کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه از دادگاه تقاضای فرجام‌ و آزادی کرد

کشیش آمریکایی “اندرو برانسون” در ترکیه از دادگاه درخواست فرجام‌خواهی کرده است تا علاوه بر آزادی از حبس خانگی، اجازه سفر به خارج از کشور را داشته باشد.

به گزارش محبت نیوز “اندرو برانسون” کشیش آمریکایی متهم به همکاری با عوامل کودتای نافرجام دو سال پیش در ترکیه از دادگاه درخواست فرجام‌خواهی کرده است تا علاوه بر آزادی از حبس خانگی، اجازه سفر به خارج از کشور را داشته باشد.

به گفته صدای آمریکا، وکیل این کشیش ۵۰ ساله اهل کارولینای شمالی روز دوشنبه در گفتوگو با خبرگزاری رویترز، ضمن اعلام این خبر، گفت که بین سه تا هفت روز طول خواهد کشید تا دادگاه ازمیر در مورد درخواست موکلش تصمیم‌گیری کند.

دادگاهی در استانبول پیشتر در روز چهارشنبه حکمی صادر کرد که طبق آن کشیش برانسون که از بیش از دو دهه پیش در ترکیه زندگی می‌کند و از حدود دو سال پیش در بازداشت به سر می‌برد، به جای زندان در بازداشت خانگی تحت نظر باشد.

جلسه بعدی دادگاه برانسون قرار است ماه اکتبر برگزار شود و در صورت محکومیت می‌تواند با حکم ۳۵ سال زندان روبرو شود. وی اکتبر ۲۰۱۶ بازداشت و به کمک به عوامل کودتای نافرجام تیر ۱۳۹۵ متهم شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه و در واکنش به حکم دادگاه برای ادامه بازداشت برانسون هشدار داده بود در صورت عدم آزادی او، واشنگتن تحریم‌های بزرگی را علیه آنکارا اعمال خواهد کرد.

مایک پنس معاون پرزیدنت ترامپ نیز در سخنانی خطاب به رئیس جمهوری ترکیه گفت، “به نیابت از رئیس جمهوری آمریکا می‌گویم: کشیش برانسون را هم اکنون آزاد کن، در غیر این صورت آماده عواقب آن باش.”

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز روز چهارشنبه و ساعتی پس از انتقال اندرو برانسون از زندان به حصر خانگی، ضمن استقبال از تصمیم دادگاه استانبول گفت، اما این کافی نیست و او باید فورا آزاد شود.

پس از رد و بدل کردن چند پیام توییتری، حال رئیس جمهوری ایالت متحده سندی را امضا کرد که طبق آن وزرای کشور و دادگستری ترکیه به خاطر دخالت در پرونده کشیش برانسون مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند؛ در مقابل در اقدامی تلافی جویانه دولت ترکیه اعلام کرد که دارایی‌های دو وزیر آمریکایی در ترکیه را مسدود خواهد کرد و پس از آن دولت آمریکا به فشارهای اقتصادی خود بر ترکیه افزود و تعرفه‌ی مالیاتی واردات فولاد و آلومینیوم از این کشور را به 50 درصد افزایش داد و در پی این جنگ اقتصادی ارزش پولی لیر ترکیه تا 40 درصد سقوط بی سابقه‌ای را تجربه کرد.

در حال حاضر باید منتظر بود و دید تا در دادگاه بعدی که در ماه اکتبر برقرار خواهد شد دولت ترکیه چه حکمی برای کشیش برانسون صادر می‌کند.

تا آن زمان همگی با هم دعا می‌کنیم برای کشیش برانسون عزیز تا قوت خداوند با او همراه باشد، آمین که هر چه زودتر آزادی از حبس و حصر برای او فراهم شده تا در کنار خانواده خود بتواند به راه خدمتی خود ادامه دهد.

چهار مسیحی در جشن عید قیام در پاکستان کشته شدند.

به گزارش سایت شبکه خبری “گاسپِل”، در پی حمله‌ای به پنج مسیحی در یک خودرو چهار نفر آن‌ها از جمله یک زن در روز دوشنبه ۲ آوریل 2018 کشته و یکی از آنها که دختر جوانی است به شدت زخمی شد.

طبق اخبار “صبح ستاره پاکستان” این دختر که بدنش به شدت زخمی و غرق در خون بوده به همراه راننده اتومبیل که پسر عمویش بوده و برادر خود و دو تن از دوستانشان مشغول بازدید از استان کیوتا بودند که دو نفر ناشناس با اسلحه آن‌ها را متوقف کرده و بلافاصله به آن‌ها شلیک می‌کنند.

در این حمله 4 نفر از آنان توست این 2 تروریست کشته شدند و دختر ۱۲ ساله‌ای به نام سیدرا که در اتومبیل همراه‌شان بوده نیز پس از اصابت گلوله به شدت مجروح و در بیمارستان شهر کویتا تحت مراقبت و درمان قرار گرفته ولی متاسفانه وضعیت جسمانی وی وخیم گزارش شده است.

به گزارش صبح ستاره پاکستان این راننده در کویتا زندگی می‌کرده در حالی که بستگانش در یک ناحیه دیگری در استان پنجاب زندگی می‌کردند. آن‌ها برای بازدید و شرکت در مراسم و جشن قیام مسیحی به این شهر سفر کرده بودند.

شوهر یکی از کشته شدگان این حادثه به خبرگزاری گفت که برادر بزرگتر او عمانوئیل و همسرش نیز جزو کشته شدگان این حمله وحشیانه هستند و حال او سه فرزند برادرش را می‌بایست سرپرستی کند. با توجه به اینکه خانواده آنها جزو قشر فقیری هستند و وی نیاز مُبرم به کار کردن دارد با مشکلات عدیده‌ای در این مسیر روبرو شده است.

دعا می‌کنیم برای این عزیز تا با استواری و نام قدوس خداوند از تمامی مشکلات عبور کرده و این سه فرزند در دستان امن خداوند رشد کنند، آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
اپلیکیشن کتاب مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست