قلب کلیسا

درود بر همه عزیزان در خداوند، صلح و سلامتی مسیح بر شما باد.

خدا را شکرگزاریم برای فیض و محبتی که به ما هدیه داده تا با این فیض بتوانیم هر روزه با قوت خداوند و هدایت روح‌القدس پیش برویم و دستی باشیم برای پرورش کودکانمان در مسیح و رشدشان در این راه.

خانواده­های عزیز اسمیرنایی می­دانید که بر طبق هدف سالانه کلیسا که رشد و آوردن ثمره در عیسی مسیح است، پروسه­های سه ماهه­ای داریم و در هر سه ماه بر روی یک هدف متمرکز می‌شویم.

حال هدف کانون شادی اسمیرنا برای سه ماهه بعدی مشارکت در بدن و اتحاد اعضای این بدن می­باشد که بر طبق این مبنا هر هفته بازی­هایی را در همین راستا برای بچه­ها در نظر داریم.

هدف سالیانه: رشد در مسیح و آوردن ثمره

هدف سه ماهه: مشارکت در بدن و اتحاد اعضای این بدن

هدف هفته: حرکت به سمت جلو با یکدلی و اتحاد

بازی که برای این هفته در نظر داریم بازی «راهنما» نام دارد، به این صورت که بچه­ها را به دو گروه مساوی تقسیم می­کنیم و چشم­های هر کدام را می­بندیم به جز نفر آخر هر گروه که راهنمای آن گروه است.

در این بازی یک هدف داریم و آن این است که یک شی بطور مثال یک عروسک یا هر چیز دیگری را به نفر اول هر گروه داده و برای هر گروه یک سطل در نظر گرفته و آن را در یک محدوده مشخص شده قرار می‌دهیم. نفر آخر هر گروه با هدایت کردن گروهش باید گروه را به آن سطل مورد نظر نزدیک کند تا آن شی را به درون سطل بیندازند.

هدایت نفر آخر به این صورت است که همه اعضا بصورت قطاری پشت سر هم می­ایستند و نفر آخر با ضربه زدن به دست راست یا چپ نفر جلویی او را به طرف راست یا چپ هدایت می­کند و مابقی اعضای گروه هم به ترتیب همین ضربه زدن به دست راست یا چپ را به نفر جلویی انتقال می­دهند تا به نفر اول برسد و او متوجه شود که باید به کدام سمت حرکت کند.

وقتی که گروه به سطل مورد نظر نزدیک شد نفر آخر با ضربه زدن به پای راست یا چپ نفر جلویی این علامت را می­دهد که سطل در سمت راست یا چپ اوست و باید بنشیند و شی را درون آن بیاندازد و ضربه زدن به شانه­ها هم علامت «ایست»، می‌باشد.

علامت‌ها: «ضربه زدن به دست علامت حرکت به جلو و راست و چپ، ضربه زدن به پا علامت نشستن و پیدا کردن موقعیت سطل در سمت راست یا چپ و ضربه زدن به شانه علامت ایست می‌باشد.»

به این ترتیب به جلو پیش می­روند تا آن گروه که زودتر و دقیق‌تر به مقصد برسد پیشرو بازی محسوب می­شود.

در این بازی اگر اعضا هر گروه به مسیری که هدایت می‌شوند دقت کنند، بدرستی متوجه این هدایت شوند و به آن اعتماد کرده و همه با هم با همه حواسشان به آن سمت، یک سو و یکدل و هماهنگ پیش روند می­توانند پیشرو شده و به نتیجه خوبی برسند، در غیر اینصورت گروه متلاشی شده و نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

بعد از انجام بازی برای بچه­ها از این صحبت می­کنیم که همانطور در این بازی برای پیروز بودن و به هدف زدن می­بایست همه با هم در اتحاد و هماهنگ بر طبق یک هدایت پیش رفت در زندگی هم نیز همه ما به عنوان اعضای بدن یک کلیسا باید با هم هماهنگ، همدل و متحد باشیم و طبق هدایت روح‌القدس که هر لحظه با ماست پیش رویم؛ کلیسایی که سر آن عیسی مسیح است و ما اعضای بدن او هستیم، پس هر کدام به تنهایی نقش مهم و تاثیرگذاری داریم در درون این بدن و کوچکترین عملکرد ما می­تواند بر روی دیگر اعضا هم نیز تاثیر بگذارد.

در این بدن همه ما نسبت به هم مسئول هستیم و باید با اتحاد و همدلی کنار یکدیگر باشیم تا بتوانیم در زندگی روحانی به هدف زده و آن هدف ایمان به عیسی مسیح و اطاعت از او و پیش رفتن در این مسیر می‌باشد، راهی که به تنهایی سخت است اما با هدایت روح‌القدس و اتحاد اعضا و محبت بین آنها، بسیار آسان و شیرین است.

شکر برای فیض و محبت مسیح؛ و شکر برای این فرزندان و شکر برای شما خانواده­هایی که در این مسیر با ما همراه هستید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

سگ زنده یا شیر مرده
شامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست