شناسنامه فیلم:
فیلم «زیر نظر» اولین اثر مجید صالحی در مقام کارگردانی می‌باشد که در سال ۱۳۹۷ با موضوع کمدی خانوادگی ساخته شده است. تهیه کنندگی این فیلم را محمد شایسته عهده دار بوده و بازیگران بنامی چون رضا عطاران، امیر جعفری، آزاده صمدی، سروش جمشیدی، مهران احمدی و امیر نوری نیز در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

خلاصه فیلم:
موضوع این فیلم حول محور مبلی می‌باشد که بر اثر اشتباهات سوراخ گشته است. محسن (رضا عطاران) پس از خرید به خانه برمی‌گردد و متوجه می‌شود مبلی که امید (امیر جعفری) بر روی آن نشسته سوراخ شده است. محسن مقصر این اتفاق را امید می‌داند. مهشید، همسر محسن که به این مبل علاقه خاصی دارد، در حال برگشتن از سفر است و برای مخفی کردن این واقعه در ادامه ماجرا اتفاقاتی پیش می‌آید که…

بررسی فیلم:
این فیلم درباره ساختمانی‌ست که داستان اشخاص ساکن در آن بی‌شباهت به زندگی ما نیست. ماجرا از سوراخ شدن یک مبل شروع می‌شود و این سوراخ باعث می‌گردد که حتی شوخی‌های غیر متعارف ما نیز شروع شود. سوراخ‌های کوچکی که باعث باز شدن درب‌های بزرگ‌تر در زندگی‌ها شده و ما را به سمت تباهی و تاریکی می‌کشاند و در پس آن به چه مسیرهایی که گام برنمی‌داریم…
گاهاً به خاطر برطرف کردن این سوراخ‌ها دست به چه اقداماتی می‌زنیم و تمام زندگی خود را تحت شعاع قرار می‌دهیم؛ تهمت می‌زنیم و اشتباهات را گردن این و آن می‌اندازیم به جای اینکه صبوری کنیم و اشتباهات کوچک خود را بپذیریم و با قلبی باز اجازه دهیم که خدا در آن جلوس کرده و بخشش و رحمت خدا را بچشیم؛ به عوض با انکار و خرابکاری‌های بدتر خود را بیشتر در اشتباهات غرق می‌کنیم؛ به دنبال راهی می‌گردیم تا اشتباهات و نواقص و ضعف‌های خود را مخفی کنیم و غافل از آنیم که مسیر ما اشتباه است و می‌بایست با آغوش باز اشتباهات را پذیرفته و در جهت و مسیر درست قرار بگیریم. بدینگونه است که تمام زندگی خود را به خرابی و نابودی می‌کشانیم چراکه مخفی کاری باعث ورود تاریکی به زندگیمان شده و دیری نمی‌پاید که تمام زندگی ما را در بر گرفته و آن را به تباهی می‌کشاند. در ادامه‌ی این سلسله اشتباهات دید و چشمان ما نیز بسته می‌شود، درست به مانند تلویزیونی که می‌بینیم در پس این ماجراها شکسته می‌شود. عده‌ای نیز در این میان در فکر سو استفاده برمی‌آیند تا بلکه فقر خود را نیز از طرق گوناگون مرتفع سازند و عده‌ای دیگر نیز ما را به گناهان مختلفی می‌کشانند و هر لحظه بیشتر در این منجلاب فرو می‌رویم و حتی از ترس قضاوت‌های دیگران باز هم به دنبال پنهان کاری و پوشاندن حقایق می‌گردیم.
تصویری که در این فیلم به چشم می‌خورد این است که برخی انسان‌ها با نابودی و خورد کردن زندگی خود و دیگران در دروغ و دو رویی درصدد این هستند که از اشتباهات و سو تفاهم‌ها سوراخ‌های زندگی خود را مخفی کنند.
تماشای این فیلم را برای گرفتن دید و نگاهی متفاوت به اشتباهاتِ هر چند کوچک که باعث بوجود آمدن سوراخ‌هایی که در پس آن باعث رخنه شیطان در زندگی‌ای که به بی‌عیبی و پارسایی در آن فراخوانده شده‌ایم به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

۱۲ مرد خشمگین
شناخت بیماری ADHD و راه های کنترل آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست