی تا در هدایت تو و درک ارزش و هویت حقیقتی خود بدوند و بخرامند بدون خستگی و درماندگی؛ دختران و پسرانت را از روابط موقت که ازدواج می‌خوانندش نجات ببخش و معنی حقیقی ازدواج را بر آنان آشکار گردان.

هر فکری که در برابر شناخت تو قد علم می‌کند فرو بریزد و باران شناخت تو بر اذهان جاری شود؛ به عوضِ دل‌های سخت مطابق وعده‌ات دل‌های گوشتین ببخش تا کلام تو را بپذیرند.

ای روح‌القدس، یار و یاور، ایمانداران این استان را قوت تازه‌ای ببخش تا در طراوت و تازگی تو را بپرستند.

درخواست می‌کنیم ای پدر، مسح تو از  اعلا بر کلیساها در این استان باشد و کلام تو به دست تک به تک تشنگانت برسد تا کلامت نجات‌بخش جان‌ها گردد. روحی تازه، عشقی نو، خدمتی جدید و قوتی مضاعف در جان‌ها جاری کن تا به نام مسیح هر زبانی اقرار کند که تو خداوندی و هر زانویی در مقابل نام قدوست خم شده و تو را بپرستد.

باشد که کلام تو، روشنی بخش راه‌ها باشد نه افکار و باید نبایدهای زمینی ما.

جلال بر نام تو باد از حال تا ابدالاباد، در نام قدوس عیسی مسیح؛ آمین.

از تک به تک شما عزیزان که با ما هم دعا هستید سپاسگزاریم و از شما دعوت می‌کنیم تا درخواست‌های دعای خود و حتی نام شهر و روستایی که در نظر دارید را از طریق راه ارتباطی در انتهای مجله با ما در میان بگذارید.

لقمه روحانی برای مشارکت با خدا

سوالی که نیاز است امروز از خودمان بپرسیم اینست:

بر چه توکل داریم؟ ایمان ما بر چه استوار است؟

بیایید محبت خدایی را بشناسیم که پسر یگانۀ خود را داد تا هر که به او ایمان آوَرَد هلاک نگردد، بلکه حیات جاویدان یابد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

بسوی دره تاریکی
مجله فرهنگ و هنر شماره 64

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست