سانسور و منع کردن معلمان از صحبت در مورد خدا در مدارس چین
طبق گزارش جدیدی که از مرکز مطالعات آموزشی منتشر گردید دولت چین با هر معلمی که در مورد مسائل دینی با بچه‌ها صحبت کند، به شدت برخورد خواهد کرد و در این راستا افراد جاسوسی را تعیین کرده‌اند که در مورد سابقه‌ی مذهبی این معلمان تحقیق کرده تا آنها را پیدا کنند. این مرکز اعلام می‌دارد که تمرکز دولت و رژیم کمونیستی چین برای سرکوب صحبت‌هایی که درباره‌ی خدا در جهت رشد و شناخت خدا می‌باشد به شدت برخورد قاطع می‌کند.
بر اساس این گزارشات از سمت خبرگزاری موسسات خدمات مسیحی اینطور عنوان شده است که مقامات چینی نظرات شدیدی را بر معلمان خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که هیچ حرفی در مورد دموکراسی، آزادی، صحبت در مورد خدا و دین و هرگونه چارچوبی در مورد خدا بیان نشود و گفتن اینگونه مطالب ممنوع شده است. همچنین معلمانی که خودشان در حال حاضر اعتقادات مسیحی و باورشان به خداوند، تهدیدی برای حزب کمونیست چین محسوب شود و با آنها برخورد خواهد شد و بخاطر عقاید خدا باورانه‌شان آنها را از تدریس در نظام آموزشی چین منع کرده و برکنار می‌کنند.
بسیاری از معلمان در کالج‌ها و مراکز ابتدایی شکایت کرده‌اند که شغل خود را از دست داده‌اند. معلمان ناشناس دیگری بخاطر اعتقادات شخصی و درونی این معلمین و نه تنها به خاطر صحبت در مورد اعتقاد‌تشان دولت با آنها برخورد می‌کند بلکه ‌مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و از اینکه بتوانند در نظام آموزشی شغلی داشته باشند آنها را محروم می‌کنند. یکی از این معلمان اینطور عنوان کرده است که افرادی از اعضای حزب کمونیست چین وارد کلاس‌های آموزشی می‌شوند و مواردی را یادداشت و خلاصه-نویسی می‌کنند.
آموزش و پرورش در این خصوص سکوت کرده و خود اجازه داده تا تاثیر مکانیزم کمونیستی در دراز مدت پر رنگ‌تر و بیشتر شود. آغاز این ممنوعیت‌ها از سال ۲۰۱۶ بوده است، اما در طی چند ماه گذشته با شدت بیشتری با این معلم‌ها برخورد می‌شود. هرگونه صحبتی حتی به صورت استعاره و مفهومی و نمادین در مورد حزب کمونیست ممنوع است. دانشجویان و دانش‌آموزانی که در این نظام آموزشی رشد می‌کنند در ترس زندگی می‌کنند. حتی در ارتباط معلمان با بچه‌ها و برقراری ارتباط با آنها ترس دارند که سو برداشت صورت گیرد. در حال حاضر تعداد بی‌شماری از این معلمان مجازات شدند و تاکید شده که آنها علیه حزب کمونیست چین تبلیغ می‌کنند. در صورتی که هیچ مدرکی دال بر این اتهامات و پرونده‌ها وجود ندارد و اینگونه معلم‌ها، مخصوصاً آنهایی که مسیحی هستند را از اندیشه‌هایشان صلب می‌کنند و با حمله به آنها باورهایشان را مورد هدف قرار می‌دهند. اخیراً مسیحیان گزارش داده‌اند که حزب کمونیست چین یک کلیسای ۱۵۰۰ نفره را تعطیل کرده است و تمام تجهیزات امنیتی و دوربین-های مدار بسته در داخل کلیساها را ممنوع کرده‌اند و این اتهام به این کلیساها زده شده است که این‌ها با کتاب مقدس و انجیل و کتاب‌های بشارتی بر علیه حزب کمونیستی چین تبلیغ می‌کنند و آنها را مصادره کرده است.
(عکس معلم در حال تدریس)

شناسایی و دستگیری اعضای یک کلیسای خانگی در ایران
در ماه ژوئن در جزیره‌ی خارک، دولت ایران یک کلیسای هشت نفره‌ی خانگی را که فقط هشت جلد کتاب انجیل و تعدادی جزوه داشتند را دستگیر و روانه‌ی زندانی در شیراز کرد و آنها را به یک تا سه سال زندان و جریمه‌ی سنگین نقدی محکوم و همینطور با حکم ممنوعیت در شغل و حرفه‌ی تخصصی خود و در اشتغال به تحصیل و استفاده از هر نوع خدمات در دانشگاه‌های دولتی منع کردند و با نامه‌ای که از طرف دولت ایران از زندان به دانشگاه ارسال شده اخراج شدند. متاسفانه شاهد دستگیری افراد زیادی از کلیساهای خانگی در ایران هستیم که به آنها اتهام تبلیغ علیه نظام را می‌زنند؛ در صورتی که در جلسات کلیساهای خانگی در ایران هیچ‌گونه صحبت سیاسی گفته نمی‌شود و فقط در مورد صلح، کلام خدا و دوستی و محبت کردن صحبت می‌شود.
این حربه‌ای است که دولت ایران برای اینکه بتواند به کلیساهای خانگی حمله کند ‌و طبق قانون حقوق بشر مشکلی برای دولت ایران پیش نیاید از آن استفاده می‌کند. اما ایمانداران بسیاری هستند که در زندان‌های ایران به سر می‌برند و طی سال‌های اخیر شاهد این بودیم، که جمعیت بی‌شماری از این جفا‌ها و آزار و اذیت‌ها برای ایمانداران در ایران بود.
به گزارش خبرگزاری اسمیرنا و گفتگو با اعضای برخی از این خانواده‌ها، آنها عنوان کرده‌اند دانشجویانی که مشغول تحصیل هستند را از تحصیل منع می‌کنند و وقتی برای ثبت نام ترم جدید به دانشگاه رفته‌اند، به آنها گفته شده است که به علت سو پیشینه از شرکت در دانشگاه‌های دولتی و استفاده از خدمات آنها ممنوع هستید و اجازه‌ی ثبت‌نام مجدد دیگر نخواهید داشت.
از خداوند می‌طلبیم که قوت این عزیزان باشد و از این جفاها عبورشان دهد.

افزایش ربوده شدن دختران مسیحی در مصر
به گزارش خبرگزاری سی بی‌ان، تعداد دختران مسیحی که در مصر زندگی می‌کنند و توسط قاچاقچیان انسان ربوده می‌شوند رو به افزایش است. به دلیل عدم اهمیت دولت به خانواده‌های مسیحی، قاچاقچیان آنها را مورد هدف قرار داده و مورد سواستفاده‌های جنسی و ابزاری و قاچاق اعضای بدن قرار می‌دهند. مقامات مصری کمک چندانی برای یافتن فرزندان این خانواده‌ها نمی‌کنند.
به خبرنگار بین‌المللی گریلن اینگونه عنوان کرده‌اند که دختران مسیحی اغلب در کشورهای مسلمان مورد هدف مردان مسلمان قرار می گیرند و بسیاری از این مسلمانان همسایگانشان مسیحیانی هستند که با وجود فقر مالی و وضعیت سخت اقتصادی زندگی سالمی دارند. گروه کوپتیک عنوان کرده است که این آدم ربایی‌ها اغلب با اجبار به ازدواج منجر می‌شود. حداقل تعداد 500 زن و دختر از این طریق ربوده شده‌اند و این آمار رو به افزایش است. آنهایی که جوان‌تر هستند توسط مردان مسلمان انتخاب و مجبور به ازدواج با آنها می‌شوند. بقیه برای قاچاق اعضای بدن به قاچاقچیان تحویل داده می‌شوند.
بر طبق گزارشاتی از خبرگزاری‌های مصر مسیحیانی که ربوده شده‌اند و اطلاعاتی که در دست است، آنها مجبور به جهاد رحم شده‌اند. جایی که مسلمانان برای تولید نجات خودشان و افزایش جمعیت‌شان با این دختران رابطه‌ی جنسی اجباری برقرار می‌کنند. این موضوع فقط شست‌وشوی مغزی مذهبی نیست، این روشی است که به وحشیانه‌گرانه‌ترین و کثیف‌ترین نحو ممکن به جلو پیش می‌رود. پلیس تمایلی به پیدا کردن این افراد نشان نمی‌دهد. آغاز این اتفاقات در سال 2016 بوده است؛ ولی اوج این حملات در سال 2019 اتفاق افتاده و هر روز به این آمار افزوده می‌گردد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
یوتیوب و استفاده بهینه از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست