ترول‌ها

شناسنامه فیلم
سری انیمیشن‌های ترول‌ها «Trolls» به کارگردانی «مایک میچل»، «والت دورن»، «شان چارمتز» و محصول شرکت «دریم ‌ورکس» «Dream Works» است که در سال‌های 2016، 2020 و 2021 به اکران در آمد. از صدا پیشگان این انیمیشن می‌توان ستاره‌های معروفی همچون «جاستین تیمبرلیک، آنا کندریک، جیمز کوردن، گوئن استفانی و ریچل بلوم» را نام برد.
خلاصه فیلم
انیمیشن ترول‌ها یک فیلم شاد، پر از ماجرا و هیجان انگیز و رنگارنگ است. ترول‌ها موجوداتی کوچک، بامزه و رنگی هستند که هریک از آنها ویژگی منحصر به فردی دارد. آنها همگی در یک دهکده کوچک در کنار هم زندگی می‌کنند و لحظات آنها پر از جشن و هیاهو است و همیشه می‌خواهند که شادی، زندگیشان را در برگیرد. آنها بسیار مهربان و پر از عشق هستند، حتی برای اعلام زمان به آغوش کشیدن یکدیگر دست‌بندهایی در دست نیز دارند.
قسمت اول: «ترول‌ها»، پاپی با صداپیشگی «آنا کندریک» که یک ترول دختر هیجانی، سرزنده و شاد است به همراه دوست خود برنچ با صدای «جاستین تیمبرلیک» که پسری ناراحت، غمگین و بدبین اما با قلبی مهربان است و تنهایی و انزوا را به کنار دیگران بودن ترجیح می‌دهد بالاخره تصمیم می‌گیرند که دوستان و مردم دهکده‌شان را از دست ترول‌خورها «برگن‌ها» نجات دهند و ماجراجویی‌های بسیاری را در این مسیر پر پیچ و خم به همراه دارند…
قسمت دوم: «ترول‌ها در تور جهانی» پاپی و دوستانش متوجه می‌شوند که آنها تنها ترول‌های دنیا نیستند، آنها pop trolls هستند با سبک موسیقی و نوع زندگی خاص خودشــان و 6 گروه دیگر از ترول‌ها وجــود دارند که آنها (Techno ،Hard rock ،Funk ،Classic ،Country Rave) هستند که در جاهای مختلف دنیا زندگی می‌کنند. «بارب» ملکه ترول‌های Hard rock که صداپیشه آن «ریچل بلوم» است تصمیم می‌گیرد از تمام ترول‌ها سیم موسیقی آنها و در حقیقت هویتشان را بگیرد و خود و اعضای گروهش قدرتمند شوند. پاپی سعی می‌کند تا همه ترول‌ها را در مقابل بارب با هم متحد کند تا با کمک یکدیگر و در کنار هم هر گروه از ترول‌ها سبک موسیقی و زندگی خود را داشته باشند و در صلح با دیگر ترول‌ها بمانند، اما در این میان اتفاقات و ماجراهایی رخ می‌دهد که چندان آسان نیست…
قسمت سوم: «ترول‌ها در تعطیلات» پاپی با دیگر دوستان ترولش در کریسمس می‌خواهد به قصردوستش بریجیت که یک ملکه برگن است و در قسمت قبلی این انیمیشن با ترول‌ها دوست شده و به آنها کمک کرده است، برود تا به برگن‌ها یاد بدهد که آنها نیز می‌توانند مناسبتی برای جشن داشته باشند، تلاش پاپی و نوع زندگی برگن‌ها یک چالش بزرگ است که در نهایت جشن و شادی را به همراه دارد….
بررســـی فیلـــــــم
«پاپی» یک ترول شاد که عاشق جشن و موسیقی و محبت کردن است و سری انیمیشن‌های ترول‌ها در مورد ماجراجویی‌های او با دوستانش می‌باشد.
در درون ما قلبی خواستار شادی وجود دارد که دنیا هر لحظه درصدد خاموش کردن آن می‌باشد. مشکلات، باورها، اختلافات، فرهنگ‌‌ها همه ما را به جدایی و تنها بودن و رابطه نداشتن با همدیگر هدایت می‌کند. در این سری ماجراها افرادی هستند که شادی و هدف خود را گم کرده‌اند اما پاپی بر اساس باور و اعتقادش قدم برمی‌دارد، هدف دارد، تصمیم می‌گیرد و دیگران را هم با خود همراه و آنها را هدایت و رهبری می‌کند، براساس آن چیزی که در وجودش هست تلاش می‌کند و بر دیگران تاثیر می‌گذارد. در طول داستان فراز و نشیب‌هایی را می‌بینیم که ما را به یاد داستان زندگی خودمان می‌اندازد. بدی‌ها و طردشدگی‌‎های این دنیا …
این انیمیشن از طریق موسیقی و رنگ‌ها، وجود حیات و شادی و یا نبود آن را برای ما به تصویر کشیده است. مثل رنگین کمانی که یاداور عهد خدا با ماست.
اراده خداوند برای ما بودن در یک بدن و حرکت برای محبت کردن، بنا و تسلی همدیگر است.
خیلی ملموس در این انیمیشن زیبا می‌توانیم ببینیم چطور اعضای یک گروه با اهمیت دادن به یکدیگر برای هدف خود به پیش می‌روند و همچنان رابطه‌ای شاد دارند. این رابطه تنها به یک گروه ختم نمی‌شود بلکه با احترام به شخصیت‌های مختلف، درک ارزش و اهمیت تک به تک گروه‌ها اتحادی بین آنها بوجود می‌آید. امروز چه چیزی مانع داشتن رابطه شاد میان ما است؟
همانطور که شاگردها در زمان عیسی با شخصیت‌ها، پیشینه، باور و استعدادهای متفاوت کنار یکدیگر قرار داشتند. خداوند از ما هم می‌خواهد تا با همه تفاوتمان در کنار هم، از خداوند و قدم زدن با او لذت ببریم، او که منبع شادی و آرامش است.
پاپی می‌دانست برای چه چیز آمده و بر آن ایمان داشت و با مهربانی کمک کرد تا قلب سنگی افراد به قلبی گوشتی تبدیل شود، چقدر این داستان آشناست…
وقتی به مسیح ایمان بیاوریم و بدانیم که هویت ما چیست آن موقع بدی‌های این دنیا نمی‌تواند ما را از هدفمان دور‌کند.
در آخر داستان پدر می‌گوید من کارم را درست انجام دادم و به دخترش افتخار می‌کند، آمین آخر داستان ما هم اینگونه باشد…
امیدواریم این سری انیمیشن‌ها را با فرزندانتان ببینید و خوشحال می‌شویم برکات خود را از آن با ما به اشتراک بگذارید.
برکت خدا با شما

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

داستان ازدواج جان و لیزا
ملی و راه‌های نرفته‌اش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست