مرد آبی (Aquaman)

شناسنامه فیلم:

“مرد آبی” (Aquaman) محصول سال ۲۰۱۸ می‌باشد که توانست توجه بسیاری از دوستداران فیلم را به خود جلب کند و از موفقیت بسیار خوبی در گیشه‌ها و فروش برخوردار شود.

آکوامن یکی دیگر از ابر قهرمانانی است که از سال ۱۹۴۱ وارد کتاب­ها و داستان­های مختلف شد و این‌بار توسط “جیمز وان” کارگردان و تهیه کننده استرالیایی به تصویر کشیده شد. او که همواره علاقمند به ژانر وحشت و هیجان و تهیه‌کنندگیِ این نوع آثار بوده این‌بار نیز با تجربیات تصویری خود کارگردانی آکوامن را برعهده گرفت و در کنار تیمی خوب از متخصصین جلوه‌های ویژه توانست سبک جدید و نسل تازه­ای از این هنر سینمایی را پایه گذاری کند.

خلاصه فیلم:

آرتور کوری فرمانروای به حق دریاهاست که با پدر خود در خشکی زندگی کرده است. او هیچ‌گونه وفاداری به دریا و یا خشکی در خود ندارد و زندگی یکنواخت و پوچ خود را سپری می­کند تا این‌که درمی­یابد برادر ناتنی او قصد دارد ساکنین خشکی را نابود کند و در پس این تصمیم توطئه و دسیسه­ای در کار است.

آرتور بالاخره قانع می­شود که برای مانع شدن از شروع این جنگ وارد دریا و فرمانروایی آن شود و این شروع مشکلاتی است که قدم به قدم او را به حقیقت و شناخت هویتش رهنمون می‌گرداند.

بررسی فیلم:

آکوامن سرشار از یادآوری و پیام و اعلام در جهت پیدا کردن هویت و زندگی است. شناخت و پیدا کردن هویت یکی از مهمترین اهداف هر شخص باید باشد اما این به تنهایی کافی نیست.

آرتور سالیان سال است که هویت خود را می­داند و ریشه و شکل‌گیری­اش برای او آشناست و تا حدودی در راستای حفظ و شناخت هویت خود تجهیز شده است. او فنون رزم و تنفس در آب و شنا کردن  را آموخته و حتی گاهی از این هویت خود و از آنچه که هست برای کمک و نجات دیگران استفاده می­کند.

تمامی خبرگزاری‌ها از این قهرمان و رشادت­های او سخن می­گویند ولی آرتور به‌ زودی در می­یابد که در هویت اصلی خود زندگی نمی­کند. او برای ماموریتی دیگر و برای هدفی بزرگ خلق شده است و باید در راستای هویت واقعی خود گام بردارد.

انسان­ها و حتی بسیاری از ایمانداران در شناخت هویت خود قدم برداشته و حتی آن را تا حدودی فهمیده­اند. از آن هویت برای دعا کردن، محبت کردن و بشارت استفاده می­کنند ولی شاید در راستای این هویت، از هدفی که برای آن خلق شده­اند و ماموریتِ اصلیِ خود به دور هستند.

آرتور به‌زودی به زندگی در این هویت پی می­برد اما هنوز موانع زیادی در این مسیر و رسیدن به هدف اصلی پیش روی او قرار دارد.

آمین که در ایمان به مسیح و شناخت هویت­مان در او عمل کننده نیز باشیم و با شناخت صدای خداوند، رهبری و هدایت او را در هدف اصلی و ماموریت­مان بطلبیم. تماشای این فیلم با این کلیدواژه می­تواند یادآوریِ زیبایی از عملکردهای خود ما باشد که آیا در هدف اصلی خداوند پیش می­رویم یا مشغول روزمره­گی­ها شده­ایم و ماموریت­مان که همانا قدم برداشتن در راه صلیب است را از یاد برده­ایم؟

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

وقتی طناب‌تان پاره می‌شود
نسل آینده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست