سه توصیه تیم کلر
کشیش و نویسنده آقای «تیم کلر» در پیامی که هفته‌ها قبل از مرگش ضبط شده بود سه توصیه به کشیش‌ها کرد.
کلیسای پروتستان «رستگار» در شهر «نیویورک» که کلر در سال 1989 تأسیس کرده بود، در آخر هفته یک پیام ویدیویی از کلر به اشتراک گذاشت که چند هفته قبل از مرگ او ضبط شده بود.
در این ویدئو، کلر سه نصیحت را ارائه می‌کند که بر قسمت‌هایی از کتاب «ارمیا» متمرکز است. به نظر او این کتاب به راهنمایی رهبران رستگار و همچنین دیگر رهبران کلیسا کمک می‌کند.
اولین نصیحتی که کلر در این ویدیو کرد این بود که «روی لبه تیغ زندگی کن.» به نقل از «ارمیا باب 29 آیه 7» «به دنبال صلح و رفاه شهری باشید که من شما را به تبعید به آن برده‌ام.»
دومین نصیحت کلر این بود که «فقط مصرف کننده نباش، سرمایه گذاری کن» در کتاب «ارمیا باب 32» می‌خوانیم که ارمیا مزرعه‌ای خرید، حتی زمانیکه حمله بابلی‌ها و تبعید دوباره یهودیان قریب الوقوع بود. او بیان کرد: «عیسی مسیح گفت: «من کلیسای خود را خواهم ساخت.» او نمی‌گوید «کلیسای خود را در شهرهای بزرگ می‌سازم.» بنابراین در کلیسا وقت، پول و زندگی خود را سرمایه‌گذاری کنید.»
آخرین توصیه‌ای که کلر داد این بود که مردم «آبروی خود را فراموش کنید.» به نقل از «ارمیا باب 45 آیه 5» که می‌گوید: «آیا چیزهای بزرگ برای خودت می‌خواهی؟ به دنبال آنها نباش.»
کلر گفت: «نگران شهرت و اعتبار خود نباشید. موفقیت در وزارت و کسب یک نام بزرگ در شهر نیویورک را مهمترین کار خود قرار ندهید. خودتان را فراموش کنید و برای بلند کردن نام خدا و نام عیسی هر کاری می‌توانید انجام دهید.
کلر در 19 می در پی نبرد طولانی با سرطان لوزالمعده این جهان را ترک کرد و همسر، سه پسر، سه عروس، یک خواهر و هفت نوه خود را تنها گذاشت
.
خانه‌های سیار برای بی‌خانمان‌ها
سازمان کمک‌های مسیحی «Samartin» اولین خانه‌های سیار خود را به خانواده‌هایی که در گردباد بی‌خانمان شده بودند، اختصاص داد.
مدیر عامل «Samartin» و رئیس جمهور «فرانکلین گراهام» برای خانواده‌های آسیب دیده دعا کردند. گراهام به بازماندگان گردباد گفت: «می‌خواهم بدانید که خدا شما را دوست دارد. تسلیم نشوید، امیدتان را از دست ندهید. خدا به شما پشت نکرده است، فقط به عیسی مسیح ایمان داشته باشید و اعتماد کنید.»
«جاش هچر» یکی از افرادی که یکی از این خانه‌ها را دریافت کرده می‌گوید: «خدا لحظات بزرگی را برای ما رقم زده است خدا دری را با این خانه جدید به روی من باز کرد، او کارهای زیادی انجام می‌دهد.»
Samartin همچنین کمک‌های مشابهی را به خانواده‌های «تنسی» و «آرکانزاس» ارائه کرده است که یک هفته پس از طوفان مرگبار می‌سی‌سی‌پی تحت تأثیر گردباد قرار گرفتند.
با نگاه به دنیای اطراف و بحران‌ها چقدر باید هرکدام از ما در هر شرایطی به فکر دیگران باشیم دعا کنیم تا خداوند از ما استفاده کند و سازمان‌های بسیاری را بیدار کند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
جان اولد کاسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست