«منتظر خداوندم، جان من در انتظار است، و امیدم برکلام اوست!» مزمور باب 130 آیه 5
یهوه صبایوت خدای لشکرها، ارتشی از زنان و مردان دعا را در سراسر دنیا از هر قوم، ملت و زبان رهبری می‌کند و عیسی مسیح امروز ما را کلیسا می‌خواند تا شالوم را بر استان «سمنان» اعلام کنیم.
خداوندا! شکر که محبت تو بیکران، ازلی و ابدی است. شکر بهرت خداوندا! که جان خود را برای نجات ما از گناه فدا کردی تا امروز در مسیر پارسایی بتوانیم در روح و راستی تو را پرستش کنیم. خداوندا! براستی در تو پیروزی است و همه چیز در تو حیات می‌گیرد، شکر برای کلامت که ما را بنا می‌کند، تسلی و تشویق می‌نماید.
به نام عیسی مسیح تمام شهرهای این استان «سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، آردان، میامی و سرخه» را به حضور پرمهرت می‌آوریم و از تو می‌طلبیم برکت و محبت را به این شهرها ببخشی.
خداوندا! شکر برای دشت‌‌ و جنگل‌های سمنان. خداوندا! باران رحمت و برکت تو را بر طبیعت و منابع طبیعی این استان می‌طلبیم. سپاسگزار تو هستیم برای زمین‌های زراعی و کشاورزی این استان، برای معادن سنگی که به فراوانی به شهرهای این استان بخشیدی. خداوندا! برکت، فراوانی و محافظت تو را به این زمین‌ها و معادن اعلام می‌کنیم، قوت و نیرو تو را می‌طلبیم بر دستان کشاورزان و کسانی که در معادن کار می‌کنند و کسانی که صنایع دستی و دامپروری این استان را انجام می‌دهند.
آری نهر خدا از آب پر است؛ او غله را برای مردم فراهم می‌کند زیرا که چنین تهیه دیده‌ است. شیارهایش را سیراب می‌کند و تپه‌هایش را هموار می‌سازد و محصولش را برکت می‌دهد. به احسان خویش زمین را حاصلخیز می‌کنی و جای چرخ ارابه‌هایت نیز از برکت لبریز است.
ای پدر آسمانی! شکرت می‌کنیم برای وجود دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پزشکی، کانون‌های صنعت و دانش و شهرک‌های فن‌آوری سمنان. خداوندا! رشد اجتماعی، فرهنگی، سواد و آموزش این استان را به دستان تو می‌سپاریم، کمک کن تا در خواست و اراده تو پیشرفت کنند.
خـــداونـدا! روح شــادی و آرامـــش را به مـجموعه‌های تاریخی، گردشگری و بـه خانـه‌ها عـطا کـن. به نام تو ای عیـسی مسـیح! دست شــریر و خدایـــان غیرحقیقی را فــروریـخـته اعلام می‌کنیم و باورهای غلط را از فکر، قلب و روح مردم سمنان پاک اعلام می‌کنیم، قلبشان را تو در دستانت بگیر و نجاتشان‌ بده؛ ای مسیح! به مردم سمنان حکمتی ببخش تا درک کنند باید دردها، زخم‌ها و مشکلاتی که دارند را به حضور تو بیاورند زیرا تنها کسی که می‌تواند نجاتشان دهد، التیام و برکت ببخشد تو هستی.
نور و روشنایی خودت را به این استان بتابان و مردم را از تاریکی‌ها نجات بده. خداوندا! مردم را از دروغ‌ها، غیبت‌ها، خیانت‌ها، اعتیادها، خشونت‌ها رها و به سمت نور خودت هدایتشان کن تا در راه تو قدم بردارند و تنها به تو ایمان داشته باشند و تنها نام تو بر زبانشان جاری بشود. خداوندا! پادشاهی تو در این استان بیاید تا مردم سمنان نام تو را جلال بدهند.
ای طبیب اعظم! روح سلامتی، تسکین و تسلی را برای بیمارستان‌ها و شفای تو را برای مریضان و مجروحان می‌طلبیم. حکمت و دانش تو ای خداوند! با پزشکان و پرستاران این استان باشد. پدر جان! قوت تو را بر ایشان می‌طلبیم آمین در سلامتی تو باشند و با محبت تو از بیماران پرستاری و آنها را درمان کنند.
ای امید زنده! تو محبت هستی. تو تنها راه نجات هستی. تو نور جهان هستی. تو نان و آب حیات هستی. تو چشمه بخشش، صلح و سلامتی هستی. تو هستی آنکه بود و هست و می‌آید. تنها تو لایق ستایش و پرستشی. تو قلب‌های مرده زیر بار گناه را آزاد، احیا و زنده می‌کنی. تو شبان اعظم هستی و ما محتاج تو هستیم. تو از تاریک‌ترین وادی نیز ما را عبور خواهی داد. هرکس به تو توکل کند خجل نخواهد شد. ما بر تو توکل داریم، مردم ایران و خصوصاً استان سمنان را برای نجات، آزادی، شفا و سلامتی به تو می‌سپاریم و به تو اعتماد داریم چون تو برای ما می‌جنگی. خداوندا! مسیر اراده خود را بر مردم مکاشفه ‌کن و ما را از شریر و شیطان رهایی ببخش.
ای خداوند! در نام عیسی مسیح کودکان را در کلامت تربیت و رشد ده، نوجوانان و جوانان را در مسیر و هدف خود تجهیز کن تا در پیشبرد ملکوت تو قدم بردارند. ایمانداران این شهر را بیدار و هوشیار کن، آنها را حکمت ببخش تا کلام تو را اعلام کنند؛ محافظت تو را بر آنها می‌طلبیم.
خداوندا! کلاهخود نجاتت را بر سر این استان قرار ده و شمشیر کلامت را در دست تمام مردمش قرار بده، همچنین کمربند راستی بر کمرشان ببند تا در روح و راستی تو را بپرستند و شاهد کارهای عظیم و پر جلال تو باشند. ای روح‌القدس، مسیر و روش دعا کردن را به مردم این استان بیاموز. خداوندا! ملاقات کن زنان و مردانی که پناهگاه حقیقی در تو را نمی‌شناسند. کوران را بینا کن تا حقیقت تو را ببینند و آزاد شوند. خداوندا! تو آرامی دل‌هایی، تو محبتت کامل است، مردم این استان را لمس کن. فرمان می‌دهیم و نهیب می‌زنیم به قدرت خون عیسی مسیح که ای شیطان دورشو! تو هیچ حقی بر مردم و سرزمینمان ایران خصوصاً این استان و همسایه‌های آن نداری! دست، فکر، راه و روش شیطان را باطل و پاک‌شو اعلام می‌کنیم. خداوندا! درب رحمت و فیضت را بر استان سمنان و دیگر استان‌های کشورمان بگشا. در نام پر جلال عیسی مسیح طلبیدیم با شکرگزاری، آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

مارتین لوتر
مجله فرهنگ و هنر شماره89

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست