نوشیدنی مهیتو

با شکرگزاری و حمد خداوند، مجله شماره ۲۶ را آغاز کردیم. اراده خداوند در حال به انجام رسیدن است، لیکن خوشحالیم که در این مسیر سهمی هم به تک‌تک اعضای این مجله داده شده تا نقشی در این مسیر و اراده ایفا کنند، آمین که این قنطارها رشد کرده و ثمر نیکو داشته باشد.

خداوند خدای عهد و پایبندی‌ست. خداوند، خود را به ما مکشوف کرد تا عهدی جدید با ما ببندد و این عهد عظیم را با خون خود مهر و موم کرد تا انسان‌ها را از مرگ و اسارت رهایی دهد. آمین که ما هم بتوانیم در جواب این عهد پایدار بوده و پایبندی خود را به خداوند اعلام کنیم که ارزش و بهای این خون را می‌دانیم.

در فصل گرما جای یک نوشیدنی خنک خالی است. همراه با برادر سعید هستیم که به تازگی به این خانواده الهی پیوسته و نجات را دریافت کرده‌اند. این عزیز نیز همچون میهمانان دیگر خالصانه تجربیات خود را در اختیار ما گذاشتند. آرزو دارم همه ما سخاوت انتقال تجربیات‌مان را به دیگران با تمامی وجود پیدا کنیم و هر روزه باعث رشد و شاگردسازی شویم.

سلام، من سعید هستم و چند سالی در ایران به عنوان آشپز و سرآشپز فعالیت داشتم. امروز در جایی که هستم برای خداوند خدمت می‌کنم و در حال حاضر خوشیِ من از این است که در مجله‌ای که برای جلال نام خدا شروع به حرکت کرده همراه هستم. برای این شماره نوشیدنی موهیتو را در نظر گرفتم که با ترکیبی از نعنا و لیمو جانی تازه در گرمای تابستان به انسان می‌بخشد.

مواد لازم:

* لیمو ترش3 حلقه

* برگ نعنا درشت و تازه ۱۵ برگ

* آب سودا (گازدار) ۵۰۰ سی‌سی

* شکر ۳۰ گرم

طرز تهیه:

* ابتدا شکر را با ۲ قاشق غذا خوری آب جوشیده روی حرارت آب می‌کنیم و تا اتمام کار در یخچال می‌گذاریم.

* سپس در لیوانی مناسب برای موادی با این حجم، ورقه‌های لیمو را هسته‌گیری کرده و با نعنا در لیوان می‌ریزیم.

* با وسیله‌ای چوبی به صورت مثال (انتهای گوشت کوب چوبی) شروع به کوبیدن لیمو و نعنا می‌کنیم، به صورتی که بافت پوست لیمو از هم جدا نشود ولی عصاره‌اش کامل خارج شود.

* بعد از اتمام کوبیدن ۲ حلقه از لیموها را خارج کرده و یک حلقه را در لیوان باقی می‌گذاریم.

* پس از آن شکر آب شده را اضافه کرده و در آخر سودا را به آن می‌افزاییم.

توجه داشته باشید که در کشورها و مناطق مختلف طرز تهیه این نوشیدنی را با اضافه کردن مقدار کمی مشروباتِ الکلی متفاوت می‌سازند که البته پیشنهاد ما به شما همین طرز تهیه‌ای‌ست که در بالا ارائه دادیم.

نوشیدنی شما آماده سرو است، نوش جان.

در پناه خداوند عیسی مسیح تابستانی دلپذیر و پر از برکت را برایتان می‌طلبم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

خبر
QR کد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست