اتاق جنگ

شناسنامه فیلم:

فیلم اتاق جنگ “WAR ROOM” محصول 2015 سینمای آمریکا به کارگردانی الکس کندریک ساخته شده است. الکس متولد ایالت جورجیا و بزرگ شده در شهر اسمیرنا می‌باشد و فعالیت خود را در زمینه تولیدات فیلم‌های مسیحی به همراه برادر خود استیفان که در مقام نویسندگی این اثر نیز فعالیت دارد آغاز کرد. از دیگر آثار این خانواده می‌توان به فیلم‌های «شجاع-Courageous» محصول 2011، «ضد حریق-Fireproof» محصول 2008، «در برابر غول‌ها-Facing the Giant» محصول 2006 و «چرخ و فلک-Flywheel» محصول 2003  اشاره کرد.

خلاصه فیلم:

«الیزابت» و «تونی» زوجی هستند که زندگی آنان در تلاطم مشکلات و عدم عشق ورزیدن به هم پیچیده و این بی‌محبتی خانواده حتی دختر آنان «دانیل» را نیز در شرایطی قرار داده است که مورد بی‌توجهی والدینش قرار دارد.

تونی که یک بازاریاب محصولات دارویی است و در شغل خود بسیار موفق، دچار خستگی از زندگی با الیزابت شده و در فکر جدایی و شروع زندگی جدیدی است. در کنار او الیزابت که به عنوان مشاور املاک کار می‌کند نیز در پی این جدال‌ها حتی از فرزند خود و توجه نمودن کافی به او غافل مانده است.

الیزابت در پی فروش ساختمانی با خانم «کلارا» آشنا می‌شود و «کلارا» او را تشویق می‌کند تا در اتاقی که معروف به «اتاق جنگ» دست بر دعا برافرازد و در این جنگ روحانی با قوت مسیح به پیروزی برسد و زندگی مشترک خود با تونی را از نو بنا کند.

دعای الیزابت به او کمک می‌کند تا در کشمکش‌ها و جنگ روحانی با صبر و استواری به  محبت ورزیدن به خانواده تمرکز کند تا جایی که تونی نیز با دیدن دعاها و نوشته‌های همسرش دگرگون شده و خود را به مسیح می‌سپارد تا او را ببخشد و زندگیش را در محبت بنا نماید.

بررسی فیلم:

“اتاق جنگ” که نام آن نیز با تفکر و معنای روحانی نامگذاری شده بیانگر جنگ روحانی در زندگی ایمانداران است و این فیلم به زیبایی اتاق و محل دعا کردن را به اتاق جنگ تشبیه کرده است. همانطور که در اتاق جنگ برای حملات دشمن، دفاع و پیروزی برنامه‌ریزی دقیق و با نظمی صورت می‌گیرد این فیلم نیز ما را تشویق می‌کند تا در جنگ‌های روحانی با نظم و درایت در کلام و مشورت با خداوند به پیروزی برسیم.

شروع این برنامه‌ریزی از نهیب زدن به شریر آغاز می‌شود و الیزابت با اقتدار مسیح و قدرت او، تاریکی را از خانه و خانواده خود به بیرون می‌راند و دست به دعا برمی‌افرازد. شکیبایی او در این جنگ روحانی، ایستادگی در دعا و ایمان بر وعده‌های خداوند پیروزی را به خانه او می‌آورد و شادی و آرامش و برکت مسیح را می‌بیند.

این فیلم توجه ما را بر روی هدفمان از کلیسا رفتن و ایمان به مسیح متمرکز می‌کند؛ آیات بسیاری از کلام را در دل خود به تصویر می‌کشد و بیننده را دعوت می‌کند تا در مسیح و رابطه با او ولرم نباشند بلکه با گرما و اشتیاق او را بطلبند و پادشاه زندگی خود قرار دهند. چرا که در کتاب مکاشفه مکتوب است: «اما چون ولرمی، نه سرد و نه گرم، چیزی نمانده که تو را چون تُف از دهان بیرون اندازم.»

در پایان دیدن این فیلم را برای کلیه خانواده‌های عزیز ایماندار توصیه می‌کنیم چرا که شاید بسیاری از ما نیز حرارت و گرمای اشتیاقمان را از دست داده‌ایم و باید با تاملی نو بر زندگی و راه و روشمان اتاق‌های جنگ در خانه‌هایمان برپا کنیم. چرا که پیروزی از آن مسیح است؛ آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

شهامت استیفان
متری شش و نیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست