ایران

«در آغاز کلام بود و کلام با خدا بود و کلام، خدا بود؛ همان در آغاز با خدا بود. همه چیز به واسطه او پدید آمد، و از هر آنچه پدید آمد، هیچ چیز بدون او پدیدار نگشت.» یوحنا 1: 3

خدای لشکرها ارتشی از زنان و مردان دعا را در سراسر دنیا از هر قوم و ملت و زبان رهبری می‌کند و عیسی مسیح امروز ما را کلیسا می‌خواند و می‌فرستد تا شالوم را خانه به خانه در سرزمینمان ایران اعلام ‌کنیم.

 ای خداوند هستی بخش تو را برای سرزمینمان ایران، این خاک غنی و پربها شکر می‌کنیم. برای تمامی ثروت، ذخایر و معادنی که به همه مردم ایران بخشیدی از تو سپاسگزاریم.

برای تک تک مردان و زنانی که به عنوان هموطن به ما بخشیدی و برای اینکه هر یک از ما را به انواع هنر و ذوق، حکمت و دانش آراستی، تو را شکر می‌کنیم و از تو ممنونیم. محافظت تو را می‌طلبیم تا مردم در این دوران سخت با حکمت و قوت تو پیش روند و تو را که آرامی دلها هستی بشناسند، مردم سرزمینمان امروز نیاز دارند قلب تو را بشناسند. اتحاد و یکدلی با تو را بریا سرزمینمان از تو خواستاریم.

امروز ای خداوند، ایران عزیزمان را از شمال و جنوب، مشرق و مغرب به حضور تو بلند می‌کنیم و به نام عیسی مسیح می‌طلبیم که تسلی و آرامی تو بر دل‌های زخمی و مجروح بریزد و دست شفادهنده تو ای طبیب اعظم دردهای مردممان را شفا و سلامتی ببخشد. در نام عیسی مسیح می‌طلبیم در این روزهای سخت تو یاری دهنده و مددکار ما باشی و همانطور که در کلامت گفتی به همه آنان که سوگوارند تاجی به عوض خاکستر ، روغن شادمانی به عوض سوگواری، و ردای ستایش به جای روح یأس ببخشی تا جلال تو نمایان شود.

به طور خاص استان گلستان را به حضورت می‌آوریم، ای نور جهان چشمان مردم این استان را به برکاتت بگشا. شکر برای این استان با جنگل‌ها و مراتع سرسبز، خدای قدوس رودهای پرآب، چشمه‌ها، آبشارهای زیبا، همگی زیبایی و جلال تو را فریاد می‌زنند. خداوندا ممنون هستیم برای زمین‌های حاصلخیز کشاورزی، شکر که برکات تو همیشه جاریست. شکر برای رحمت و فیض تو که هر روز برکات و نعمت‌های تو را دریافت می‌کنیم. ای صخره ابدی ای خدای بنا کننده، پادشاهی تو بیاید، ای خالق آسمان و زمین، امروز همه اقوام ساکن در این استان، فارس‌ها، ترکمن‌ها، طبری‌ها، بلوچ‌ها، سیستانی‌ها، کردها، آذری‌ها، قزاق‌ها، ترک‌ها و همه مردم این استان را به نام عیسی مسیح برکت می‌دهیم و روشنایی تو را بر قلب‌ها اعلام می‌کنیم، شفا و نور تو از آسمان بر خانه‌ها جاری شود. ای ادونای، صاحب و سرور تمام قوم‌ها، گرچه زبان‌ها متفاوت هستند دعا می‌کنیم به نام عیسی مسیح که در تو یکدل شوند و با قلبی از جنس تو کنار هم قرار گیرند و همدیگر را بیش از پیش محبت کنند.

خداوندا عزیزان چادرنشین ساکن این استان را به حضورت می‌آوریم، ایمان داریم تو خدای مهیا کننده هستی، امکانات رفاهی و بهداشتی را برای عزیزانمان می‌طلبیم، سلامتی بر زندگی‌ها ساکن شود و در حفاظت و امنیت تو قرار گیرند. الشادای، خدای قادر مطلق می‌طلبیم برای مردم خانه و مسکن مهیا و بنیان خانواده را بنا کنی.

ای خدای برکت دهنده، برکت تو را اعلام می‌کنیم به زنان و مردان این سرزمین که با هنر قالی بافی و جاجیم بافی زندگی می‌کنند و با هنر دستانشان جلال تو را فریاد می‌زنند.

حکمت تو بر مسئولین برای نگهداری از گونه‌های نایاب (در خطر انقراض) قرار گیرد تا از امانت تو به نیکویی مراقبت کنند و با حکمت تو سیلاب‌ها را کنترل و از باران رحمت تو به نیکویی بهره برند. خداوندا تو ابرهای پر از باران رحمتت را هدایت کن تا زمین نیکوی تو را سیراب کنند. ای پدر قدوس تنها تو پاک و قدوسی، تنها تو قاضی هستی، تو تنها راه و راستی هستی. حکمت تو بر قاضیان این استان قرار گیرد تا مشکلات قضایی این مردم در راستی تو به نیکویی به انجام رسد.

قوت و قدرت تو پدر جان با گروه‌های هلال احمر باشد تا در مواقع سخت به تو که صخره هستی پناه بیاورند و با قدرت تو بایستند و فرزندانت را خدمت کنند. مشکلات ورزشکاران را تو هموار کن تا سلامتی و شادی تو را به نسل آینده اعلام کنند. خدای مهیا کننده، مشکلات جوانان و اشتغال آنها را به حضورت بلند می‌کنیم خداوندا تو کاری نیکو در اراده خودت مهیا کن و بینشی برای دریافت حقیقت به آنها ببخش.

خداوندا زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست را بر تخت پادشاهی تو قرار می‌دهیم. طبق وعده‌ات خداوندا تو در ضعف‌هایشان قوت باش تا به تو تکیه کنند، تو مرهمی باش بر زخم‌ها، نور تو بتابد بر قلب‌ها تا نسل آینده در تو رشد کنند، مهر، محبت و عشق تو را بچشند و محبت تو را در قلب‌ها جاری کنند. مسح مادری تو با آنها باشد. ازدواج‌ها را برای خودت جدا و تقدیس کن تا معنای حقیقی ازدواج را درک کنند و از حضور تو در رابطه‌هایشان لذت ببرند. به نام مسیح قدرت تاریکی را در هم شکسته اعلام می‌کنیم و هر فکری برای فال و فالگیری را به اطاعت از مسیح فرمان می‌دهیم.

خداوندا ای راه راستی و حیات، بیداری تو را بر مبشرین در ایران می‌طلبیم تا در جای جای این سرزمین شادی، آرامش و شفای تو را بر گردشگران و مردم اعلام کنند، قلب‌ها نجات تو را بشنوند و شفای تو را دریافت کنند، باشد که در حفاظت تو باشند از فریب‌ها وگزندهای این دنیا. کلیساهای این استان را تو بنا کن تا در تو رشد کنند و روغن روح تو وجودشان را پر کند.

به نام پر جلال مسیح خداوند دعا کردیم با شکرگزاری و سپاس آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

آزار و جفا ها در قرون وسطی
77مجله فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست