استان گیلان

عيسی به ايشان فرمود: «من هستم، نترسيد!»يوحنا باب 6 آیه 20
یهوه صبایوت خدای لشکرها، ارتشی از زنان و مردان دعا را در سراسر دنیا از هر قوم، ملت و زبان رهبری می‌کند و عیسی مسیح امروز ما را کلیسا می‌خواند تا در دعا بایستیم.
خداوندا! ای قدوس! شکرگزار هستیم که فرصتی دوباره مهیا شد تا برای کشورمان ایران، برای مرز و بوم آن در حضور تو دعا کنیم. در نام عیسی مسیح، «استان گیلان» را به حضور قدوست بلند می‌کنیم.
خداوندا! تو در این استان بخرام و درب‌های برکت آسمان را بگشا.
شکرت می‌کنیم ای خداوند قدوس! برای صنعت انگشتان تو در این مکان، برای جنگل‌ها و این همه زیبایی که در خلقت تو است. برای کشاورزان زحمتکش شکرگزاری می‌کنیم، لطف و رحمت تو از آسمان بر محصولات آنها جاری باشد. برای شالیزارهای برنج در دعا هستیم و قوت تو را بر جسم و جان افرادی که در آنجا کار می‌کنند ای‌ خداوند! اعلام می‌کنیم. خداوندا! برای باغداری و کشاورزی این استان در دعا می‌ایستیم، برکت تو بر مرکبات و محصولاتی که می‌کارند و درو می‌کنند، باشد، زیرا برکت دهنده به راستی تو هستی، همچنین قلب‌های ایشان مانند محصولاتشان پر از ثمره و میوه‌هایی از رحمت و بخشش تو باشد.
خداوندا! مسئولین کشور ایران خصوصاً استان گیلان را به حضورت می‌آوریم تا از شناخت محبت و کلام تو پر بشوند و در نام عیسی مسیح قلب‌ها لمس شود.
خداوندا! چه ورزشکارانی هستند که در این استان پرورش یافته و به جامعه تحویل داده شدند، از تو تشکر می‌کنیم برای این ورزشکاران، آمین هدف و مسیرشان را در نام عیسی تشخیص بدهند و آن را پیدا کنند. ای پدر! حفاظت و قوت تو را بر فکر، روح، قلب و جان‌های مردم این استان می‌طلبیم. خداوندا! آرامی و تسلی تو را بر سوگواران و ماتمیان می‌طلبیم تا شادی از دست رفته خود را در تو پیدا کنند و ردای ستایش تو و شکرگزاری را بر تن کنند.
ای پدر جان! برای گردشگری این استان دعا می‌کنیم باشد که مسح محبت و مهمان‌نوازی تو بر ساکنین این استان باشد و محافظت تو را بر منابع طبیعی و حیات این استان اعلام می‌کنیم. آمین مسافرانی که از نقاط مختلف جهان به گیلان سفر می‌کنند هر جای این مکان که پا می‌گذارند و طبیعت، دریا، جنگل و شالیزارها را مشاهده می‌کنند جلال و شکوه تو را ببینند و لبریز از شکرگزاری گردند.
خداوندا! امنیت و محافظت مسافران را در جاده‌ها به تو می‌سپاریم.
خداوندا! به نام یگانه فرزندت عیسی مسیح برای بیماران درمان تو را می‌طلبیم چون تو، خدای شفا دهنده هستی.
بیمارستان‌ها و طبیبان را به دست‌های تو می‌سپاریم. باشد که نجات را در تو دریافت کنند و زندگی دیگران را نیز نجات دهند.
خداوندا! روابط را به حضورت ‌می‌آوریم، تو بیاموز و ما را تو هدایت کن، زوج‌ها، مجردین و مطلقه‌ها را تا آنچه خواست و اراده تو هست انجام گیرد؛ ای پدر! تو هدایتگر جوانان باش تا با تو در هر شرایطی عبور کنند؛ روشنایی به فکر ایشان ببخش تا معنی ازدواج را درک کنند تا انتخاب‌ها در یکدلی با تو باشد.
خداوندا! نیاز اول و آخر ما تو هستی، باشد که کلام تو گوش مردم این استان را نوازش کند و بر قلب‌های ایشان بنشیند تا به این درک از کلامت برسند که تو اول و آخر هستی و به حضور پر جلال تو قدم بردارند و رابطه با تو را بچشند.
مدارس استان گیلان را زیر پوشش خون تو اعلام می‌کنیم، باشد که مدیران، مربیان و معلمین تو را بشناسند و تعلیماتشان در تو ریشه گیرد؛ همچنین دانش‌آموزان نظم و اطاعت را از تو بیاموزند. ای پدر! شکر برای دانشگاه‌ها و برای استاد و دانشجوها، باشد که در تو تعلیم گیرند و در فراخوندگی و رسالت خود قرار گیرند و به مردان و زنان تو مبدل شوند به پزشکان و مهندس‌ها و … کسانیکه تو را خدمت می‌کنند.
ای خداوند! زنان باردار این استان را به حضورت می‌آوریم، خداوندا! درک و فهم ببخش آنها را، تا بدانند تو پناه آنها هستی و دردهای این عزیزان را مرهم، تا نترسند و به تو اعتماد کنند و بتوانند خودشان و فرزندشان را به تو بسپارند.
خداوندا! برای زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست این استان دعا می‌کنیم، برای فقیران، کوران، ناشنوایان، معلولین و برای کسانی که در بستر ناتوانایی‌ها زخم بستر گرفتند، می‌طلبیم تا تو را بیابند و در تو ای خداوند! برخیزند و درخشان شوند.
برای ایمانداران، کلیسا‌ها و مبشران در این استان و کشورمان در دعا می‌ایستیم تا با شهامت کلامت را ای خداوند! به قلب‌ها برسانند و در امنیت و حکمت کار تو را به انجام برسانند.
ای خداوند! شکرت می‌کنیم که تو ما را همکار خود خواندی و یاری کردی تا برای استانی دیگر از استان‌های کشورمان در دعا بایستیم. شکر برای فیض عظیمت که به رایگان به ما دادی نه به اعمال نیک ما بلکه به خاطر لطف بی‌مانندت. دعاهایمان را به حضورت آوردیم و ایمان داریم تو به آنها آمین گفتی و در زمان و وقت خودت دریافت می‌کنیم. در نام عیسی مسیح آمین.

 

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

طابیتا
مجله فرهنگ و هنر شماره88

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست