همه ما دعوت هستیم

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که بخشی از یک جنبش جهانی باشید که زندگی خود را با روش خدا می‌گذرانند، جنبشی که الهام می‌بخشد، متحول می‌کند و ایمانداران را برای انجام تمام کارهایی که خدا آنها را به انجامشان فرا خوانده است، مجهز می‌کند؟ وقتی به این موضوع فکر می‌کنیم کاملاً الهام بخش به نظر می‌رسد اما عملی کردن آن می‌تواند تجربه‌ای کاملاً متفاوت باشد.
نیک ووییچ، سخنران بین‌المللی مسیحی، معتقد است به عنوان جامعه‌ای ازایمانداران که همگی وقف یک هدف مشترک با استفاده از اصول مشابه هستیم، می توانیم با قدرت خدا و حقیقت تغییر دهنده زندگی انجیل عیسی بر هر گوشه و شکاف جامعه تأثیر بگذاریم.
نیک وویچ می‌گوید: «همه ما می‌توانیم تفاوت بیشتری در نام عیسی ایجاد کنیم، من فقط می‌خواهم مردم بفهمند که این فقط سخنرانان، کشیش‌ها و نویسندگان نیستند که واقعاً می‌توانند تأثیر بگذارند، بلکه همه ما با هم هستیم، همراه با ابزارهایی که در دست داریم تا در رسیدن به خوبی عمل کنیم و اساساً در جامعه و شهرها خود تأثیر بگذاریم.»
نیک سخنران عالی است که با میلیون‌ها نفر در 78 کشور مختلف جهان صحبت کرده است.
به عنوان کسی که بدون دست و پا به دنیا آمده است، شجاعت و سرسختی نیک برای زندگی، او را به یک متخصص در انعطاف‌پذیری و نگاه به زندگی از دریچه‌ فوق‌العاده الهام‌بخش تبدیل کرده است.
شاید خیلی مواقع عدم امکانات نداشتن پول، امکانات و تجهیزات مانع انجام این نوع زندگی برای ما شده اما خوب است بدانیم شرایط نیک وویچ او را از انجام ماموریت و خواندگی‌اش باز نداشت و ما هم امروز به عنوان ایمانداران وارثین هستیم و کلام خدا به ما توانایی داده تا با امید و تسلی که از خدا یافتیم دیگران را هم تسلی دهیم. آمین با بیاد آوردن رستاخیز مسیح بدانیم خداوند در ما قیام کرده تا قادر باشیم نه برطبق نفس عمل کنیم بلکه اراده او را به انجام رسانیم. در این مهم پیروز باشید.
آیا فرزندانتان به شما گوش می‌دهند؟
تماشای فیلم دوربین امنیتی مادری را شگفت زده کرد. یک مادر اهل ایالت یوتا، با دیدن پسرش در حال انجام کاری فوق‌العاده در فیلم دوربین امنیتی منزل همسایه‌اش شگفت زده شد. در این فیلم پسرش در حالی که دستش را روی قلب خود گذاشته بود، به تنهایی مراسم ادای سوگند به پرچم آمریکا را انجام داد.
«جیمی وارنر» در این فیلم با تعجب پسر هفت ساله‌اش «وایات» را در حالی که جلوی درب منزل همسایه دوچرخه سواری می‌کرد دید او قبل از اینکه زنگ درب را لمس کند ایستاد و سوگند وفاداری به پرچمی که در حال تکان خوردن در ایوان جلویی بود را خواند.
وارنر به فاکس نیوز گفت: «تا آنجا که می‌دانم، او سوگند تعهد به پرچم را به غیر از مدرسه در جای دیگری انجام نمی‌دهد و به هیچ عنوان زمانی را که او به تنهایی این کار را انجام داده باشد به خاطر ندارم.»
نکته مهم اینکه، وی می‌گوید این پیشامد نشان می‌دهد بچه‌ها واقعاً به ما گوش می‌کنند. جیمی گفت: «ای کاش می‌توانستیم به هر پدر یا مادری که احساس می‌کنند هر چه به فرزندشان آموزش می‌دهند از این گوششان وارد می‌شود و از گوش دیگرشان خارج، این را نشان دهیم که این طور نیست و آنها با دقت به همه تعالیم ما گوش می‌دهند.
ما نیز می‌بایست کتاب مقدس و با خدا راه رفتن، بدور از مخفیکاری و در دروغ زندگی کردن را با عمل و تعلیم به بچه‌ها بیاموزیم تا گوش دهند و بدان عمل کنند، درست مانند فرزند این خانواده که در نبود والدین خود و در تنهایی باز هم به پرچم و ادای احترام به آن پایبند بود بطوری که گویی در درون او این اهمیت و احترام شکل گرفته است.
حال بیندیشیم آیا روش زندگی و قدم زدن در راستی را به فرزندانمان اینچنین آموخته‌ایم؟
مادر فداکار
مادر فداکار جان خود را برای نجات دوقلوهایش از دست داد.
مادری قهرمان به نام «هیلاری» که برای نجات دوقلوهایش در یک تصادف، هنگام رانندگی از جسم خود برای محافظت از فرزندان خود استفاده کرد جان باخت. فداکاری او نشان می‌دهد که مهر مادری حد و مرزی ندارد و زمانیکه پای محافظت از فرزندان در میان باشد، مادر حاضر است هر کاری را برای نجات آنها انجام بدهد.
این دقیقا همان کاری است که این مادر ۲۹ ساله انجام داد. او در لحظه ای که یک خودروی SUV به سمت آنها می‌آمد قبل از برخورد دو ماشین خود را مانند سپری به روی دوقلوهایش انداخت و جان خود را از دست داد.
این یک تراژدی غم انگیز است که به نظر می‌رسد نباید اتفاق می‌افتاد چرا که راننده خودرو که با آنها برخورد کرد اصلا مجوز رانندگی نداشت و گواهینامه او قبلا توسط پلیس به حالت تعلیق درآمده بود. اما متاسفانه ما در دنیایی از هم گسیخته و پر از گناه زندگی می‌کنیم و اغلب تصمیم‌های نادرست اشخاص می‌تواند به افراد دیگر آسیب برساند.
درست مانند این خودرو SUV که با سرعت نود مایل بر ساعت به خودرو هیلاری که با سرعت مجاز در حال حرکت بود برخورد کرد و هیلاری برای حفاظت از فرزندان پنج ساله خود در برابر ضربه تصادف خود را بر روی آنها سپر کرد و جان خود را از دست داد.
مادربزرگ بچه‌ها می‌گوید: «جسم دخترم، نوه‌هایم را نجات داد.» پسرانش که نجات یافته‌اند می‌گویند: «ما دیدیم که مادرمان برای یک لحظه چشمانش را باز کرد و به ما نگاه کرد و سپس چشمانش را بست و دیگر باز نکرد.»
این دو قلوها با جراحاتی جزئی از این حادثه دلخراش جان سالم به در بردند.
زنده ماندن این دوقلوها از طرفی باعث خوشحالی و آرامش خانواده است ولی از طرف دیگر دلشکستگی و غم از دست دادن مادر هرگز از یادشان نمی‌رود و این رنجی غیر قابل تصور است که بازماندگان او تا آخر عمر با آن روبرو خواهند بود.
مادر هیلاری با دلی شکسته می‌گوید که او اولین فرزند و بهترین دوست و همدم برایش بوده است.
دوستان و اقوام هیلاری دست در دست هم دادند تا هزینه مراسم خاکسپاری و دیگر مخارج را تامین کنند. آنها تصمیم گرفتند تا به دوقلوها و دیگر فرزند هشت ساله هیلاری که در هنگام تصادف همراه آنها نبود رسیدگی و مراقبت کنند.

ما همواره می‌توانیم با دعا کردن برای خانواده‌هایی مانند خانواده هیلاری که رنج دیده و دلشکسته هستند آنها را حمایت کنیم و از خدا بخواهیم تا آرامش و آسایشی که فقط از طریق خودش حاصل می‌شود را برای آنها بفرستد. درست همانطور که کلام خدا در یوحنا باب ۱۶ آیه ۲۲ می‌گوید:
«به همین سان شما نیز اکنون اندوهگین هستید اما باز شما را خواهم دید و دل شما شادمان خواهد شد و هیچ کس آن شادی را از شما نخواهد گرفت.»

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
کاکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست