آخرین بوسه

آخرين بوسه!

نوروز بر شما مبارک. نوروزي که مي‌تواند نه روز و تاريخ نو، بلکه نگرش و تصميمي نو در زندگي‌مان باشد. تصميمي نو که مي‌تواند در مسير خودبيني و خودخواهي باشد و ثمره‌اي جز غرور نخواهد داشت و نفاق و يا مي‌تواند به سمت ساختن دوستي‌ها و رابطه‌ها باشد و به يکديگر انديشيدن‌ها.

اين روزها در ايران بوي بهار و نوروز از هر کوچه و برزن و از ماهي‌هاي قرمز و سبزه‌هاي تزيين شده در بساط کنار خيابان به مشام مي‌رسد و ديده مي‌شود. اما جهان در شوک ديگري است … جنگ…. آوارگي….

روسيه به اوکراين حمله کرد و در تجاوزي قدرت خود را به رخ جهان مي‌کشد. قدرتي که در پس خودخواهي و در مسير خودبيني پيش مي‌رود. در اين نگرش، مردمِ بي‌پناه و ترس کودکان گويي اهميتي ندارد… ويرانيِ خانه‌هايي که ماواي خانواده‌ها بود اهميتي ندارد… ساختمان‌ها و دانشکده‌هاي مخروب اهميتي ندارد…. چرا که تشنه قدرت طلبي‌هاست!

مادراني که پس از گذراندن و ديدن جنگ‌هاي بسيار و چشيدن ترسي عميق در دل، نسلي را بزرگ مي‌کرد که با دوري از جنگ در اين ترس ساکن نباشند ….. حال کودکان نيز باز هم اين ترس را چشيدند و شاهد جدايي پدري بودند که براي ايستادن در برابر دشمن، آنها را براي خداحافظي مي‌بوسد. شايد آخرين بوسه … شايد آخرين آغوش … و شايد آخرين ديدار.

نوروزي براي بچه‌ها و نسلي که شايد روزي نو است اما مسيري به تاريکي و سردي و غم‌ها…

جهان در شوک اين نوروز است اما براي نسل حاضر، اين نو بودن بوي تازگي و حيات نمي‌دهد بلکه بويي از مرگ و سياهي و تاريکي.

بياييد امروز در نوروز ايران‌مان به تاريخ و ساعت نوروز فقط متمرکز نباشيم بلکه به شروع فکري نو و نگرشي تازه به دنياي اطراف‌مان، به قلبي نو که براي ديگران هم مي‌تپد و در پس خودخواهي‌ها پنهان نشده باشد بيانديشيم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دعا برای استان مرکزی
بازخورد داستان نیکلاس تولد عیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست