نمودار متوازن

 نمودار متوازن

اينروزها و هفته‌ها در هر خبر و محفلي صحبت از نوسان و فراز و نشيب‌هاي متغير بورس و ارز و طلا و… است. راننده تاکسي مانند خبرگزاري شبکه جهاني بالا رفتن و پايين آمدن قيمت لير ترکيه و دلار آمريکا و تومان ايران را به هر مسافر و مشتري اعلام مي‌کند.

نمودار قيمت‌هاي پر فراز و نشيب هر ارز و جنس و کالايي، جهان را متشنج کرده است. انگار نگاهي يا حتي اميدي حقيقي به آينده نداريم و درست مانند راه رفتن در تاريکي، فقط مراقب هستيم که پاهايمان را با شک و ترديد و وسواس بي‌حد به زمين بگذاريم و قدمي برداريم تا مبادا در چاله و مانعي بيفتيم و يا برخوردي منجر به صدمه داشته باشيم.

بعضي هم ترجيح مي‌دهند سر جاي خود ميخکوب بايستند تا شايد فرجي شود و کسي نوري را روشن کند تا آغازي باشد براي نگريستن و راه رفتن آنها.

نگاهي کمي آنطرف‌تر هم فراز و نشيب رابطه‌ها را فرياد مي‌زند. روزي مي‌خواهيم جانمان را براي هم بدهيم و ساعتي بعد تنفر و دوري را مي‌طلبيم و خيانت‌ها را پيشه مي‌کنيم.

دنياي‌مان پر شده از نمودارهاي بالا و پايين که شک و وحشت از آينده را در دل‌هايمان آبياري مي‌کند.

پس بر روي چه نموداري آرامي يابيم؟ در چه مسيري باشيم و بمانيم؟

مسيح خود را راه و راستي و حيات معرفي کرد. راهي که فراز و نشيب‌هايي هم دارد، اما اگر در راستي قدم برداريم و ادامه دهيم او ما را عبور خواهد داد و به مقصد و حيات ما را رهبري خواهد کرد.

شايد اينروزها درست مثل سال‌هاي قبل است و چيز تازه‌اي نيست. فراز و نشيب‌ها که هر روز زندگي‌مان را در تاريکي بيشتري از وحشت و ترس فرو برده است. اما مسير رو به تاريکي مسيري رو به حيات نيست بلکه جدايي و مرگ.

آمين، چنانچه او ما را فراخواند تا به او چشم بدوزيم عمل کنيم. او وعده داد که در اين راه و تا پايان اين عصر در فراز و نشيب‌ها با ما خواهد بود و به سمت حيات و تازگي و آرامي رهبري‌مان خواهد کرد.

در او که سنگ زاويه است حتي اگر نموداري پر فراز و نشيب داشته باشيم به مقصدي نيکو ما را خواهد رسانيد و در طي اين مسير هر روز نه افسوس و حسرت بلکه شکرگزاري و برکت را خواهيم چشيد.

امروز نمودار زندگي‌مان در دستان کيست و يا تحت تاثير چيست؟ قدرت‌ها، سازمان‌ها و دولت‌هاي اين زمان و يا در دستان خداوند قادري که ما را در راه و راستي به حيات فرا مي‌خواند؟

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دانیال
دعا آذربایحان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست