«ای خداوند، تو باعث رشد ملّت ما بودهای، و سرزمین ما را از هر سو وسعت دادهای و به این وسیله تو جلال یافتهای.»اشعیا باب 26 آیه 15

یهوه صبایوت خدای لشکرها ارتشی از زنان و مردان دعا را در سراسر دنیا از هر قوم، ملت و زبان رهبری می‌کند و عیسی مسیح امروز ما را کلیسا می‌خواند و ما را می‌فرستد تا برکت را خانه به خانه بر استان همدان اعلام کنیم…

ای خدای قدوس و سرمدی، اینک سر به آسمان تو بلند کرده‌ایم و با تمام دل و از صمیم قلب ‌در اتحاد برای استان همدان و شهرهای «ملایر، کبودرآهنگ، درگزین، نهاوند، اسدآباد، فامنین، تویسرکان، بهار، رزن» و هر کوی و برزن این استان کهن به حضور پر جلالت میآییم. ای پدر جان، لمس تو را بر یکایک خانهها و تمامی اماکن این استان میطلبیم باشد که با درک عشق تو برصلیب با تو ای خداوند زنده ملاقات داشته باشند.

خداوندا شکرگزار تو هستیم، به خاطر اقوامی که در کنار هم در استان همدان ساکن هستند، افراد فارسی زبان با گویش‌های «همدانی، لری، کردی، ترکی و ایلات عشایرقشقایی» و همچنین شکر برای ایمانداران این استان که نور و نمک تو در آنجا هستند و هر جایی که در آن قدم می‌گذارند نور حقیقی تو را انعکاس می‌دهند و زندگیشان و ثمرات آن نمایانگر ایمان به تو است. ای پدر جان، شکرگزار تو هستیم برای مردان، زنان، کودکان، خردسالان، نوجوانان و جوانان و افراد سالمند که در دامنه‌‌های کوه الوند زندگی می‌کنند. از تو می‌طلبیم که چشمانشان به نور تو روشن شود و گوش‌هایشان شنوای صدای تو باشد، تو در قلبشان ساکن شوی و زندگیشان را از برکت آکنده سازی.

خداوندا، حمد و سپاس می‌گوییم برای کلیساهایی که در «هگمتانه» است و همچنان استوار و پابرجا ایستاده‌اند. شکرت برای کلیسای «آنجلی»، دوکلیسا با نام «مریم»، کلیسای «گریگوری استپانوس»، کلیسای «رفائیل»، کلیسای «انجیلی.» از تو درخواست می‌کنیم، هر کسی که وارد این کلیساها می‌شود، از حضور تو پر و افکارش خالی از تاریکی شود و با توبه، نجات را دریافت کند و با ایمان به مسیح، زنده شود و تولد تازه را دریافت کند و به جمع خانواده الهی وارد شود، تا عضوی از اعضای بدن تو شود.

ای خداوند، قوت تو را میطلبیم برای ایمانداران این استان تا با هدایت و رهبری سر، که همان عیسی مسیح است، در مسیر، نقشه، برنامه و هدفی که تو برایشان داری گام بردارند و رشد کنند و در مسئولیت و وظیفهای که تو بر دوش آنها نهادهای قوی و دلیر باشند و از حکمت تو پر شوند و با اعلام مژده انجیل تو نجات را به دیگران هدیه دهند.

خداوندا، از تو می‌طلبیم که هدایتگر دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی و دانشجویانی که در دانشگاه‌های همدان مشغول تحصیل هستند باشی؛ هر آن کسی که جویای علم و دانش است، ابتدا در پی شناخت تو که خدای زنده و حقیقی هستی، باشد و بداند که دانش از آن توست، آمین که بتوانند امانت‌دار این هدیه الهی باشند و با حکمت تو از آن استفاده کنند و در هر رشته تحصیلی و شغلی که وارد می‌شوند، در برکت تو ساکن شوند و به نیکی انتقال دهنده آن به دیگران باشند.

خداوندا، تو آفریننده و خالق زیبایی‌های طبیعت هستی، شکرت می‌گوییم برای «کوه الوند، غار علی‌صدر، تالاب آبشینه،آبشار گنج نامه، دوزخ دره، دشت ‌میشان، سراب گیان، رود الوسجد، رود دره مرادبیگ، رود عباس آباد» و دره‌های آن که هر قسمتی از این طبیعت زیبا نام پر جلال تو را فریاد می‌زنند و حمد تو را می‌گویند. شهر اطلسی‌ها (همدان) با کوهستان‌های ستبر، رودهای جاری، گل‌های معطر و درختان استوار، فضایی دلنواز و روح بخشی را دارد که تو خالق آنها هستی. خداوندا، از تو می‌طلبیم، هر کسی که وارد طبیعت زیبای این استان می‌شود، جلال و ثمرات تو را در آن ببیند و در آن تأمل کند و به هر جایی که مینگرد، نشانههای تو را ببیند. ای خداوند به عزیزان این استان اعلام میکنیم به نام قدوس تو بیدار شوند و نام تو را بشناسند.

خداوندا، شکرگزار تو هستیم برای صنعتگرانی که در همدان زندگی می‌کنند، برای هنر فرش‌بافی و صنعت چرم‌سازی که به آنها بخشیده‌ای، باشد که این صنعت‌ها در دستان تو باشند، تا از آن استفاده شود. هر صنعتی که باعث برکت می‌شود با روش، ایده و هدف تو، در راه تو استفاده شود.

ای سرور سلامتی، ای یهوه رافا، تمامی ‌افراد بیمار این استان را به حضورت، می‌آوریم تا شفا و سلامتی تو بر آنها جاری شود.

ای پدر جان، برکت تو را به تک تک افراد ساکن در همدان اعلام می‌کنیم و از تو می‌طلبیم، هر کسی که در پی شغل است، برای او مهیا سازی. افرادی که در قرض، بدهی و مشکلات مالی هستند، روشنایی تو بر زندگی آنها بشود و حکمت تو را دریافت کنند تا از هر قرض و بدهی رها شوند.

افرادی را که بنا به هر دلیلی در زندان‌ها هستند ای خداوند، به حضور تو می‌آوریم می‌طلبیم قلبشان را لمس کنی، افکارشان را سلامتی بخشی و آنها را یاری دهی تا بخشش تو را دریافت کنند.

ای خدای رهایی بخش، افرادی که درگیر هرگونه اعتیاد، اسارت و بندی هستند به حضورت می‌آوریم و می‌طلبیم این اسارت‌ها را از آنها برداشته و در سلامتی و آرامش خود ساکن کنی تا در تو ثمره نیکو آورند و نام تو را جلال دهند.

خداوندا شکرگزار تو هستیم که بار دیگر مهیا کردی تا ارتشی از زنان و مردان دعا در کنار هم برای شهری دیگر از سرزمین زیبایمان ایران در دعا بایستیم.

شکر برای این همه جلال و زیبایی تو که به هر کجای این سرزمین چشم می‌اندازیم این جلال پیداست، فقط چشمانی بینا می‌خواهد. پدر آسمانی، ای قدوس، شکر برای فرزند یگانهات که خون خود را فدیه گناهان ما کرد تا با تو در رابطه باشیم. خداوندا، دعاهایمان را به حضورت آوردیم و با ایمان دریافت کردیم، در نام یگانه فرزندت عیسی مسیح آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

جروم اهل پراگ
مجله فرهنگ و هنر شماره86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست