من هنوز ایمان دارم

شناسنامه فیلم

فیلم «من هنوز ایمان دارم_I still believe» محصول کشور آمریکا به کارگردانی «اندرو و جان اروین» در سال 2020 و در سبک درام موزیکال بر اساس کتابی نوشته «جرمی کمپ» و برگرفته از «داستان زندگی جرمی کمپ» ساخته شده است. از بازیگران این فیلم می‌توان به «بریت رابرتسون، کی جی آپا، نیتن پرسونز و ملیسا راکسبرا» اشاره کرد.

خلاصه فیلم

در سال 1999 «جرمی» جوان برای رفتن به کالج و ادامه‌تحصیل راهی «کالیفرنیا» می‌شود. در همان شب رسیدنش به کالج برای تماشای کنسرت گروه محبوبش به سالن نمایش دانشگاه می‌رود و در آنجا با «ژان لوک» خواننده و گیتاریست گروه آشنا می‌شود که این آشنایی خیلی زود به یک دوستی مبدل می‌شود. پس از کنسرت با دختری جوان به نام «ملیسا» ملاقات می‌کند که او نیز در همان کالج مشغول تحصیل است و از دوستان نزدیک ژان لوک نیز می‌باشد. جرمی از همان نگاه اول دلبسته‌ملیسا می‌شود، اتفاقی که باعث ایجاد مسیری جدید در زندگی شخصی و هنری او می‌شود و در این میان…

بررسی فیلم

این فیلم که بر اساس واقعیت زندگی جرمی به تصویر کشیده شده است بالا و پایین‌های زندگی ایمانی ما را در پس به وقوع پیوستن اتفاقات نشان می‌دهد. اتفاقاتی که هر لحظه آن می‌تواند از دو زاویه به زندگی ما ایمانداران جهت ببخشد یعنی؛ فاصله گرفتن از خداوند و یا محکم‌تر شدن در ایمان. همانطور که در کلام خدا آمده است و می‌دانیم شیطان همچون شیر غران در کمین است تا ما را در اتفاقات و از طرق مختلف در آزمایشات انداخته و ببلعد. در این فیلم جرمی را می‌بینیم که از درک آنچه برای ملیسا اتفاق افتاده ناتوان است به طوری که ناراحتی خود را با شکستن گیتار و فاصله گرفتن از خدا بروز می‌دهد. اما این خداوند است که عطای بخشیده شده در پس خواندگی او را از طریق نامه‌های ملیسای وفات یافته دوباره به سوی خود و نقشه بزرگی که برای جرمی در نظر دارد باز می‌گرداند.

در زندگی، هر کدام از ما استعدادهایی انتسابی یا اکتسابی داریم مانند نقاشی، هنر موسیقی و غیره و در این فیلم پدر جرمی به او یادآور می‌شود که موسیقی در زندگی خودش حکم سرگرمی و تفریح را داشته ولی برای جرمی هدیه و عطیه‌ای است که خدا در او قرار داده و می‌بایست با جدیت به آن عطیه بنگرد. همچنین هر کدام از ما نیز خواندگی و عطیه‌ای داریم که از طرف خدا به ما بخشیده شده و چقدر حائز اهمیت است که بتوانیم آن عطیه را تشخیص داده و در مسیر خواندگی خود گام برداریم.

این فیلم پر از دیالوگ‌های زیبای کتاب مقدسی است که نشانگر تأمل ملیسا و دیگر بازیگران این فیلم بر کتاب مقدس می‌باشد. در طول فیلم می‌بینیم حتی با توجه به فشارهای روحی و روانی که بر زندگی تازه شکل گرفته جرمی و ملیسا سایه افکنده آنها نیز در این سختی‌ها همچنان استوار ایستاده‌اند و چشمان خودشان را به مظهر کامل ایمان یعنی عیسی مسیح دوخته‌اند و چه درس بزرگی است برای هر یک از ما که در طول زندگی کتاب مقدس را از جلوی چشمان خود دور نکنیم و آن را هر لحظه در زندگی خود به کار ببندیم چرا که تنها با قوت او و هدایت روح خدا است که می‌توان با ایمان از سختی‌ها عبور کرد. تماشای این فیلم زیبا را به همراه خانواده و یا دوستان به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم و از شما می‌خواهیم بازخورد و نقطه نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

کانون شادی
شناي پروانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست