انتخاب

انتخاب…

کتاب مقدس همواره در ایجاد ارتباط و رابطه صحیح و وفاداری ریشه دارد و آن را تاکید می‌کند. بسیاری از جوانان ما از روی احساسات و یا منطق‌های زمینی تصمیم به وارد شدن به رابطه‌ای بسیار مهم و یا ازدواج می‌گیرند. ولی متاسفانه آمار طلاق و جدایی‌ها حاکی از این اشتباهات در انتخاب‌ها و رابطه‌ها می‌باشد.

در این شماره به بررسی کلیات انتخاب در ازدواج و قدم‌های مهم و کلی در رابطه خواهیم پرداخت.

بهترین راه برای داشتن “انتخاب” صحیح در هر موضوعی پرسش از شخصی است که از گذشته، حال و آینده با خبر است. شخصی که گذشته و شرایط افراد را براستی و به دقت می‌داند و از شرایط روحی و روانی و زندگی حال افراد که بسیار تحت تاثیر گذشته‌شان می‌باشد با خبر است. از طرفی آینده نیز بر او پوشیده نیست و می‌تواند به بهترین شکل هدایت‌گرما به سمت زندگی در آرامش و شادی حقیقی باشد.

در کتاب پیدایش باب 24 آیه 14 می‌بینیم که خادم ابراهیم از خداوند طلب می‌کند تا او را در انتخاب همسر یاری دهد. او فقط اراده خداوند را می‌طلبد و در ادامه می‌بینیم که خداوند فردی مناسب را در جلوی راه او قرار می‌دهد. “ربکا” زیبا، مهربان و دلسوز، پاکدامن، بخشنده و قدرتمند برای بدنیا آوردن فرزندان بود (که در آن برهه تاریخی امری بسیار مهم بود) و هیچکدام از این خصوصیات چیزی نبود که در دعای خادم درخواست آن را ببینیم و بخوانیم ولی خداوند بهترین را برای ازدواج برمی‌گزیند.

حال سوال اینجاست که اگر کسی زیبا یا قدرتمند نیست چه؟

زیبایی امری است سلیقه‌ای و اگر از نظر روحانی به آنها نگاهی بی‌اندازیم می‌بینیم که زیبایی درونی همسر می‌تواند باعث رشد روحانی هر دو طرف شود و این از زمان ازدواج شکل می‌گیرد و قدرتمندی در ثمر آوردن و زندگی در روح و قدرت یک طرف باعث تشویق طرف مقابل و وقت گذاشتن او با روح‌القدس خواهد شد و حتی پاکدامنی که می‌تواند از زمان ازدواج وفاداری را جایگزین نماید و این اراده خداوند است.

اما این ابتدای راه است و در ادامه زندگی مشترک بعد از انتخاب، قدم‌های مهمی را باید در زندگی برداریم.

قدم اول، روشنی و وضوح و درک: در مورد ازدواج و انگیزه‌هایمان برای این رابطه تامل کنیم و آنها را با کلام مقایسه کنیم. چرا که کلام خداوند چراغ راه ماست. دعا کنیم و از روح‌القدس بخواهیم تا ذهن‌هایمان را منور کند تا درک روشن و درستی از ازدواج داشته باشیم.

قدم دوم، ارتباط و رابطه: در خصوص ازدواج با رهبران و شبانان کلیسا وقت بگذاریم و از هدایت کلام توسط آنها برخوردار شویم، از آنها بخواهیم تا با ما و برای ما دعا کنند تا با هدایت خداوند قدم برداریم. چه قبل و چه بعد از ازدواج و رابطه، با هدایت خداوند و عمل به کلام او گام برداریم تا او ما را به سمت زندگی در نور و آرامش و شادی خود هدایت کند و هر روز در مسیح من و همسرم مثل یک تن شویم.

با خادمین و زوج‌های معرف کلیسا وقت خصوصی داشته باشیم و از تجربیات آنها بشنویم. از مشکلات و حتی اشتباهاتی که در زندگی مشترکشان داشته‌اند و نحوه برخورد با این مشکلات را تامل کنیم. از آنها نیز بخواهیم تا برای ما و با ما دعا کنند تا خداوند حکمت لازم را برای داشتن رفتاری مسیحایی در رابطه و ارتباط به ما عطا کند و در همه موارد هادی زندگی مشترک من و همسرم باشد.

قدم سوم، تعهد و مسئولیت: ارتباط و رابطه ما را در یک مسیر به جلو هدایت می‌کند تا در نقطه مشترکی از نظر روحانی و هم فکری به یکدیگر برسیم ولی این کافی نیست. حال که جایگاه ملاقات روحانی و فکری را یافتیم باید درک کنیم که ما نسبت به هم مسئول و متعهد خواهیم بود.

یعنی اینکه تمام این نکاتی که در دعا و هدایت و همینطور از تجربیات دیگران بدست آوردیم را با تعهد و حس مسئولیت به انجام رسانده و از حرف به عمل برسیم.

این یک پروسه است و قدم به قدم در این راه پیش خواهیم رفت و تعهد و مسئولیت چیزی است که ما را مدام و متداول در این مسیر نگاه می‌دارد تا به سرمنزل عالی و والا برسیم.

مداوم و پیوسته در این مسیر پیش برویم و تعهد باعث می‌شود که این پروسه مادام رو به جلو حرکت کند نه اینکه با وقفه همراه باشد. چرا که وقفه‌های میان راه می‌تواند تعهد و مسئولیت را برای مدتی هرچند کوتاه از میان بردارد و این آغاز به بی­راهه رفتن است.

شما را تشویق می‌کنیم که به این نکات و قدم‌ها بی‌اندیشید و زمانی را برای تامل روی آن بگذارید و با خانواده و دوستان به گفتگو درباره آن بپردازید. مشاورین ما در مجله همراه شما خواهند بود و می‌توانید از راه‌های تماس که در انتهای مجله نامبرده شده‌اند با ما همراه باشید.

پیروز و سلامت باشید در مسیحْ عیسی.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

هنر در شهر
کلیساهای چین به طرفداری از ایالات متحده­ی آمریکا متهم شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست