سالاد ماکارونی

مرا در طريق فرمانهاي خود هدايت فرما، زيرا رغبت من در آنهاست.

مزامير باب 119 آيه 35

با سلام و تبريک پنطيکاست و نزول روح القدس بر تک تک کساني که به مسيح ايمان دارند. شکرگزاري مي‌کنيم زمانيکه ما گناهکار بوديم خدا آنقدر به ما رغبت داشت که پسر يگانه خود را داد تا هر که به او ايمان آورد هلاک نگردد، بلکه با ساکن شدن روح خداوند در او، معبد خداي زنده شود.

پنطيکاست يکي ديگر از جشن‌هايي است که ايمانداران به مسيح در همه جاي دنيا دور هم جمع مي شوند، به همين دليل ما هم از اين دورهمي سود جسته و غذايي براي شما تدارک ديديم. شما هم مي‌توانيد در جشن‌ها دور هم جمع شويد و از خوردن و مشارکت با هم لذت ببريد و برکت را دريافت کنيد.

طبق معمول با دو نفر از نوجوانان کليسا همراه شديم و برکتمان را با شما به اشتراک مي‌گذاريم، باشد که هميشه سفره‌ها، محل تجمع، شادي، تجربه‌ها و لحظه‌هاي زيبا در خداوند باشند.

«سالاد ماکارونی»

مواد لازم براي 5 نفر:

ماکاروني روتيني      500 گرم

کالباس                    250 گرم

نخود فرنگي            250 گرم

ذرت آبپز                250 گرم

خيار شور                250 گرم

هويج متوسط           2 عدد

سس مايونز              به اندازه دلخواه

نمک و فلفل سياه     به مقدار لازم

آب ليمو تازه         دو قاشق غذاخوري

طرز تهیه:

براي پخت سالاد ماکاروني ابتدا قابلمه‌اي مناسب آماده و نيمي از  آن را آب پر کنيد و بگذاريد تا آب درون قابلمه به جوش آيد. پس از اينکه آب به جوش آمد به آن دو قاشق غذاخوري روغن مايع و دو قاشق نمک اضافه کنيد.

و حالا ماکاروني‌ها را به آب در حال جوش اضافه کنيد و اجازه دهيد تا ماکاروني‌ها به پخت برسند. تا زمانيکه ماکاروني‌ها به پخت دلخواه شما برسند خيار شور و کالباس‌ها به صورت نگيني ريز خرد کنيد، هويج ها را شسته و با سمت متوسط رنده، آنها را رنده کنيد.

در ظرفي مناسب ابتدا سس مايونز را بريزيد سپس به کمک يک قاشق و يا چنگال هم بزنيد تا کمي رقيق‌تر شود، سپس به سس فلفل سياه و قرمز و همچنين نمک و آب ليمو ترش اضافه کنيد و هم بزنيد تا کاملا ترکيب شوند.

پس از اينکه از پخت ماکاروني‌ها اطمينان حاصل کرديد آن را آبکش کنيد. پس از آبکش کردن و سرد شدن ماکاروني‌ها را در ظرفي که مي‌خواهيد سالاد را حاضر کنيد بريزيد. تمامي مواد را به ظرف ماکاروني‌ اضافه کنيد و کاملاً مواد را با يکديگر ترکيب کنيد. سالاد را حدود يک تا دو ساعت در يخچال قرار دهيد تا خنک شود.

نکته:

1_ شما مي‌توانيد به صورت دلخواه از ماست يا ترکيبات ديگر به جاي سس مايونز استفاده کنيد و يا براي پايين آوردن درصد سس مواد ديگري مخلوط کنيد تا براي سلامت جسماني نيز کمک کننده باشد.

2_ در تهيه اين سالاد مي‌توانيد به دلخواه از مواد ديگر استفاده کنيد، براي مثال به جاي کالباس از مرغ استفاده کنيد.

بازخورد مشارکت

هستي:

من 13 ساله هستم و چون خيلي وقتها تنهام و پدر و مادرم سرکار هستند خيلي غذاها رو تجربه کردم و بلد هستم درست کنم. وقتي با خاله شهره در آشپزخانه اسميرنا بودم متوجه شدم که مي‌خواهيم سالاد ماکاروني درست کنيم ، اصرار داشتم همه کارها رو خودم انجام بدهم ولي وقتي با همفکري و مشارکت با خاله اين کار رو انجام داديم، ديدم چقدر خوشمزه‌تر از اون چيزي شد که توي ذهنم بود و ياد گرفتم که هر چقدر هر کاري رو بلد هستم بهتر هست که مشورت کنم که چيزهاي جديدي رو تجربه کنم.

شهره:

جالبه هر دفعه تجربه جديدي با نوجوان‌ها اتفاق مي‌افتد؛ اينبار هستي خيلي حرفه‌اي ظاهر شد و جزو نوجوان‌هايي بود که روي خيلي از غذاها تسلط داشت و اين تسلط باعث شد که من چيزهاي جديدي رو تجربه کنم و اين برکت رو گرفتم که حقيقتاً سن اصلا به تجربه ارتباط ندارد و ما خيلي راحت مي‌تونيم از افرادي که سن و سال آنها خيلي کمتر از ماست، چيزهاي خيلي بزرگي ياد بگيريم.

نوش جان

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

جان هوس
بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست