شناسنامه فیلم:
«طلا» فیلمی ساخته شده در سال ۱۳۹۷ به کارگردانی پرویز شهبازی می‌باشد که در سبک درام اجتماعی ساخته شده است. تهیه کنندگان این فیلم رامبد جوان و محمد شایسته می‌باشند و بازیگرانی چون نگار جواهریان، هومن سیدی، طناز طباطبایی، مهرداد صدیقیان و هدی زین‌العابدین در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

خلاصه فیلم:
منصور، لیلا و رضا سه جوانی که برای رهایی از مشکلات مالی و تحقیر دور و بری‌ها و خسته از کار کردن برای دیگران اقدام به بازگشایی رستورانی می‌کنند که در این میان مشکلاتی برای منصور (هومن سیدی) بوجود می‌آید که ماجرا به گونه دیگری رقم می‌خورد.

بسیاری از مشکلات زمانی در زندگی ما شروع می‌شود که توان نه گفتن را نداریم؛ زمانی که زبان ما به نه گفتن عادت ندارد و از سر تعارف و یا خجالت بله‌هایی می‌گوییم که مسیر کنترل زندگی ما را در دستان خود گرفته و ما را هر لحظه به بی‌راهه‌هایی هدایت می‌کند که به مسیری تاریک ختم می‌شود. در این فیلم منصور که قلبی مهربان و دلسوز دارد با بی‌حکمتی‌ها و عدم نه گفتن به بسیاری از موارد خود را در بی‌راهه‌ها و تاریکی‌ها می‌یابد؛ جایی که دیگر راه بازگشتی برای خود پیدا نمی‌کند. ناتوانی در نه گفتن شروع بسیاری از مشکلات ما خواهد بود اگر با راستی و حقیقت در زندگی خود پیش نرویم. بله‌هایی که یا از سر تعارف است، یا غرور و یا خجالت؛ مهم این نیست که به چه دلیل است ولی ریشه‌ی آن در ناراستی است که در مسیر خواست و اراده خدا نیست.
منصور با نقش خداوندی در زندگی خود و دیگران می‌خواهد خود مشکل گشای هر دردی باشد هر لحظه بیشتر و بیشتر در تاریکی فرو می‌رود در صورتی که خود نیاز به هادی و رهبری سالم در زندگی دارد. کلام خدا مملو است از نمونه‌هایی که رهبری زندگی خود را خودشان به عهده گرفته‌اند و در پس آن زندگی‌شان به تاریکی گرویده ولی خداوند هر لحظه منتظر بازگشت ماست تا خود و زندگی‌مان را به دستان رهبری توانمند او بسپاریم تا از آسیب خوردن‌ها و آسیب زدن به دیگران در امان باشیم.
دریا (نگار جواهریان) با عشقی که به منصور دارد مشورت‌های اشتباه برای پیشرفت کار منصور می‌دهد تا جایی که با همکاری و طرح‌ریزی نقشه سرقت دلارهای پدرش، باعث مرگ وی بر اثر شوک ناشی از سرقت رفتن دلارها را رقم می‌زند و اما پدر دریا که در انبار مخفی خود دلارهای غیر قانونی را نگهداری می‌کند و دولتی که با پیشبردهای غلط راه را برای افرادی سودجو فراهم می‌آورند و می‌بینیم که این رهبری از ریشه در اشتباهات و خطاها باعث یک سری اتفاقات زنجیر وار در زندگی ما و بسیاری نیز می‌گردد.
می‌بایست امروزه نیز به این بنگریم و ببینیم در انبارهای درونی خود چه چیزهایی پنهان کرده‌ایم که باعث آسیب رسانی به خودمان و دیگران می‌شود و با رهبری و هدایت خدا آنها را بیرون آورده و اجازه دهیم در نور خداوند این لکه‌ها مشاهده شود و با کمک خداوند در نور او ساکن شویم.
تماشای این فیلم را که بیانگر نیاز مبرم رهبری سالم و توانمند خداوند در زندگی‌مان می‌باشد را به شما عزیزان در کنار دوستان و خانواده‌تان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

مجله فرهنگ و هنر شماره 53
مجله فرهنگ و هنر شماره 52

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست