موج جدید دستگیری و بازداشت مسیحیان و کلیساهای­خانگی در ایران

در تیر ماه سال جاری کلیساهای­خانگی بسیاری در موج جدید جفا و دستگیری­ها در ایران بازداشت شدند.

به گزارش خبررسانی اسمیرنا تعداد 8 نفر از هموطنان ما در جزیره­ی خارک که دور هم برای عبادت و پرستش خداوند جمع شده بودند توسط ماموران دستگیر شدند و به چهار نفر از این افراد محکومیت زندان و جریمه داده شد. در چند هفته­ی گذشته در شهر­های مختلف ایران همچون: بوشهر، شیراز، مشهد و چند شهر دیگر متاسفانه شاهد دستگیری بسیاری از اعضای کلیساهای­خانگی بودیم. ده­ها نفر از عزیزان ما تنها برای اینکه دور هم جمع شده بودند و با یکدیگر کتاب مقدس را مطالعه می­کردند، دستگیر و جریمه­های سنگین نقدی، زندان و حتی در معرض و خطر محکومیت و ممنوعیت در شغل و حتی تبعید قرار دارند. در میان این افراد یک خانم معلم پنجاه و چهار ساله­ای وجود داشت که تمام زندگی خود را در مدارس تدریس می­کرده اما اکنون از تدریس در هر موسسه­ی آموزشی و تعلیمی دولتی یا خصوصی از ایشان ممانعت به عمل آمده است. اینگونه احکام موجب فشارهای سنگین و نشانی از موج جدیدی از جفا‌های می‌باشد. به همین سبب دعا می­کنیم برای آسمان ایران که در این روزهای کرونا به عوض اینکه به فکر نجات جان­های مردم از بیماری کرونا باشند، در پی ­دستگیری کلیساهای­ خانگی هستند که با امیدواری دور هم جمع می­شوند و برای نجات جان­ها دعا می­کنند.

کشته شدن مادر مسیحی چهار کودک در هندوستان

به گزارش دهلی نو در ژوئن سال ۲۰۲۰ جسد یک زن که از قبیله­ی هندوها بود پیدا شده است که قبل از آن مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم شدید قرار گرفته است. پلیس برای قاتلین حکم تحت تعقیب صادر کرده است؛ این بانو یک مادر چهل ساله بوده است که بخاطر شدت ضربات وارد شده متاسفانه صورت او قابل شناسایی نبوده است. این زن در تاریخ بیست و نهم ماه می در دو مایلی یک بیابان نزدیک روستای مادری خود، کشته و رها شده تا جایی که حتی جسد او مورد حمله­ی حیوانات وحشی قرار گرفته است. عده­ای از روستاییان که در پی جمع کردن هیزم برای کوره­های نان خود رفته بودند پیکر این زن را در نزدیکی بیابان پیدا می­کنند. مسیحیان این روستا بارها بخاطر باورهایشان تهدید شده بودند. آنها حتی از آب و مواد غذایی مورد نیازشان محروم شدند و بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. در این روستا یک مراسم مسیحی در حال برگزاری بوده است که عده­ای آنها را مورد هجوم قرار می­دهند و رهبران را کتک می­زنند و مردم را مورد ضرب و شتم قرار می­دهند و حتی در آن شرایط وخیم عده­ای را مورد تجاوز قرار دادند و چند نفر را می­کشند و  آنها را در بیابان­های اطراف رها می­کنند تا بدن آنها را حیوانات بخورند و از بین بروند.

به گفته رئیس قبیله­ی روستایی که دایی این زن مقتول می­باشد هیچ راهی برای فهمیدن اینکه این حملات از سوی چه اشخاص و گروهی بوده است وجود ندارد و علی رغم گفته­های پلیس هیچ پیگیری از سوی این نهاد صورت نگرفته است. شرایط زندگی و عدم امنیت جانی برای اهالی این روستا هر روزه سخت­تر و بدتر می­شود. از این خانم کودکان شش، هشت، دوازده و هفده ساله به جا مانده است. روپش­کومار رهبر مسیحی روحانی این روستا با مقامات و پلیس ملاقاتی داشته است و عنوان کرده است که ما یک روستای کوچک با 120 جمعیت هستیم که اکثریت مسیحی می‌باشیم، اما همواره مورد تهدید قرار گرفته‌ایم که اگر این افراد ایمان خود را ترک نکنند دوباره این حملات و تجاوزها تشدید خواهد شد.

این زن همراه با فرزند خود و دو خانواده­ی مسیحی دیگر مشغول کار بوده است که ربوده شده و کشته شد و پس از صدماتی که حیوانات به او رساندند پیدا شده است. رهبر مسیحی به خبرنگارها گفته است که این زن شجاعانه در ایمان خود ایستادگی می­کرده است و همواره مشوق افراد دیگر بود و خود نیز مورد تشویق دیگران قرار می­گرفته است. وی سه سال پیش مسیحی شده و بسیاری با او مخالفت شدید کرده بودند و مورد تهدید قرار گرفته و حتی بخاطر مسیحی بودن ازدواج او بهم خورده است. این رهبر مسیحی درخواست دعا دارد و از مردم دعوت می­کند تا برای هندوستان، برای دهلی، برای روستای ما و برای مسیحیانی که تحت جفا هستند و مورد تهدید و تجاوز و بی­احترامی قرار می­گیرند در دعا باشیم.

ضرب و شتم یک زن مسیحی 21 ساله درکنیا

مسلمانان تندروی کنیایی یک زن جوان مسیحی 21 ساله را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند، بطوری که این زن بی­هوش شده و به بیمارستان انتقال یافته است. مسلمانان تندرو در ایزیولوکنیا در ماه گذشته یک زن بیست و یک ساله که عضو خانواده­ی سومالیایی بوده بخاطر آزار و اذیت و شکنجه از نایروبی به کنیا فرار کرده بوده و به آنجا بعنوان جای امن پناه آورده بوده، اما در کنیا مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در تاریخ چهارم ژوئن چند نفر به او و خانواده او حمله می­کنند و دو دندان خواهر نوزده ساله­ی او را می­شکنند و همچنین برادر  هجده ساله­ی او را کتک زدند و دنده­هایش را شکستند و زن بیست و یک ساله را به قدری کتک زدند که بی­هوش شده است.

یکی از اقوام این افراد به خبرنگاران گفته است که آنها با میله­های آهنی به بدنشان ضرباتی را وارد می­کردند و این زن پنج ساعت بیهوش در بیابان رها بوده و دو روز را در بیمارستان سپری کرده است. در حال حاضر این زن زنده است اما متاسفانه بخاطر شدت ضرباتی که به وی وارد شده است دچار خونریزی داخلی شده و جراحات بسیار شدیدی دارد. افراد مهاجم با داد و فریاد زیاد آنها را کافر خطاب می­کردند و به آنها می­گفتند که ما می­دانیم که شما به کنیا تعلق ندارید و جزو ما نیستید و ما به شما رحم نمی­کنیم چون شما می­خواهید مسیحیت را تبلیغ کنید، و شما باید به کشور خود برگردید.

خواهر نوزده ساله­ی این زن گفته است که آنها سر من را محکم به دیوار کوبیدند و دو دندان من را شکستند و سمت چپ بدن من متورم شد اما من موفق به فرار شدم ولی متاسفانه خواهرم در دستان آنها از حال رفت. خواهر و برادر کوچکتر این زن به دنبال یافتن تاکسی بودن تا او را به بیمارستان برسانند.

در چهار ماه گذشته در شمال کنیا مسلمانان تندروی کنیایی، مسیحیان را مورد جفا قرار می­دهند و مرتباً سوال می­کنند که چرا به مسجد نمی­روید، نماز نمی­خوانید و در مراسم نماز جمعه شرکت نمی­کنید و مرتباً بازجویی­ها در تمام شهر ادامه دارد و مسیحیان مورد جفا قرار می‌گیرند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
تلفن همراه و نان شب، واجب تر یا مفیدتر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست