جومانجی

شناسنامه فیلم:

فیلم سینمایی جومانجی(Jumanji)  محصول کشور آمریکا که در ژانر اکشن، فانتزی، ماجراجویی به کارگردانی Jake kasdan در سال ۲۰۱۷ ساخته و پرداخته و به دنیای سینما معرفی گردید، در این فیلم بازیگرانی همچون دایان جانسون، کِوین هارت، جَک بلَک و کارِن گیلان ایفای نقش می‌کنند.

خلاصه فیلم:

این فیلم داستان مهیج چهار دانش آموز است که هر کدام به خاطر اشتباهات و خطایی که انجام داده‌اند موظف به تمیز کردن انباری شلوغ و به هم ریخته می‌شوند. در این اتاق اشیاء قدیمی زیادی وجود دارد اما یک دستگاه بازی توجه این شاگردان کنجکاو را به خود جلب می‌کند و بعد از کمی زیاده روی دستگاه روشن شده و تک به تک آن‌ها را به داخل خود می‌کشد و این دانش آموزان خود را در شخصیت‌های یک بازی و در وسط جنگل می‌یابند که می‌بایست طبق قوانین این بازی را تا به انتها پیش برده و به انتها رسانند…

بررسی فیلم:

در واقع این فیلم زندگی خود ماست، با نگاهی عمیق‌تر به ساخت این کارگردان خوش ذوق زمانی را به یاد می‌آوریم که با گناه از نقشه خدا خارج شده و وارد یک بازی شدیم و مجبور به طی پروسه‌ای شدیم تا دوباره به نقشه خداوند بازگردیم. این پروسه خیلی پُر واضح در این فیلم به چشم می‌خورد.

بازیگران فیلم قابلیت‌هایی دارند که شاید برای دوستان دیگرشان حتی خنده‌دار باشد؛ هر کدام از آن‌ها با سه جان وارد این بازی شده‌اند و اگر در بازی جان‌های خود را از دست بدهند در زندگی واقعی نیز پایان آنها خواهد بود. بسیاری از ما نیز قابلیت‌هایی داریم که با بی‌توجهی با آن‌ها زندگی می‌کنیم و بی‌تفاوتی به این قابلیت‌ها در بعضی مواقع دچار تزلزل‌های بسیاری می‌شود که در جمع این تزلزل‌ها در آخر مرگ روحانی را تجربه می‌کنیم.

در این فیلم بازیگران، بارها برای نجات و حفظ جان خویش دوستان خود را قربانی می‌کنند تا به خط پایان برسند ولی بعد متوجه می‌شوند که راز این حقیقت در مشارکت و همدلی نطفه بسته است. ما در بسیاری از مواقع سعی بر این داریم تا هم شکل افرادی دیگر مثل بازیگری خاص، خواننده یا رهبر یا هر فرد دیگری باشیم ولی از یاد برده‌ایم که هرکدام از ما قابلیت‌هایی از سمت خدا دارد و هویتی در خداوند که اگر آن‌ها را بیابیم به طور معجزه آسایی می‌توانیم تاثیرگذار بوده و نقش خود را به بهترین نحو ایفا کنیم. این بازیگران این مهم را دریافته و با همدلی و مشارکت به سمت خط پایان به حرکت در می‌آیند.

تماشای این فیلم را به همه شما عزیزان اسمیرنایی توصیه کرده امیدواریم از تماشای فیلم لذت ببرید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

لاتاری
رهایی یا اسارت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست