شاگرد سازی

درود به همه عزیزان اسمیرنایی.

روزهای پایانی سال را پشت سر می‌گذاریم و وارد سال شمسی جدید می‌شویم. سال نو ما ایرانیان همزمان است با تازه شدن طبیعت؛ طبیعت لباس کهنه خود را از تن به در کرده و لباسی نو را بر تن می‌کند. این خود می‌تواند یادآوری برای تک به تک ما باشد که می‌بایست لباس‌های کهنه و قدیمی خود را از تن بدر کرده و با افکاری نو و تازه در این مسیرِ شاگرد شدن و شاگردسازی به دنبال محصول جدید باشیم؛‌ چراکه مزارع آماده برداشت هستند و خداوند مشتاق این است که ما به عنوان کارگران در این خدمت به کار مشغول باشیم و وظیفه ماست که تا پدرمان به کار مشغول است ما نیز به کار و فعالیت مشغول باشیم.

در این شماره می‌خواهیم در راستای هدف کلیسا که رشد در مسیح و آوردن ثمر می‌باشد از فرزندان کانون شادی استفاده کنیم در جهت انتقال پیامی که بطن آن در کلام خدا جاری باشد. پیش نیاز این مبحث بر این پایه استوار خواهد شد که ابتدا ما مربیان و والدین می‌بایست مفهوم درک کلام خدا و عمل به آن را متوجه و در این مسیر شاگردانی در خور نام فرزندخواندگی باشیم و این موضوع مهم در عملکرد ما جاری باشد؛ ‌چراکه نگاه فرزندانمان به ما و عملکرد ما دوخته شده است و آنچه را که به زبان می‌آوریم می‌بایست عملاٌ به آن صورت نیز رفتار کنیم و به زبان ساده‌تر فقط خواننده کلام خدا نباشیم بلکه آن را زندگی کنیم.

هدف سالیانه: رشد در مسیح و آوردن ثمره

هدف سه ماهه: مشارکت در بدن و اتحاد اعضای این بدن

هدف هفته: شاگردسازی در جهت انتقال برکت به دیگران

برای رسیدن به این هدف ابتدا در جلسه‌ای کودکان را به این ترغیب و تشویق می‌نماییم که در طول هفته جاری بیشتر بر روی کلام خدا و مطالعه روزانه خود وقت گذاشته و از برداشت‌ها و برکاتی که در آن موضوع بطور خاص دریافت می‌کنند یادداشت برداری کرده و با مربیان و یا والدین خود در این رابطه گفتگو کنند. شما نیز می‌توانید در این مشارکت‌ها با کودکان آنها را یاری رسانی کرده و شهادت‌های خود و یا کمک‌هایی که مورد نیازشان است تا در دریافت این برکات رشد کنند را به آنها منتقل کنید و از آنها بخواهید که آن برکات را بصورتی منظم به رشته تحریر درآورده و آن را نظم دهند؛ حتی در صورت امکان آن را با مثالی در زندگی امروزه خود بیشتر بصورت مفهومی و عملی بیان کنند تا بتواند تاثیر خوبی بر روی دیگر کودکان بگذارد.

سپس می‌توانید در دعا از کودکانی که آماده ارائه و انتقال برکت خود به دیگر کودکان هستند استفاده کرده و در کانون شادی آن را به اجرا درآورند. به این صورت جلسه خود را ابتدا با دعا شروع کرده و پس از بیان این برکتی که از کلام خدا دریافت کرده‌اند وارد پرستش شوید. بچه‌ها را از این موضوع آگاه کنید پیام و برکتی یا شهادتی که ارائه می‌دهند جزوی از پرستش خداوند و جلال دادن نام او محسوب می‌شود که آنها می‌بایست انتقال دهنده آن به دیگران باشند.

بدانیم که این فرزندان آینده کلیسا هستند در این دنیایی که انسان‌ها را به سمت دوری از خداوند می‌برد؛ پس با گذاردن بطن و پایه‌هایی درست به فرزندانمان در سنین پایین کمک کنیم که در این دنیای تاریکی منعکس کننده نور حقیقی باشند به جهانیان.

فیض خداوند عیسی مسیح با همگی شما.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

اپلیکیشن های ارتباطی – زوم (بخش دوم)
نان بربری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست