دعا برای استان اردبیل

آمین آمین به شما می­گویم، آنکه به من ایمان داشته باشد، او نیز کارهایی را که من می­کنم، خواهد کرد، و حتی کارهای بزرگتر از آن خواهد کرد، زیرا که من نزد پدر می­روم. و هر چه به نام من درخواست کنید، من آن را انجام خواهم داد، تا پدر در پسر جلال یابد. اگر چیزی به نام من از من بخواهید، آن را انجام خواهم داد. (یوحنا ۱۴: ۱۲-۱۴)

شالوم خداوند با شما همراهان همیشگی مجله اسمیرنا.

اردبیل شهری در شمال غربی کشور که زمانی بر سر شاخه‌ای از راه معروف ابریشم قرار داشت و مرکز مهم بازرگانی ایران با قفقاز و ماورای آن بشمار می‌رفت. به این جهت جماعتی از شرق و غرب ایران بدین شهر رفت و آمد داشتند. ارامنه از جمله‌ی این جماعت بودند که از قدیم الایام، حتی قبل از تاسیس سلسله صفوی به این شهر آمده در آن متوطن گردیدند و کوچه و محله مخصوصی هم برای خود به وجود آوردند که امروز نیز به نام ارمنستان خوانده و نزدیک مجموعه بازار اردبیل قرار دارد. هزینه بنای کلیسای اردبیل را که در سال ۱۸۷۶ میلادی بنا شده است، خانواده «گالوست میرزابان» از خانواده‌های ارمنی مقیم اردبیل متقبل شده و به اهتمام شاپور خاچاطور شهبازیان بنا شده است. تا سال ۱۹۴۴ میلادی این کلیسا فعال بوده و آخرین مراسم رسمی این کلیسا در سال ۱۹۴۴ میلادی به انجام رسیده است. از آن تاریخ به بعد به علت مهاجرت آخرین خانواده ارمنی از اردبیل به تهران و تبریز انجام مراسم در کلیسا تعطیل شده است. امروزه که از عمر کلیسای مریم مقدس اردبیل بیش از یک قرن می‌گذرد، متعلقات بنا از جمله حمام و مدرسه به طور کامل از بین رفته و فقط بنای کلیساست که به حیات غیر فعال خود ادامه می‌دهد. ولی نیک می‌دانیم که بنا و کلیسا، بدن‌های ایماندارانِ به عیسی مسیح است و نه ساختمان، و روح خداوند محدود به بناهای ساختمانی نیست و همانطور که می‌دانیم امروزه نه تنها در اردبیل، بلکه در سراسر کشورمان ایران روح خداوند چنان مشتاقانه و با قدرت کار می‌کند که ایران پر شده از کلیساهای خانگی و ایماندارانی که با جمع شدن و گرد آمدن با یکدیگر کلیسای خداوند را برپا و برقرار می‌نمایند.

پس با شکرگزاری به حضور خداوند قادر متعال می‌رویم که فرصتی دوباره برای ما مهیا کرد تا در اتحاد دست‌ها را به دعا و شفاعت برافرازیم و برکت پدر آسمانی را به این شهر، منطقه، طبیعت و مردمان آن اعلام نماییم.

خداوندا، در یک­دلی شفاعت می­کنیم برای این شهر و استان و مردمانش؛ ایمان داریم که تو ای خداوند با اقتدار آسمان این استان را باز می­گشایی و باران رحمت خودت را می­خرامانی و نورِ جلالت بر این استان و مردمانش تابیده می­شود. خداوندم نیک می‌دانیم که تمام سختی، نگرانی، استرس­ و تنش­های موجود مردمان این منطقه از نظر تو دور نیست و تو از همه چیز آگاهی، پس آنها را به حضورت می­آوریم و از تو می‌طلبیم بنا بر اراده نیکوی خود حکمت و قوتت را جاری سازی بلکه این مردمان با شناخت تو و کار نجات بخش تو بتوانند تمام مشکلاتشان را با هدایت روح‌القدس به برکت تبدیل کنند.

آمین که در نام عیسی مسیح، آن فرزندانِ گمشده‌ای که به بیراهه‌ی مذهب کشانیده شده‌اند، چشمانشان بینا و گوش‌هایشان به صدای تو شنوا شده تا نام و قدرت و عظمت تو را ای خداوندم جلال دهند. خداوندم از تو می­طلبیم قوت و برکت برای خادمانت که در این شهر خدمت می­کنند، از کلام تو می­گویند و مردم را به سمت تو هدایت کرده تا بلکه باعث نجات جان‌هایشان که از طریق خون عیسی مسیح فراهم شده استُ، گردند.

خداوندم صلح و آرامش و برکت تو رو اعلام می­کنم بر استان­های همجوار این منطقه و ایمان داریم که تو ای خداوند هیچ­گاه صدای شفیعانت را بی‌جواب نخواهی گذاشت. آمین که نور و جلال تو ای خداوندم بر قلب مردمان عزیز کشورمان ایران بریزد و صلح و سلامتی جاری شده و اراده نیکوی تو به انجام برسد در نام یگانه قدوس، عیسی مسیح؛ آمین.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
به خداوند بسپاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست