کتاب مقدس همراه شما و در تلفن همراه شما!!!

سلامتی و صلح خداوند بر شما خواننده عزیز بخش تکنولوژی

در این شماره با یادآوری برخی از امکانات کاربردی و جذاب اپلیکیشن “کتاب مقدس (Bible)” محصول گروه “YouVersion” همراه شما خواهیم بود.

امکاناتی که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد شامل استفاده آفلاین (دانلود ترجمه‌ها)، مقایسه یک یا چند آیه در ترجمه­های مختلف، موضوعات طبقه بندی شده در کتاب مقدس (دیدگاه کتاب مقدس درباره آن موضوع) و در نهایت امکانی با عنوان “مرتبط (Related)” می­باشد.

برای استفاده آسان­تر (بدون نیاز به اینترنت) از این اپلیکیشن، می­توانید ترجمه­های مورد نیاز خود را دانلود کرده و به راحتی از آن استفاده کنید (برای دانلود ترجمه­ها نیاز به اتصال اینترنت می­باشد).

به همین منظور در صفحه اصلی برنامه وارد بخش “بخوانید” شده (قرمز رنگ در تصویر 1) و سپس در بالای صفحه روی نام ترجمه (مطابق تصویر) زده  (سبز رنگ در تصویر 1) تا وارد قسمت “ترجمه­های کتاب مقدس” شوید (تصویر 2).

پس از ورود به این بخش گزینه “زبان” را انتخاب کرده (سبز رنگ در تصویر 2) و از لیست “همه” و یا “پیشنهادی” زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده (زرد رنگ در تصویر 3) تا لیستی از ترجمه­های آن زبان نمایش داده شود. پس از انتخاب ترجمه مورد نظر با انتخاب گزینه دانلود، نصب این ترجمه آغاز خواهد شد (آبی رنگ در تصویر 2) و پس از اتمام دانلود علامت “تیک” در مقابل آن ترجمه ظاهر خواهد شد.

برای مقایسه یک یا چند آیه در ترجمه و حتی زبان­های گوناگون می­توانید با انتخاب آن آیه، از گزینه­های پایین صفحه “مقایسه” را انتخاب کرده (قرمز رنگ در تصویر 4) و (در صورت دانلود کردن ترجمه­های مختلف از قبل) شاهد لیستی از ترجمه­های مختلف از آن آیه باشید (تصویر شماره 5).

توضیح کامل این امکان را می­توانید در شماره 28 مجله اسمیرنا قسمت تکنولوژی مطالعه کنید.

امکان بعدی و بسیار کاربردی برای مشتاقان کلام خدا و حتی عزیزانی که به عیسی مسیح ایمان نیاورده­اند، امکان “موضوعات طبقه بندی شده” در کتاب مقدس می­باشد. این امکان در نسخ چاپی کتاب مقدس به صورت لیستی در انتهای کتاب موجود می­باشد که در اینجا نیز به صورت دیجیتال قابل دسترسی و استفاده می­باشد. این قسمت به شما کمک می­کند تا در شرایط گوناگون (احساسات، مشکلات، نیاز به راهنمایی در سختی­ها و…) از آیات کتاب مقدس و کلام خداوند بهره­مند شده و آن را به کار گیرید.

برای استفاده از این امکان (به اتصال اینترنت نیاز دارد) از گزینه­های پایین صفحه اصلی، گزینه “اکتشاف” را انتخاب کرده (قرمز رنگ در تصویر6) تا به قسمت جستجو وارد شوید و در اینجا از قسمت “کتاب مقدس درباره موضوع زیر چه می­گوید”، موضوع مورد نظر خود را انتخاب کرده (آبی رنگ در تصویر 6) و آیات مربوط به آن را مطالعه کنید.

امکان بسیار جالب دیگر که در انتهای این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد امکان “مرتبط” می­باشد. با استفاده از این امکان می­توانید دیدگاه، نظرات و حتی برکات سایر ایمانداران مسیحی در سرتاسر دنیا و به زبان­های مختلف را مشاهده و حتی در مورد آن نظر داده و همچنین نویسنده آن را به لیست دوستان خود در اپلیکیشن اضافه کرده و با برقراری ارتباط با آن شخص مشارکت داشته باشید.

برای استفاده از این امکان جالب که نیازمند بهره بردن از اینترنت را دارد بعد از انتخاب یک آیه می­بایست از گزینه­های زیر صفحه، گزینه “مرتبط” را انتخاب کرده (سبز رنگ در تصویر 4) تا وارد قسمت مربوطه شوید. در این قسمت در بالای صفحه “یادداشت­های مرتبط” را انتخاب کرده (قرمز رنگ در تصویر 7) و شاهد نظرات و نوشته­های دیگر خوانندگان این آیه باشید.

در اینجا لازم است تا نکته­ای را یادآوردی کنیم؛ برای استفاده از تمام امکانات این اپلیکیشن به صورت کامل، می­بایست بعد از نصب این اپلیکیشن با استفاده از ایمیل خود حساب کاربری ایجاد کرده و سپس به اپلیکیشن وارده شده و استفاده کنید. نحوه ایجاد حساب کاربری و راه اندازی اولیه، در شماره های ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مجله اسمیرنا برای آموزش شما عزیزان به طور کامل توضیح داده شده است.

امیدواریم که یادآوری و مرور امکانات جالب این اپلیکیشن باعث تشویق شما برای گذراندن وقت خود در کتاب مقدس و مطالعه کلام خداوند بشود و از آموزه­ها، حکمت­ها و راهنمایی­های آن برکت گرفته و در زندگی خود بکار برده و با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

فرا رسیدن نوروز باستانی را به شما شادباش گفته و آغازی بهاری را در نام مسیح برای شما می­طلبیم، آمین.

تا شماره بعدی مجله و موضوع دیگری در تکنولوژی، شما خوبان را به دستان امن و قدرتمند خداوند می­سپاریم.

محمد روح‌بخش

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

سبزی پلو ماهی
ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست