جعبه پرنده

شناسنامه فیلم:

جعبه پرنده “BirdBox” ساخته سوزان بیر این روزها در جمع پُر بیننده‌ترین آثار در نت فلیکس قرار دارد. بازی بسیار ماندگار  ساندرا بولاک که چندی پیش فیلم مهیج “هشت یار اوشن” را بر روی پرده داشت در این اثر نیز چشم‌گیر است. نویسنده پر آوازه این اثر یعنی اریک هایزر که پیش از این آثاری همچون “ورود” (2016) و “لایت آوت” را در پرونده خود دارا است این بار نیز اثری بسیار قابل تامل برای تماشاچی خود به ثبت رسانده است.

خلاصه فیلم:

موجود یا موجودات تاریکی در بیرون خانه هستند که با نگاه کردن به آنها، انسان‌ها به سمت خودکشی می‌روند و خود را نابود می‌کنند و هیچ کنترلی بر خود ندارند.

در این میان مادری، سعی دارد دو فرزندش را به مقصدی برساند تا در امان باشند و در این مسیر باید بیاموزند که نگاه خود را در هر شرایطی بسته نگاه دارند تا موجود تاریک آنها را تسخیر نکند…

بررسی فیلم:

جعبه پرنده سمبلی از محافظت و مراقبت است. مراقبتی که در دنیای تحت حکومت تاریکی ما را از گزند و آسیب و سقوط و مرگ در امان می‌دارد.

در کل، داستانِ فیلم تاریکی و موجوداتی که در شهر هستند را به تصویر نمی‌کشد، همانگونه که تاریکی و شریر را بخوبی نمی‌شناسیم و فقط از عملکرد و رفتار آن که نتیجه و ثمری جز مرگ و دوری از خدا ندارد نمی‌شود شناخت.

تاریکی‌ای که اگر به او اجازه دهیم وارد خانه و زندگی‌مان شده و سعی می­کند تا ما را در اختیار و برده خود سازد تا به راهی که در اراده اوست قدم برداریم و آن راه جز تباهی و مرگ نیست.

تمام قربانی‌های تاریکی از راه چشم وسوسه می‌شوند و خود را تسلیم می‌کنند و اگر چشمانشان بسته و به جای دیگری خیره باشد با وسوسه و ترس سعی می‌کند تا چشمان را به خود جلب کند.

در انجیل متی باب 6 عنوان می‌کند: “چشم چراغ بدن است. اگر چشمت سالم باشد تمام وجودت روشن خواهد بود. اما اگر چشمت فاسد باشد تمام وجودت را ظلمت فرا خواهد گرفت.”

این فیلم برای یک ایماندار به مسیح معنی فراوانی دارد و بیاد می‌آورد که مراقب چشمانت در این دنیای سقوط کرده باش تا خود را به مرگ و دوری ابدی از خدای قدوس سوق ندهی چرا که خواست شریر اینست.

تماشای این فیلم برای افراد بزرگسال خانواده بسیار جذاب و پُر معنا و قابل تامل خواهد بود.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

کانون شادی
تنگه ابوقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست