فعالیت کلیسا در ۲۰۲۴
با توجه به سال نو و هدفهایی که خداوند به کلیسای خود می‌دهد. در سال ۲۰۲۴ رهبران مسیحی تصمیم گرفتند فعالیت بیشتری داشته باشند. در پی این تصمیمات آماری از مردم سراسر آمریکا گرفته شد که نسبت به جنسیت، سن، نژاد و تحصیلات میزان امید و دلسردی در آنها را به درصد عنوان کردند در این بین تعداد زیادی تصمیم گرفتند بیشتر به کلیسا آیند و وقتشان را در دعا و مشارکت سپری و به عده بیشتری کمک کنند.
با توجه به شرایط سخت که در جهان پیش آمده همانطور که عیسی ما را می‌فرستد تا فرزندان نور باشیم چه عالیست که به جای دلسردی و ناامیدی قدمی در انجام این هدف در این میان برداریم چرا که او امید و دلگرمی ماست. باشد که کلیساها در این ماموریت با اتحاد و یکدلی در سال جاری استوار شده و در قوت خداوند ادامه دهند.
محافظت خداوند و مسح او را در تک تک این تصمیمات اعلام می‌کنیم تا در اراده خدا پیروزی همکاری و با او بودن را بچشیم.

خودداری از تزئینات کریسمس در بیت‌لحم
مسیحیان «بیت‌لحم» به دلیل جنگ بین «اسرائیل» و «حماس» از تزئینات درخت کریسمس و چراغانی خودداری کردند.
در سال نو میلادی، دنیا شاهد درگیری‌های بین اسرائیل و حماس در «نوار غزه» بوده است و چند ماه متوالیست که از شروع این جنگ می‌گذرد. بیت‌لحم در همسایگی «قدس» در کرانه باختری قرار دارد و مسیحیان این شهر به دلیل جنگ فعلی و کشته و اسیر شدن بسیاری از مردم، تصمیم گرفته‌اند از تزئینات درخت کریسمس و چراغانی کردن خانه‌های خود و خیابان‌ها خودداری کنند. هر ساله در روزهای نخستین ماه دسامبر، رهبران کلیسا در بیت‌لحم گرد می‌آمدند و اقدامات لازم برای تزئینات خیابان‌ها و میادین شهر را انجام می‌دادند تا فصلی جدید از نیایش‌ها و شادی‌ها را قبل از تولد عیسی مسیح رقم زنند. «ابراهیم فالتاس» یکی از رهبران روحانی ارشد، در مقابل کلیسای «عیسی مسیح» گفت: «ما بیت‌لحم را حتی در زمان «کووید» چنین ندیده‌ایم، شهر خالی و غم‌انگیز است. امروز قرار بود روز شادی باشد، فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به دلیل افرادی که در این جنگ کشته شده‌اند، درد می‌کشند.» به همین دلیل برای اولین بار در بیت‌لحم، امسال هیچ درخت کریسمسی در میدان «ولادت» نصب نشده است. آذین نشدن درختان بیت‌لحم و این غم در سراسر شهر چقدر ما را به یاد زمان تولد عیسی می‌اندازد. در آن زمان «هیرودیس» پادشاه با قتل عام کودکان غم و اندوه را به شهر آورد و امروز نیز همان غم و اندوه در بیت‌لحم اتفاق افتاد گویی تاریخ تکرار می‌شود اما بیاد داشته باشیم که پادشاه عالم و نجات دهنده در همان زمان به دنیا آمد و حال شاید درخیابانها آذین نباشد اما باشد که صدای شادی و پرستش این نجات دهنده در قلبها برپا باشد.
بیایید برای بیت‌لحم در دعا باشیم تا تسلی یابند و کریسمس و نجات در قلبهایشان باشد. چرا که ما از آنکه جسم ما را می‌کشد نمی‌ترسیم بلکه نجات روح و جان در دستان خداوند است.

خدمت ناشنوایان در کلیسا
چگونه خدمت ناشنوایان در یک کلیسا، انجیل را با افراد کم‌شنوا به اشتراک می‌گذارد.
یک زوج ناشنوا از پنسیلوانیا به رهبری یک سازمان خدمات مسیحی برای جامعه ناشنوایان کمک وکلیساها را تشویق می‌کنند تا نیازهای افراد کم‌شنوا را در جوامع خود درک کنند.
«مگان» و «مت چوپک»، هر دو قبل از 5 سالگی ناشنوا شدند. آنها اکنون در 30 سالگی خود هستند و از اکتبر 2018 در اجتماعات ناشنوایان در کلیسای Redemption Hill خدمت می‌کنند.
آنها می‌گویند: «ما فقط می‌خواهیم به ناشنوایان کمک کنیم تا درک کنند که خدا ما را دوست دارد و نگرانی خدا قلب ما است، گناه ما و اینکه بعد از مرگ به کجا می رویم و ناشنوا بودن یا نبودن از اهمیت این مورد نمی‌کاهد.»
آنها واقف هستندکه مسائلی در مورد نحوه خدمت برخی از کلیساها به جامعه ناشنوایان وجود دارد اما اشاره به این دارند که به اندازه کافی خدمات ناشنوایان در سراسر کشور وجود ندارد. بسیاری از افراد ناشنوا هستند که تجربیات دردناکی از نفهمیدن انجیل را در کلیسا داشته‌اند. موضوع دیگر این است که درصد کمی از جامعه ناشنوایان نیز انجیل را در سطح ملی می‌دانند. شاید آنها با رفتن به کلیسا بزرگ شدند، یا بعداً سعی کرده‌اند تا به کلیسا بروند. با این حال مسئله رایج تجربه شده این است که اکثرا مترجمی در کلیساها وجود ندارد تا زبان اشاره را برای آنها انجام دهد. این یک مانع بزرگ زبانی بین آنها و هر کسی که در کلیساها می‌شنود ایجاد می‌کند.»
مگان چوپک 4 ساله بود که پس از رد شدن در آزمون شنوایی در مدرسه متوجه شد که از نظر قانونی ناشنوا است. مت چوپک گفت که در 3 سالگی متوجه شده است که ناشنوا بوده است. در سال 2019، مت چوپک عمل جراحی کاشت حلزون را انجام داد. از زمان انجام این عمل، او قادر به شنیدن صداهای کم با سمعک بوده است، اما همچنان از نظر قانونی ناشنوا محسوب می‌شود.
آنها معتقدند که خدا هنوز هم می‌تواند به همان روشی که در زمان‌های کتاب مقدس به چندین ناشنوا توانایی فراطبیعی شنیدن داده شد، شفا دهد.
با این حال، هر دو موافق هستند که کلیساها نباید این مفهوم را ترویج کنند که «شفا برای همه است» و اگر کسی شفا نگیرد، «بدون ارتباط کافی با خدا» است. بسیاری از ناشنوایان انجیل را تنها پیامی درباره سالم شدن بیماران می‌دانند و نمی‌دانند که انجیل همیشه سلامت جسمانی نیست بلکه اساساً برای این است که از نظر روحی سالم شویم. اهمیت درک هویت و شنوا شدن به امور الهی و شناخت خدا بسیار اهمیت بیشتری دارد چرا که بسیاری هستند گوش دارند اما نسبت به مژده نجات و کلام خدا ناشنوا هستند.
ما باید بفهمیم و به خودمان بگوییم، بله، خدا شما را دوست دارد. بله، خدا شما را همانگونه که هستید دوست دارد. مت چوپک گفت که نمی‌تواند به طور کامل بفهمد که چرا خدا به او اجازه داده از سنین جوانی ناشنوا شود. با این حال، او گفت که می‌داند خدا برای او هدف و برنامه‌ای دارد تا انجیل را به زبان اشاره با دیگران به اشتراک بگذارد.
برای خادمینی همچون مت و مگان که برای رساندن مژده انجیل به ناشنوایان قدم برمی دارند. باشد که خداوند خادمین بسیاری را برای این ماموریت مهم شعله‌ور کند چه در جامعه فارسی زبان چه در جوامع دیگر.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

نوری در تاریکی
سالاد انار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست