استان یزد

«زيرا براي ما کودکي زاده و پسري به ما بخشيده شد؛ سلطنت بر دوش او خواهد بود، و اسم او «مشاور شگفت انگيز» و «خداي قدير» و «پدر سرمدي» و «سرور صلح و سلامتي» خوانده خواهد شد. افزوني سلطنت و صلح او را بر تخت داوود و بر مملکت او انتها نخواهد بود، تا آن را به انصاف و عدالت از الان تا به ابد برقرار و استوار نمايد غيرت يهوه صبايوت اين را به جا خواهد آورد.»

اشعيا باب9 آيه 6 و 7

يهوه صبايوت خداي لشکرها ارتشي از زنان و مردان دعا را در سراسر دنيا از هر قوم، ملت و زبان رهبري ميکند و عيسي مسيح امروز ما را کليسا ميخواند و ما را ميفرستد تا برکت را خانه به خانه اعلام کنيم…

خداوندا کشورمان ايران را به حضورت مي‌آوريم. اعلام مي‌کنيم شالوم بر ايران، خداي نجات دهنده تو را صدا مي‌کنيم باشد که هر دستي که براي کشتن بلند مي‌شود، به نام عيسي مسيح لمس شود و قلب‌هايي که در آن نفرت و کينه حاکميت مي‌کند تبديل به قلب‌هايي شود که در آن محبت و بخشش خداوند ساکن است…

خداوندا با حمد و شکرگزاري به طور خاص براي استان يزد دستانمان را برمي‌افرازيم.

پدر آسماني شکر براي قدرت، محبت و رحمت بي‌کرانت که در چنين روزي وعده‌ات به تحقق پيوست و عمانوئيل (خدا با ماست) را به ما بخشيدي تا به واسطه پسر يگانه‌ات و ايمان به او نجات و حيات را در تو داشته باشيم. شکر مسيح جان که با تولدت رابطه شکسته شده توسط گناهان ما با پدر آسماني را شفا بخشيدي، با مرگت بر صليب بخشش گناهان و با قيامت از مردگان پيروزي و اقتدار را هديه دادي به آنهايي که تو را مي‌پذيرند.

شکر براي کارهاي مهيب و عجيبت که در اين جهان هستي به انجام مي‌رساني. همه چيز نويد بودن خدايي نيکو چون تو را مي‌دهد، حقيقتاً هنر و صنعت دستانت نيکوست.

سپاسگزاريم براي استان يزد که کار دستانت را به رخ مي‌کشد.

خداوندا استان يزد و تمام شهرستانهايش را (تفت، ميبد، اردکان، بافق و …) به حضورت ميآوريم و در روز کريسمس که يادآور تولدت است ميطلبيم که ستاره تو در آسمان ظلمت گرفته يزد و بر قلبهاي تک تک ساکنين اين استان بتابد و روشنايي تو بشود تا در محبتت ساکن شوند و تولد تازه را بچشند. خداوندا تو آب حيات هستي، براي مردم اين استان آب آشاميدني را مهيا کن چرا که تو خداي مهيا کننده‌ هستي و در کوير خشک شده قلب‌هايشان نهرهاي حياتت را جاري ساز تا از تو سيراب شوند، تشنگي‌ در روحشان را با عشقت پر ساز تا از اين آب حيات بياشامند و ديگر تشنه دنيا نشوند.

خداي قدوس با آنها ملاقات داشته باش تا ارزش و هويتشان را در تو پيدا کنند و فرهنگ و طريق راستين تو را بياموزند. چشمان آنها را به آغوش پر مهرت باز کن تا معني محبت و عشق واقعي را بچشند و از محبتت پرشده، يکديگر را محبت کنند.

خداوند قادر مطلق بذر نيکوي بخشش را در قلب اين عزيزان بکار تا همانگونه که تو ما را بخشيدي نه بخاطر اعمال نيک‌مان بلکه از فيض و رحمتت يکديگر را ببخشند و آنها را از خشم، کينه و نفرت آزاد ساز. پدر جان روابط گسسته شده خانواده‌ها را بار ديگر تو پيوند بزن و ريشه زنا، تعرض و کودک آزاري را در اين استان خشک کن تا بنياد و پي خانواده‌ها در تو شکل بگيرد و تو را که سرور هستي جلال دهند و شالومت در خانه و خانواده‌هايشان ساکن شود.

طبيب اعظم، يهوه روفکه، خداي شفا دهنده، بيماران اين استان به خصوص بيماران سرطاني را به حضورت مي‌آوريم، دستان شفا دهنده‌ات را بر جسم و جان آنها قرار بده و به بدن آنها پاک شو بگو؛ در بسترهايشان آنها را ملاقات کن تا تو را بشناسند و نه تنها جسمشان بلکه روح ايشان نيز شفا يابد. خداوندا، خداي قدير، مشاور شگفت انگيز، قادر مطلق، اي که حکيم و عادل هستي، حکمتت را مي‌طلبيم تا اراده و خواست تو را درک کنيم، معناي کريسمس، اين روز شکوهمند و کار عظيمت را بفهميم و آن را زندگي کنيم. اين محبت عظيم تو را هر لحظه بياد آوريم که تو براي ما چه نقشه عظيمي داشتي و اينکه خدايي عاشق هستي را هر لحظه بچشيم، براستي خدايي عاشق هستي!!

«و خدا آنقدر جهانيان را محبت کرد که يگانه فرزند خود را داد تا هر که به او ايمان آورد هلاک نگردد بلکه حيات جاودان داشته باشد.»

بله اي خداوند اين هدف و نقشه توست پر از فيض و نيکويي و برکت و راستي.

باشد که ايمانداران راستين تو و حق جويانت در استان يزد بپاخيزند در هر کوي و برزن نام تو را اعلام کنند و زنان، مردان و جوانان اين استان بيدار شده، صداي تو را شنيده و به دعوتت لبيک گويند.

آمين اين عزيزان به رداي ستايش و انگشتري اقتدارت تجهيز شده کمربند راستينت را بر کمر بسته و سپر ايمان برداشته براي تو ايستاده و سربازان نيکو و همکاران تو باشند. باشد جشن تخت پادشاهيت در اين استان برپا شود، کامشان از حضورت شيرين، لبشان مزين به لبخند و دلشان سرشار از محبت و شادماني از جنس تو شود و صداي پرستندگان حقيقيت از هر گوشه و کنار اين شهر به گوش رسد، صدايي که پيروزي تو را اعلام مي‌کند.

آمين آمين آمين

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

آلفج
مجله فرهنگ و هنر شماره 80

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست