بادکنک‌های خوش‌خبر

به گزارش مجله “مسیحيان هد لاين”، كره شمالى از لحاظ وارد آوردن جفا به مسيحيان در دنيا دارنده رتبه اول می‌باشد. در اين كشور مسيحيان اجازه خواندن و مطالعه كتاب مقدس را ندارند و حمل آن ممنوع است، حتى دسترسى به اينترنت به حدی محدود است که توانايى دسترسى به كتاب مقدس مجازی نیز مقدور نمی‌باشد. در همسایگی جنوبی این کشور، کره جنوبی قرار دارد که مسیحیان این کشور روش و شیوه خاص و ویژه‌ای را برای رساندن کتاب مقدس به کشور همسایه خود یعنی کره شمالی طراحی کرده‌اند که بسیار مورد تشویق ما نیز شد.

روش و شیوه این گروه ایمانداران در کره جنوبی که خود را ” قاصدک” نامیده‌اند به این طریق است که صفحات کتاب مقدس را در درون بادکنک‌هایی قرار می‌دهند و آنها را با خود تا مرز بین دو کشور حمل می‌کنند. در آنجا بادکنک‌ها را بوسیله گاز هلیوم پر کرده و به هوا فرستاده می‌شوند.

در صورت مساعد بودن هوا و مطلوب بودن جهت وزش باد، این بادکنک‌ها به سمت کشور همسایه رفته و در خاک کره شمالی به دست مردم  این کشور می‌رسد؛ به گفته‌ی خودشان “این کوچک‌ترین کار و هدیه‌ایست از طرف مسیحیان کره جنوبی به مسیحیان و دیگر مردم کره شمالی.”

به گفته اعضای گروه، ” قاصدک” در سال 1991 به منظور بشارت و انتشار انجیل شکل گرفت. سپس این روش بادکنک‌ها با فرستادن انجیل مرقس شروع شد و اکنون خدمت خود را از طریق روش بادکنک‌ها ادامه می‌دهند. همانطور که گیاه قاصدک بوسیله باد به هر سو هدایت می‌شود این بادکنک‌ها نیز، خبر خوش و انجیل را بدست مردم می‌رسانند.

اعضای “قاصدک” می‌گویند برای ما اين بسیار هائز اهميت و خوشحال کننده است كه دیده می‌شود مردم كره‌شمالى به سمت مرزها آمده تا بتوانند اين بادکنک‌ها را گرفته و از این طریق به صفحاتی از کتاب مقدس دسترسى پيدا كنند و هر هفته به تعداد این مردم افزوده می‌شود.

درخواست دعای “قاصدک” از همه ایمانداران جهان بسیار جالب است؛ آنها اذعان کردند همانطور که روح القدس در کلام خداوند به باد نیز تشبیه شده است ما نیز برای ارسال این بادکنک‌ها به باد موافق و جهت وزش مناسب نیاز داریم تا همه بادکنک‌ها بر آسمان کره شمالی قرار گیرد. لذا برای وزش باد و هدایت خداوند بر این بادکنک‌ها و انسان‌هایی که آنها را دریافت می‌کنند با ما هم‌صدا شده و در دعا آن را طلب کنید.

چرا خداوند مانع وقوع اتفاقات بد در دنیا نمیشود؟

جین کلیسون صاحب و مجری پر طرفدار برنامه تلوزیونی «ارلی شو» در یکی از برنامه‌های خود  از “آن گراهام”، معلم و واعظ کتاب مقدس که همچنین دختر بیلی گراهام نیز می‌باشد دعوت کرد تا در مصاحبه‌ای در این برنامه شرکت کند. در طی این مصاحبه مجری از او پرسید: چطور خداوند اجازه می‌دهد این همه اتفاقات بد در دنیا رخ دهد؟ چرا خداوند جلوی کشتار یا طوفان‌ها و سونامی‌ها را نمی‌گیرد؟

پاسخ ایشان در مقابل این سوال چالش برانگیز بسیار عمیق و قابل تامل بود. او گفت: «من معتقدم خداوند هم عمیقاً از این ماجرا غمگین شده است درست همینطور که ما هستیم. اما ما سال‌ها به خداوند گفته بودیم که از مدارس ما بیرون برود، از دولت و حکومت ما بیرون برود و زندگی‌های ما را ترک کند و چون خداوند ما را موجوداتی دارای اختیار آفریده، خواسته‌های ما را محترم می‌شمارد و با دل‌شکستگی کنار می‌ایستد. چگونه وقتی از خداوند درخواست کرده‌ایم تا ما را تنها بگذارد، می‌توانیم از او انتظار داشته باشیم که به ما آرامش داده و از ما محافظت کند؟

در پرتو حوادث اخیر مانند حمله تروریست‌ها، تیر‌اندازی در مدارس و غیره، من فکر می‌کنم همه این‌ها از زمانی آغاز شد که مدلین موری اوهار گفت که نمی‌خواهد در مدارس دعا وجود داشته باشد و بچه‌ها و معلمینشان دعا کنند؛ ما هم قبول کردیم. بعد دیگری گفت بهتر است در مدارس کتاب مقدس خوانده نشود. “کتاب مقدس می‌گوید قتل مکن، دزد مکن و همسایه‌ات را مثل خودت دوست بدار”، ما هم قبول کردیم. دکتر بنجامین اسپاک گفت که ما نباید فرزندانمان را زمانی که رفتاری نا‌درست دارند، تنبیه کنیم. زیرا که شخصیت‌های کوچک آن‌ها منحرف شده و ممکن است آسیبی به اعتماد به نفسشان وارد سازد با توجه به اینکه پسر ایشان خودکشی کرد و می‌دانستیم نظریه درستی نیست، ولی گفتیم: “یک کارشناس به خوبی می‌فهمد که چه می‌گوید” و قبول کردیم؛ و حال مدام از خودمان می‌پرسیم که چرا فرزندانمان وجدان ندارند؟ چرا خوب را از بد تشخیص نمی‌دهند؟ و چرا به قتل رساندن غریبه‌ها، هم کلاسی‌ها و گاهاً خودشان آنها را آزار نمی‌دهد؟

شاید اگر ما کمی تامل می‌کردیم می‌توانستیم دلایلش را بفهمیم. من معتقدم که این ارتباط زیادی با جمله‌ی “هر چه بکاریم، همان را درو خواهیم کرد” دارد.

جالب است که مردم به راحتی خداوند را دور می‌اندازند و بعد متعجب می‌شوند که چرا جهان دارد به جهنم تبدیل می‌شود. جالب است که هرچه روزنامه‌ها می‌گویند را باور می‌کنیم، اما آنچه کتاب مقدس می‌گوید را زیر سوال می‌بریم. جالب است که ما می‌توانیم از طریق اینترنت جوک بفرستیم و بسرعت باد پخش می‌شوند اما وقتی شما شروع می‌کنید تا پیامی راجع به خداوند عیسی بفرستید، مردم در مورد انتقال دادن آن نیاز دارند که 2 بار فکر کنند. جالب است که نوشته‌ها و مقالات شهوانی، خام، مبتذل و زشت، آزادانه در فضای اینترنت می‌چرخند، اما مباحث عمومی راجع به خداوند در مدارس و محیط کار ممنوع می‌باشد.

جالب است زمانی که این پیام را انتقال می‌دهید، برای افراد زیادی در لیست خود نمی‌فرستید چون مطمئن نیستید که آن‌ها چه باور‌هایی دارند یا در صورت فرستادن آن چه فکری راجع به شما خواهند کرد. جالب است که ما راجع به فکر دیگران در مورد خودمان بیشتر نگران هستیم تا فکر خداوند درباره ما.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
سبزی پلو ماهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست