فرستاده…

فرستاده…

چقدر باعث شادی و خوشحالی است که بار دیگر به سالگرد مجله اسمیرنا رسیدیم. هفتمین سال و هشتاد و چهارمین شماره!
روزی که یادآور فراخواندگی و دعوتی است که به آن لبیک گفتیم و با قدرت، قوت و هدایت مسیح روز به روز و ماه به ماه گذر کردیم تا امروز شاهد جشن هفتمین سالگرد مجله باشیم.
ما فراخوانده شده‌ایم…. همگی ما به عنوان ایمانداران به مسیح دعوت شده‌ایم که «فرستاده» شویم. این خواندگی من در مسیح عیسی است. در حقیقت شاگرد شخصی است که فرستاده شده است. او تنها و بی‌کس نیست بلکه وعده خدا این است که:

«شما را بی‌کس نمی‌گذارم و تا پایان این عصر با شما هستم.»

چون ما فرستاده او هستیم و فرستاده دعوت شده است تا با فرستنده خود به طور مداوم در رابطه باشد.
ماهواره، دیش، گیرنده و ریسیور بدون ارتباط با فرستنده، جایگاهی نخواهند داشت و مورد مصرف نخواهند بود. دیش و گیرنده (فرستاده) مدام از طریق سیگنال به فرستنده مرتبط است و هرگز تنها و جدا از آن نخواهد ماند. عیسی گفت: «من تاک حقیقی هستم و شما شاخه‌ها و جدا از من هیچ نتوانید کرد.» ما به ارتباط و اقتدار او همواره نیازمندیم، درست همانند مأمور پلیس سر چهارراه که به فرستنده و اقتدار آن نیازمند است تا دستان و سخنان او راه گشا باشد و تاثیرگذار. این معنی و بطن شاگردی در مسیح عیسی است. درک شاگردی ارتباط مستقیم به درک کردن یک «فرستاده شده» دارد. اشتیاق و انگیزه در میان گذاشتن مژده انجیل با دیگران تاثیر مستقیم بر زندگی خود ما دارد. اینکه به عنوان «فرستاده شده» عمل می‌کنیم یا خیر؟

در کتاب مقدس، شاگردی و پیروی مسیح را به چند چیز تشبیه می‌کند:

صیاد جان‌ها: صیاد جان‌ها یادآور ماهیگیری پطرس و دعوت او به عنوان پیرو مسیح است. ماهیگیر صبور است. این اولین نکته در درک و مفهوم صیاد جان‌هاست. آیا در دنیای اطرافمان، دوستان، خویشان، خانواده و حتی همکاران به عنوان یک فرستاده شده مسیح عمل می‌کنیم؟ اهمیت گمشدگان و نجات جان آنها نکته‌ایست که همواره باید به یاد داشت.

سفیران مسیح: در نامه «قرنتس»، «پولس رسول» اینطور می‌نویسد: «از آنرو که ما نیز که در این خیمه هستیم، گرانبار شده آه می‌کشیم، از آن جهت که نمی‌خواهیم این را بیرون کنیم، بلکه آن را بپوشیم تا فانی در حیات غرق شود.»
یک سفیر مورد اعتماد است و او نیز به دولت و فرستنده خود اعتماد کامل دارد و بر قوانین و اطاعت از آن مشتاق است. حرف و سخن او حرف و سخن فرستنده اوست. بر اساس راستی در آنچه اعتماد دارد قدم برمی‌دارد.
کاهنان: کاهنانی که با نگاهی به کلام خدا در یوشع، با شجاعت پا به رودخانه خروشان گذاردند تا با این اطاعت از فرمان خداوند باعث آزادی و گذر کردن مردمی بیشمار شوند. ایستادگی آنها بر اطاعت و قدم برداشتن بر اعتماد موارد قابل اهمیت «کاهنان» است. یک فرستاده شده همچون کاهنی است که خود را وقف اطاعت از کلام خدا و خدمت او کرده است تا با ایستادگی‌اش ملتی به اراده خدا پا بگذارند و در آن وارد شوند.
کشاورزان سخت کوش: یک فرستاده دعوت شده که همچون کشاورزی زمین را آماده بذر کلام کند و بذر را بکارد و آبیاری کند. کشاورزی یک پروسه است از کاشت، داشت و برداشت. معمولا با شنیدن کلمه کشاورز به یاد محصول می‌افتیم و فارغ از پروسه‌ای که طی شده است به ثمره می‌نگریم. اما برای این محصول پروسه‌ای طی شده است. آماده سازی زمین چنان که یحیی تعمید دهنده گفت: «راه خدا را هموار کنید.»
ما فرستاده شده هستیم و مسیح ما را به سوی شهر، کشور و مردمی می‌فرستد تا شاهدین او باشیم و مژده انجیل را اعلام نماییم.
یک کشاورز به همه جوانب یک پروسه نگاه می‌کند و می‌اندیشد، او برای همه آن برنامه‌ریزی دارد و زمان را محاسبه می‌کند. در انجیل «لوقا باب 8 آیه 4» به بعد او بذر کلام را یادآور می‌شود. بذری که باید دعا کنیم بر زمین نیکو بنشیند و سی، شصت و حتی صد برابر ثمره ببار آورد.
دعا کنیم قلب‌های سخت همچون زمینی سخت شخم زده شوند و آماده بذرکلام. برای آمادگی و همواری هر قلبی برای دریافت کلام خدا دعا کنیم، این پروسه کاشتن است. با شهادت کار خدا در زندگیمان به دیگران و آنچه خدا در زندگی ما انجام داده است زمین‌های سخت را هموار کنیم تا آماده دریافت بذری شوند که در زندگی آنها حیات و تازگی را به بار خواهد آورد.
دعا کنیم خداوند به ما راه‌های خود را بیاموزد و به ما استراتژی و روش‌های خود را یاد بدهد. بعد در این زمین آماده شروع به کاشتن کنیم. بذری از کلام و مژده انجیل. در مورد مسیح و آیات کلام، شاید حتی با خواندن مزمور و یا توضیح آن.
بذر کلام را در این دنیا بکاریم؛ بر قلب‌ها بکاریم چون تو یک فرستاده شده‌ای. «اماآنچه در زمین نیکو واقع گشت، کسانی می‌باشند که کلام را به دل راست و نیکو شنیده، آنرا نگاه می‌دارند و با صبر، ثمر می‌آورند.» لوقا باب 8 آیه 15
پس از هموار کردن راه و کاشتن، حال باید آن را آبیاری کرد. با یکدیگر دعا کنیم و همراه شویم. این معنی کلیساست، این حقیقت جمع ایمانداران است. شریر در کمین است تا این ماموریت و فرصت را از شما بدزدد، شما را فریب دهد و ببلعد.
شکر کنیم برای کسانی که کاشتند و امروز من می‌توانم این بذر را آبیاری کنم. شکر برای خادمین راستین خداوند که همواره قلبی برای فرستاده شدن داشته‌اند.
و در انتها برداشت محصول در راه است. قلبی که به مسیح مایل شده است را شاهد خواهیم بود، قلب شاگردی را نظاره خواهیم کرد، قلبی که اشتیاق به تسلیم شدن و سپردن به مسیح دارد؛ امروز، اما برداشتی نبود اگر مراحل قبلی نبود و انجام نمی‌شد.
امروز به یاد بیاوریم همین پروسه‌ای را که برای ما انجام شده است. کسانی که هموار کردند، کاشتند و آبیاری کردند تا امروز به عنوان ایمانداران از خوانندگان این مجله باشیم و آمین امروز این مجله همان هموار کردن و کاشتن بذر کلام برای شما باشد تا با دریافت بذر خدا بر قلب‌هایتان شادی و حیات و تازگی را به زندگی خود به ارمغان بدهید.
آمین امروز روز بیداری‌مان باشد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

نقش و نگار
سالگردها را به خاطر بسپار…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست