زندگی شاد

ماسک بزن!

زندگی شاد

درودی بی­کران به خوانندگان اسمیرنا و طالب و رهرو رسم شاگردی مسیح. شادی و آرامی خداوند با شما باد. این روزها کرونا و اثرات آن و شرایط کنونی در هر شبکه و رسانه و در هر روزنامه و مجله و حتی گفتگوهای روزمره زندگی نقش پر رنگی را ایفا می­کند. پیش از این در مورد این مهم به وفور بر خدمت اسمیرنا با شما گفتگو کرده ­ایم ولی اینبار با نگاهی به موضوعی که این روزها شاید درک و فهم بهتری را به ما منتقل می­کند خواهیم پرداخت. ماسک بزن!

وسیله ­ای که امروزه در زندگی ما هر روزه بر چهره­ هایی که می­بینیم رخ­ نمایی می­کند و تمامی دولت­ها و پزشکان و… ما را به استفاده از ماسک دعوت می­کنند. اما سهم بزرگی در استفاده ماسک آن است که اگر مشکوک و یا ناقل این ویروس و یا بیمار کرونایی هستیم از انتقال آن به دیگران خودداری کنیم. این رمز پیروزی بر این شرایط است. وقتی که آن را تا حد امکان به دیگران انتقال نمی­دهیم و در پروسه شفا و سلامت نیز خودمان قدم برمی­داریم.

پولس رسول در رساله خود به عبرانیان، باب 12 چنین می­نویسد که: “مواظب باشید کسی از فیض خدا محروم نشود، و هیچ ریشۀ تلخی نمو نکند، مبادا موجب ناآرامی شود و بسیاری را آلوده کند.”

پولس کلیسا و ایمانداران را تشویق می­کند و هشدار می­دهد تا مراقب باشند و اجازه ندهند تلخی رشد کند و جامعه و خانواده الهی را در برگیرد و اهمیت آن را بقدری مهم می­داند که با از دست دادن و محروم شدن از فیض خداوند آن را گوشزد می­کند. محرومیت و از دست دادن برکات و آرامی خداوند با قدم به بی­راهه گذاشتن و از جاده و مسیر خداوند دور شدن.

شرایط و موقعیت­های بسیاری است که تلخی به سمت ما حمله خواهد کرد و با دل­شکستگی­ها از برادر و خواهر ایمانی خود, با حرف­ها و توقعاتی که از یکدیگر داریم چه حق و چه ناروا، تلخی به سمت ما یورش می­برد و این ما هستیم که انتخاب می­کنیم با قضاوت و حکم خود قدم به بی­راهه بگذاریم و تلخی را رشد دهیم و آن را به دیگران نیز انتقال دهیم و یا با ماسک زدن، مراقب باشیم که این تلخی رشد نکند تا پروسه شفا و مسیر آن را در مسیح دریافت کنیم و به جامعه­ای سالم برگردیم. اگر جامعه و اطراف خود را با تلخی­ها و غیبت­ها و دل­شکستگی­ها مبتلا کنیم نه تنها از پروسه شفا دور هستیم بلکه اگر هم شفایی را در آینده با بازگشت به خدا دریافت کنیم هنوز جامعه­ای که مبتلا کرده­ایم زندگی ما را مختل خواهند کرد. پس اینجا ماسک زدن روحانی نیز ما را در این مهم کمک خواهد کرد.

منظور از ماسک زدن به هیچ عنوان تظاهر و ریا و یا نقاب­ها نیستند بلکه ماسک نشانه محبت شما به دیگران است و راستی در آن جای دارد. و با قدم گذاشتن در مشارکت­ها آن را به سمت شفا پیش خواهیم برد.

در آیات قبل آن در رساله عبرانیان باب 12، کلام خدا در آیات 12 و 13 اینطور عنوان می­کند: “پس دست­های سست و زانوان لرزان خود را قوی سازید! برای پاهای خود راه­های هموار بسازید، تا پای لنگ بیشتر صدمه نبیند، بلکه شفا یابد.”

کلام خداوند ما را در این شرایط سخت به تقویت در کلام خداوند و مشارکت با روح او دعوت می­کند تا دستان سست و پاهای لرزان به قوت خداوند دوباره سلامت شده و مشتاق و تشنه خداوند باشد تا قدم بردارد و عمل کند. شاید از نظر روحی و روانی در تلخی­ها و حملات به قول معروف دست و دلمان به خدمت خداوند و مشارکت با او مشتاق نیست و شاید پاهای­مان برای به حضور او رفتن، کلام خواندن، پرستش کردن و دعا لرزان و بی­توان است اما آیات فوق این را مثل دارویی تجویز می­کند که حتی اگر طعم آن در حال حاضر برایت خوشایند نیست ولی برای شفا لازم و ضروری است و توان، سستی و ضعف تو را بر خواهد داشت. پس ماسک بزن و در قدم بعدی در خداوند و حضور او خود را قوی ساز و در ادامه برای پاها و مسیر خود راه­های هموار بساز  به عبارتی برای مشارکت با دیگران و برکت دادن و قوت دادن قدم بردار زیرا این راه شفا و مسیر پیروزی بر آن تلخی است. پس با انتقال ندادن تلخی ابتدا مانع رشد تلخی می­شویم و در قدم­های بعد خود را در مشارکت و حضور خداوند تقویت می­کنیم و برای مشارکت و خدمت دیگران قدم برمی­داریم.

آمین که هر لحظه ماسک بزنیم و در خداوند قوی شویم چرا که این راه و مسیر دست یافتن به زندگی شاد و آرامی خداوند خواهد بود. پیروزی و قوت خداوند با شما باد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

اهمیت آب
دلنوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست